Haberler » Spor » Hakan Ünsal: Rivaldo sahtekarlık yaptı - Spor

Hakan Ünsal: Rivaldo sahtekarlık yaptı

Galatasaraylı eski futbolcu ve Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal, 2002 Dünya Kupası'nda kırmızı kart gördüğü Brezilya maçı hakkında konuştu. Ünsal, "Brezilya'yla oynadığımız ilk maçta Rivaldo sahtekarlık yaparak benim kırmızı kart görmeme neden oldu." dedi.

Hakan Ünsal: Rivaldo sahtekarlık yaptı

Galatasaray ve A Milli Takım'ın eski futbolcularından , Bulgar basınına geniş bir röportaj verdi. 46 yaşındaki eski sol bekten sarı kırmızılı takımdaki günleri, 2002 Dünya Kupası ve Premier Lig'de oynadığı dönemle ilgili çok çarpıcı itiraflar geldi.

İşte Hakan Ünsal'ın röportajdan öne çıkan bölümler:

"2002 Dünya Kupası'ndaki en zorlu maçımız 'ya karşıydı. Onlara karşı ilk maçta çok iyi oynadık. İkinci maçta da çok iyiydik ama kaybettik. Güney Amerika takımları, o turnuvada bizi en çok zorlayan ekipler olmuştu. Zaten bana sorarsanız Brezilya'nın Dünya Kupası kadroları arasında en iyisi 2002'deydi. Zira harika futbolcuları vardı. Kadrolarındaki her oyuncu, rakip kalede tehlike yaratıyordu. Dünyanın en iyi milli takımı olmaları ve bizim için en zorlu rakip olmaları da bu yüzden."

" SAHTEKARLIK YAPTI"

"Brezilya'yla oynadığımız ilk maçta sahtekarlık yaparak benim kırmızı kart görmeme neden oldu. Ben topu bacağına atmıştım ama yüzünü tutarak kendisini yere attı. Açıkçası ilk anda ne olduğunu anlamadım. Hakem beni oyundan attığındaysa yıkılmıştım. Çünkü o ana kadar çok iyi oynuyordu. Daha sonra pozisyonu televizyondan izlediğimde çok öfkelendim. Rivaldo'yla daha sonra görüşmedik ama kendisi, 10 yıl sonra verdiği bir röportajda hatalı olduğunu kabul etti ve yaptığı hareketten ötürü özür diledi."


Haber Videosu: Hakan Ünsal: Rivaldo sahtekarlık yaptı
HABER YORUMLARI (1)

  • ESKİŞEHİR:
    Kime kusura bakmasın ama bir dünya yıldızını brezilya gibi bir takımın on numarasını yaptığı tek bir sahtekarlık üzerinden asıp kesemeyiz yapmasaydı keşke ama yaptı diye de tüm kariyerini çöpe atamayız zaten bizim takıma karşı yapmasa başkasına yapsaydı bu kadar öfke beslemezdik. Rivaldo döneminin efsanelerindendir Hakan Ünsal hala bu olayı dile getiriyorsa bence Rivaldo ismi üzerinden prim yapmak istiyor olay olduğunda doğan çocuklar bugün yarın askere gidecek hala Rivaldo da Rivaldo diyor
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.