Hıncal Uluç'tan Igor Tudor'a: Tam Bir Futbol Cahili

Galatasaray'ın Beşiktaş derbisinde aldığı mağlubiyeti yorumlayan Hıncal Uluç, "Tudor tam bir futbol cahili" dedi.

Galatasaray, Süper Lig'in 14. haftasında derbide Beşiktaş'a 3-0 mağlup olurken, teknik direktör Igor Tudor eleştirilerin hedefinde yer aldı.

A Spor canlı yayınında konuşan Hıncal Uluç, Hırvat çalıştırıcıyı ağır sözlerle eleştirdi.

Hıncal Uluç'un açıklamalarındaki satırbaşları şu şekilde:

"BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ BİLE YAPAR"

"Tudor üstünde konuşulacak bir adam değil. Hiçbir özelliği yok. Tam bir futbol cahili. Beden eğitimi öğretmeni bile takımı kondisyon olarak hazır tutar. Önemli olan rakibi analiz etmek. Planın tutmadığı zaman devreye sokacağın B planını belirlemelisin. Tudor'da bunların ikisi de yok."

"TUDOR'U HOCA ZANNEDENLER OLDU"

"Şenol Güneş'i ve Beşiktaş'ı kesinlikle analiz etmemiş. İlk haftalardaki sonuçlar nedeniyle Tudor'u hoca zannedenler oldu. Beşiktaş 10 tane atabilirdi. Atsaydı Galatasaray'ın kurtulma şansı olabilirdi."

"FATİH TERİM GERİZEKALI DEĞİLDİR"

"Fatih Terim son zamanlarda çok hata yaptı. Ama 'Özbek Brothers' isimli şirketle çalışacak kadar gerizekalı olduğunu zannetmiyorum."

"GALATASARAY'I BU KONGRE KÜME DÜŞÜRÜR"

"Dursun Özbek derbiden önce borçlanmak için yetki istedi, kongre alkışlarla karşılık verdi. Galatasaray bu haldeyken, borçları kapatacağım diye Riva dahil varlıkları satan adam alkışlarla yeni borçlanma yetkisi alıyor. Bu kongreyle Galatasaray yakında küme düşecek duruma gelir. Bunlar şirket bile yönetemezler. Futbolun F'sini bilmeyen kardeşini Florya'nın başına getirmiş."

"HALİS ÖZKAHYA'YI KİMSE KONUŞMADI"

Öte yandan haftanın olayını açıklayan Hıncal Uluç, "Halis Özkahya, Medipol Başakşehir'in 1-0 kazandığı Osmanlıspor maçını 49 saniye erken bitirdi. Şampiyonluğu etkileyecek bir karar verdi, kimse konuşmuyor" ifadelerini kullandı.