Japon milyarder Ay'a götürmek için 8 kişi arıyor

Japon milyarder Ay'a götürmek için 8 kişi arıyor

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

Elon Musk'ın sahip olduğu SpaceX'in ilk uzay turisti olmaya hazırlanan milyarder girişimci Yusaku Maezawa, Ay'a yapacağı seyahat için kendisine katılacak 8 kişi seçeceğini duyurdu. Maezawa, "Dünyanın her yerinden 8 kişiye ihtiyacım var" dedi.

Space X ile uzaya gidecek ilk turist olan Japon milyarder Yusaku Maezawa, bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 2023'te yapılması planlanan yolculukta yanında 8 kişi götüreceğini açıkladı.Maezawa'nın uzay yolculuğu, 1972'den sonra Ay'a yapılan ilk insanlı yolculuk olacak.

AY YÖRÜNGESİNDE YOLCULUK YAPACAK

Uzay yolculuğunu SpaceX'in kurucusu Elon Musk ile birlikte Eylül 2018'de duyuran Maezawa, planın Ay yörüngesine yapılan yolculuk olacağını belirtti. 'DearMoon' adını verdiği uzay yolculuğu, Maezawa'nın seçmeyi planladığı halktan sekiz mürettebatla birlikte toplam 10 ila 12 kişiden oluşacak.

Japon milyarder Ay'a götüreceği 8 kişi arıyor

KAÇ PARA ÖDEDİĞİNİ AÇIKLAMADI

Maezawa, yolculuk için Musk'a kaç para ödendiğini açıklamadı, ancak daha önce Elon Musk bu yöndeki sorulara "Çok para" yanıtını vermişti.

Japon milyarder Ay'a götürmek için 8 kişi arıyor

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (8)
ALİ: Derhal aya askeri ve teknoloji ussu kurulmali turk millete buna muktedirdir
TARİK: Cemaat seyhlerimixi goturun ordada birakip gelin.
GÖZLEMCİ: taksime gelsin orda icip uçan cok dolu astronot ....30 yıldır uçan bile var.....
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title