Aras Kargo "Yılın En İtibarlı" markası seçildi - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Aras Kargo "Yılın En İtibarlı" markası seçildi

AA / Musab Turan - Haberler | Ekonomi
Aras Kargo

Aras Kargo, 12 ilde 1.200 kişiyle yapılan görüşmeler sonucu belirlenen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri'nde kargo sektöründe "Yılın En İtibarlı" markası seçildi.

Aras Kargo, 12 ilde 1.200 kişiyle yapılan görüşmeler sonucu belirlenen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri'nde kargo sektöründe "Yılın En İtibarlı" markası seçildi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aras Kargo, salgın sürecinde ülke ekonomisi açısından tedarik zincirinin devamlılığını sağlamasının yanı sıra yıl boyunca paydaşları için hayata geçirdiği sosyal sorumluluk ve pazarlama faaliyetleri ile de halkın takdirini kazandı.

Pazarlama platformu Marketing Türkiye ve pazar araştırmaları şirketi Akademetre iş birliğiyle gerçekleştirilen "İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü" araştırması baz alınarak düzenlenen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri'nde Aras Kargo, halkın oylarıyla kargo sektöründe "Yılın En İtibarlı" markası seçildi.

Bu yıl 7'ncisi düzenlenen araştırma kapsamında 50'ye yakın kategoride en başarılı markalar ve paydaşları belirlendi.

Günde 1 milyondan fazla teslimat

Açıklamada görüşlerine yer verilen Aras Kargo Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Billur Kaymak Burkutoğlu, The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri'nde kargo sektörünün en itibarlı markası seçilmekten dolayı mutlu olduklarını belirterek, "2020 yılında sel, deprem ve pandemi gibi olağanüstü durumları yaşadık. Çalışanlarımız ve müşterilerimiz ile kol kola vererek birlik içinde bu başarıya ulaşabildik." ifadelerini kullandı.

Burkutoğlu, daha önce günde ortalama 500 bin adrese uğrarken, pandemi sonrası e-ticaretin artışıyla birlikte 1,3 milyon adrese uğradıkları günler olduğunu, bu süreci gün gün planlayarak müşterilerle iş birliği içerisinde başarabildiklerini kaydetti.

e-ticaret tarafındaki paydaşların kaygılarını yönetmek için hemen temassız teslimat uygulamasına geçtiklerini bildiren Burkutoğlu, "Bu noktada alıcılarımızın olumlu geri bildirimleri de bizleri çok mutlu etti. Kargo sektörü çalışanları pandemi döneminde sağlık çalışanları, güvenlik birimleri ve üretim sektöründeki emekçiler gibi fedakarca hizmet verdi. Ülkemiz ekonomisinde hayati öneme sahip olan tedarik zincirinin devamlılığı için büyük bir özveriyle çalıştık." değerlendirmesinde bulundu.

"Müşteri odaklı çözümlere yatırım yapmak hedefiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz"

Billur Kaymak Burkutoğlu, şirket olarak süreç boyunca paydaşlarının sağlığı için projeler hayata geçirdiklerini belirterek, #EvdeKalTürkiyem kampanyasına destek olmak üzere 65 yaş üstü müşterilerin gönderilerini kapılarından ücretsiz olarak teslim aldıklarını ve diledikleri adrese gönderimini sağladıklarını aktardı.

Teknoloji ve dijitalleşmenin öneminin daha da arttığı salgın sürecinde mobil uygulamaları yenilediklerini bildiren Burkutoğlu, kargo süreçlerinin takibi için müşterilere kolaylık sağladıklarını kaydetti.

Burkutoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Çalışanlarımızı özverisi için hazırladığımız 'Olmazsan olmaz' reklam ve iç iletişim filmleriyle onlara teşekkür ettik. Halkımızın da dikkatini çekmiş olacak ki bizi böyle bir ödülle onurlandırdılar. Sektörümüzdeki konumumuzu daha da güçlendirmek ve sunduğumuz müşteri odaklı çözümlere yatırım yapmak hedefiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu ödül çalışma arkadaşlarımızın gayretinin bir emeği. Bu vesileyle her türlü koşulda sorumluluklarını yerine getirmeye devam eden tüm çalışma arkadaşlarımıza tekrar teşekkür etmek istiyorum. Böylesi dayanışma dolu bir yılın sonunda bizleri bu kıymetli ödüle değer gören herkese şükranlarımızı sunuyoruz."

Aras Kargo Yılın En İtibarlı markası seçildi

AA / Musab Turan - Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title