İndirimli elektrik için son gün 5 Aralık

İndirimli elektrik için son gün 5 Aralık

02.12.2020 11:40 | Son Güncelleme: 02.12.2020 11:51

Yüksek belirlenen son kaynak tarifesinin altında fiyattan elektrik almak isteyenlerin 5 Aralık 2020 tarihine kadar tedarik şirketleriyle anlaşma imzalamaları gerekiyor.

Yıllık 7 milyon kilovatsaat ve üzerinde elektrik tüketen tarımsal sulama, sanayi ve ticarethane aboneleri, son kaynak tedarik tarifesinin altında fiyattan elektrik alma imkanına sahip. Bu imkandan yararlanabilmek için en geç 5 Aralık 2020 tarihine kadar piyasadaki tedarik şirketleriyle ikili anlaşma imzalanması gerekiyor.

GÜNCEL TARİFE

Halen son kaynak tedarik tarifesindeki kilovatsaat başına elektrik fiyatı sanayi aboneleri için 53 kuruş, ticarethaneler için 58 kuruş civarında bulunuyor.

YÜKSEK TARİFE GELİYOR

Bu tarifenin yeni yılda zamlanması da bekleniyor. Ancak yıllık 7 milyon kilovatsaatin üzerinde tüketimi bulunan aboneler piyasada halen kilovatsaat başına 45 kuruşa kadar elektrik satabilecek tedarikçi bulma imkanına sahip.

İndirimli elektrik için son gün 5 Aralık
Haber Yorumları (46)
MUSTAFA: Dürüstlüğü cezalandırmak, şeytana hizmetin hamuda kalkmış şeklidir.
XXX KLASS: elektrik sanki ucuzmuda zaten pahalı doğudaki kaçak elektrik kullanan vicdansızların bedelini biz ödüyoruz bu nasıl bir ülke ya haksızlık vicdansızlık bu hakkımı helal etmiyorum o kaçak elektrik kullananlara ALLAH ıslah etsin onları devletimiz neden önlemiyor bu hırsızları neden ceza vermiyor yazıklar olsun
47: Xx beyefendi kusura bakmayın doğuda ki bizlerin faturası senin bir yıllık faturana bedeldir hiç bi şey kullanmadığımız bu aylarda mardinde en az haneye gelen elk faturası 600 700 lira asıl bilip bilmeden bize iftira attığınız için biz size hakkımızı helal etmiyoruz.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title