Haberler

Hazine Bakanı Şimşek: Biz asla sıcak paraya güvenmeyiz

Güncelleme:

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yüksek faizli sıcak para için "carry trade" programının uygulandığı iddialarına yanıt verdi. Bakan Şimşek, "Bu aralar yeni bir hikaye üretiyorlar, 'carry trade' diyorlar. Bizim programımız sırtını carry trade'e dayamaz. Biz asla sıcak paraya güvenmeyiz." ifadelerini kullandı.

"Carry trade" iddialarına sert tepki gösteren Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Bu aralar yeni bir hikaye üretiyorlar, 'carry trade' diyorlar. Bizim programımız sırtını carry trade'e dayamaz. Biz asla sıcak paraya güvenmeyiz." dedi.

"CARRY TRADE" İDDİALARINA SERT TEPKİ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Katılım Bankaları Birliği'nin (TKBB) İstanbul'da düzenlenen 23. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Bakan Şimşek, ekonomiye dair önemli mesajlar verdiği toplantısında, "carry trade" iddialarına da sert tepki gösterdi.

"BU ARALAR YENİ BİR HİKAYE ÜRETİYORLAR"

Bakan Şimşek, "Bu aralar yeni bir hikaye üretiyorlar, 'carry trade' diyorlar. Bizim programımız sırtını carry trade'e dayamaz. Biz asla sıcak paraya güvenmeyiz." ifadelerini kullandı.

Hazine Bakanı Şimşek: Biz asla sıcak paraya güvenmeyizHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek

"TÜRKİYE'YE ÇOK CİDDİ KAYNAK GİRİŞİ VAR"

Bakan Şimşek, "Gelişmekte olan ülkelerden para çıkarken Türkiye'ye çok ciddi bir şekilde kaynak girişi var. Uluslararası bankalardan edindiğimiz kaynaklar küresel piyasalara göre çok daha ucuz ve uzun vadeli." dedi.

CARRY TRADE NEDİR?

Carry Trade, herhangi bir düşük faize sahip para biriminde borçlanarak bu parayı, yüksek faiz getiren bir para birimine yatırarak anızla elde edilen kazançtır. Carry Trade yapmak için önce parayı dolara yatırıp daha sonra, istediğiniz ülke para birimine çevirmeniz gerekiyor. Sonrasında ise değerlendirmek istediğiniz ülkenin yüksek faize sahip hazine kağıtlarına para yatırarak değerlendirilmesini bekliyorsunuz.

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Finans

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Döviz Finans Ekonomi Haberler

ABD'den İsrail-Hizbullah gerilimiyle ilgili uyarı: Bölgesel savaşa dönüşebilir

ABD'den İsrail-Hizbullah gerilimiyle ilgili uyarı: Bölgesel savaşa dönüşebilir

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı sona erdi: Yılın ikinci yarısında yıllık enflasyon hızla gerileyecek

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı sona erdi: Yılın ikinci yarısında yıllık enflasyon hızla gerileyecek

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Bakmadan Geçme

Avusturya elendi mi, gruptan çıktı mı? Avusturya kiminle eşleşti EURO 2024? Hollanda elendi mi, gruptan çıktı mı? Hollanda kiminle eşleşti EURO 2024? Sırbistan elendi mi, gruptan çıktı mı? Sırbistan kiminle eşleşti EURO 2024? Bu akşam kimin maçı var? (EURO 2024) Bugünkü EURO 2024 maçları Danimarka elendi mi, gruptan çıktı mı? Danimarka kiminle eşleşti EURO 2024? Slovenya elendi mi, gruptan çıktı mı? Slovenya kiminle eşleşti EURO 2024? İngiltere elendi mi, gruptan çıktı mı, İngiltere kiminle eşleşti EURO 2024? Fransa Polonya maçı CANLI izle! (EURO 2024) Fransa Polonya EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Çember: Sırlar Apartmanı filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Çember: Sırlar Apartmanı filmi ne zaman, nerede çekildi? #129300 Hollanda Avusturya maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hollanda Avusturya EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT Spor canlı maç izle! FRANSA-POLONYA CANLI izle! TRT Spor HD kesintisiz şifresiz canlı yayın izleme linki! Iron Man filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Iron Man filmi ne zaman, nerede çekildi? 25-26 Haziran Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Küçük Esnaf filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Küçük Esnaf filmi ne zaman, nerede çekildi? Gülen Gözler filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Gülen Gözler filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250
15 kişinin can verdiği Diyarbakır-Mardin arasındaki yangının çıkış nedeni elektrik tellerindeki kıvılcımlar

15 kişinin can verdiği Diyarbakır-Mardin arasındaki yangının çıkış nedeni elektrik tellerindeki kıvılcımlar

500

Yorumlar (26)

İlhan Fırat:

Neye güveneceksin başka ? Üretim mi var ? Devletin işlettiği herhangi bir fabrikasımı kaldı ? Sizin güveneceğiniz tek şey gariban halktan toplayacağınız vergiler. Başka gelir kaynağınız mı var.

234
69
yanıtYanıtla
YalancıSavar:

Yapmak istedikleri her şeye karşı çıkanların soracağı soru mu bu?

yanıt53
yanıt89
hayrettin ozkan:

Ülkemizin başına örülen çorapları düşün de öyle yorum yap

yanıt24
yanıt83
Babayaro:

Mevcut ekonomi sisteminde sıcak para gereksiz, zengin iş insanları sıcak para bulundurmaz, tüm sermayesi yatırımda dır. Üstelik zaten devlet fabrika işletmemeli, sadece fabrika kurulmasını teşvik etmeli. Elbette devletin ana geliri vergidir. Ekonomiden anlamayan yorum yapmasın lütfen.

yanıt42
yanıt38
Özcan Özcan:

AKP İÇİNDE GÜVENDİĞİM VE SEVDİĞİM ADAMLARDAN BİRİ .ÇARE ŞİMŞEK POLİTİKALARI.

67
158
yanıtYanıtla
Sedat Açıkgöz:

emekliyi yakan bakan

111
54
yanıtYanıtla
YalancıSavar:

Emekliyi CHP yaktı. EYT konusunda hükümeti zorladı ve çıkmasına sebep oldu

yanıt119
yanıt141
Özcan Özcan:

BU ADAMIN SUÇU YOK ,EMEKLİ ZORDA AMA KANSER-KEMOTERAPİ GİBİ SEBEP FAİZ DÜŞÜRÜMÜ SONUÇ BATIŞ VE DİĞER SONUÇ MAAŞLARA ZAM YAPAMAMA.

yanıt20
yanıt33
Mengele:

Yalanci savar sana katiliyorum eyt hazineyi batirdi 40 yasinda emekli olunurmu Almanya bir ara 63 yasinda 45 yil calisma hayati sart koydu bu günlerde 63 yasinda emekli olunamiyacak 67 yasina kadar 50 sene is hayatin yani 50 yil emekli kasasina ödeme yapmis olman sart emekli ayligi aldigin maas üzerinden hesaplanir ileri yillarda almanyada aldigin emekli maasi 500 euro ancak olur 1250 euro asgari ücret

yanıt31
yanıt34
Doğrucu:

Kapı kapı gezen kimdi :)

37
7
yanıtYanıtla
Tüm 26 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title