İsrailli rakibiyle eşleşmemek için olimpiyatlardan çekilen judocu Fethi Nourine, 10 yıl men cezası aldı - Haberler Spor
Haberi Paylaş

İsrailli rakibiyle eşleşmemek için olimpiyatlardan çekilen judocu Fethi Nourine, 10 yıl men cezası aldı

AA / Doğa Kırmızıoğlu - Haberler | Spor

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Filistin'e destek vermek amacıyla İsrailli rakibiyle karşılaşmamak için oyunlardan çekilen Cezayirli judocu Fethi Nourine, spordan 10 yıl men cezası aldı.

Tokyo 2020'de İsrailli Tohar Butbul ile olası son 32 turu eşleşmesinde karşı karşıya gelmeme kararı alan Cezayirli judocu Fethi Nourine ve antrenörü Benikhlef, organizasyondan çekildiklerini duyurmuştu. Kura çekiminin ardından açıklamada bulunan Nourine, " Filistin'in mücadelesi benim mücadelemden daha büyük." ifadelerini kullanmıştı.

Uluslararası Judo Federasyonundan yapılan açıklamada, Tokyo 2020'de 73 kiloda mücadele ederken organizasyondan çekilen Cezayirli judocu Nourine ve antrenörü Amar Benikhlef hakkında açıklanan disiplin soruşturmasının tamamlandığı belirtildi.

Nourine ve antrenörü Benikhlef'in söz konusu eylemiyle olimpiyatları "politik ve dini propaganda" aracı olarak kullanması gerekçesiyle taraflara spordan 10 yıl men cezası verildiği kaydedildi. Yaşanan olayın spor adına kabul edilemez olduğunun vurgulandığı açıklamada, tarafların karara itiraz etmek için Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) başvurabileceği ifade edildi.

Nourine, yine Tokyo'da düzenlenen 2019 Dünya Şampiyonası'nda aynı gerekçeyle turnuvadan çekilmişti.

İsrailli rakibiyle eşleşmemek için olimpiyatlardan çekilen judocu Fethi Nourine, 10 yıl men cezası aldı
AA / Doğa Kırmızıoğlu - Spor Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (6)
Sami İşgören:adamsınnnn tebrik ederim kardeşim seni.herkes senin gibi duyarlı olsa bu yahudi paçavraları bir halt edemez.
ünal öztürk :yotumcular boşuna maval okumayın adam tepki vermiş verdiği tepki de kolay değil herkes bu tepkiyi veremez bir kurtulamadık bu yahudi bozuntularından .tebrik ederim kardeşim ümmet bilincini bilen insansın artık tepkilere ceza kalksın yahudide adam gibi işler yapsın kimse tepki vermesin böyle yahudi devletine bu tepki az bile
songül zeybekgil:İsrail li rakibinin bedavadan maçı kazanmasına vesile olmuşsun. Yani İsrail e hizmet etmişsin. Çıkıp yenecektin. Bu senin yaptığına korkaklık derler. Zaten israil liler güçsüz çelimsiz olur kolayca yenerdin
500