Haberi Paylaş

Johnny Depp davası ne oldu? Johnny Depp davayı kazandı mı kaybetti mi?

Johnny Depp davası ne oldu? Johnny Depp davayı kazandı mı kaybetti mi?

Hollywood yıldızı Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard arasındaki davada karar verildi. Peki, Johnny Depp davayı kazandı mı, kaybetti mi? Johnny Depp davası ne oldu?

ABD'nin Virgina eyaletinde görülen davada jüri üyeleri 6 hafta boyunca Heard ve Depp çiftinin evliliklerinde yaşadıklarını dinledi. Hollywood yıldızı Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard arasındaki davada karar verildi. Peki, Johnny Depp davası ne oldu? Johnny Depp davayı kazandı mı, kaybetti mi?

Amber Heard ve Johnny Depp davasında kararını açıklayan jüri, Johnny Depp'i haklı bularak Heard'ün eski eşi Depp'e iftira attığına hükmetti.

Jüri, karalama davasında Heard'ün Depp'e 15 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi. Depp'i ise 2 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum etti.

Amber Heard ve avukatları mahkemeye gelirken Johnny Depp İngiltere'de olduğu için davaya sadece avukatları katıldı. Mahkemede geniş güvenlik önlemleri alınırken canlı yayınlanan davayı 2,5 milyon kişi izledi.

Johnny Depp, 2018 yılında Amerikan medyasında yer alan makalesi nedeniyle eski eşi Heard'e 'karalama' davası açtı ve 50 milyon dolar tazminat talebinde bulundu. Eski eş Heard ise karşı hamlede bulundu ve 100 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

Davada ikilinin ilişkilerine dair pek çok detay ortaya döküldü. Heard, Depp'in kendisine defalarca vurduğunu, kırık bir şişeyle cinsel tacizde bulunduğunu iddia etti. Duruşmalar sırasında bu iddialarını ileri sürerken sık sık da gözyaşlarına boğuldu.

Depp ise en başından itibaren bütün bu iddiaları reddedip Heard'ün kanıtlarını çürütmek için yeni kanıtlar ve tanıklar sundu. Davaya damga vuran olaylarda biri de bu kanıtlarla ortaya çıktı; Heard'ün Depp'i yumrukladığını söylediği ses kaydı dinlenirken davanın son günlerinde sürpriz bir tanık da Depp'in yanında yer alarak herkesin dikkatini çekti.

Heard, gördüğünü iddia ettiği şiddet anlarından birini anlatırken Depp'in eski sevgilisi Kate Moss'u da zamanında merdivenlerden ittiğini belirtince tanık olarak Kate Moss da davadaki yerini aldı.

Johnny Deep Gündem Magazin Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title