Haberler

Hazine Bakanı Şimşek: Biz asla sıcak paraya güvenmeyiz

Güncelleme:

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yüksek faizli sıcak para için "carry trade" programının uygulandığı iddialarına yanıt verdi. Bakan Şimşek, "Bu aralar yeni bir hikaye üretiyorlar, 'carry trade' diyorlar. Bizim programımız sırtını carry trade'e dayamaz. Biz asla sıcak paraya güvenmeyiz." ifadelerini kullandı.

"Carry trade" iddialarına sert tepki gösteren Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Bu aralar yeni bir hikaye üretiyorlar, 'carry trade' diyorlar. Bizim programımız sırtını carry trade'e dayamaz. Biz asla sıcak paraya güvenmeyiz." dedi.

"CARRY TRADE" İDDİALARINA SERT TEPKİ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Katılım Bankaları Birliği'nin (TKBB) İstanbul'da düzenlenen 23. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Bakan Şimşek, ekonomiye dair önemli mesajlar verdiği toplantısında, "carry trade" iddialarına da sert tepki gösterdi.

"BU ARALAR YENİ BİR HİKAYE ÜRETİYORLAR"

Bakan Şimşek, "Bu aralar yeni bir hikaye üretiyorlar, 'carry trade' diyorlar. Bizim programımız sırtını carry trade'e dayamaz. Biz asla sıcak paraya güvenmeyiz." ifadelerini kullandı.

Hazine Bakanı Şimşek: Biz asla sıcak paraya güvenmeyizHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek

"TÜRKİYE'YE ÇOK CİDDİ KAYNAK GİRİŞİ VAR"

Bakan Şimşek, "Gelişmekte olan ülkelerden para çıkarken Türkiye'ye çok ciddi bir şekilde kaynak girişi var. Uluslararası bankalardan edindiğimiz kaynaklar küresel piyasalara göre çok daha ucuz ve uzun vadeli." dedi.

CARRY TRADE NEDİR?

Carry Trade, herhangi bir düşük faize sahip para biriminde borçlanarak bu parayı, yüksek faiz getiren bir para birimine yatırarak anızla elde edilen kazançtır. Carry Trade yapmak için önce parayı dolara yatırıp daha sonra, istediğiniz ülke para birimine çevirmeniz gerekiyor. Sonrasında ise değerlendirmek istediğiniz ülkenin yüksek faize sahip hazine kağıtlarına para yatırarak değerlendirilmesini bekliyorsunuz.

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Finans

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Döviz Finans Ekonomi Haberler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

MHP'li Büyükataman: Normalleşme tiyatrosunun MHP'ye ve devlete operasyon olduğu açığa çıktı

MHP'li Büyükataman: Normalleşme tiyatrosunun MHP'ye ve devlete operasyon olduğu açığa çıktı

Bakmadan Geçme

Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yozgat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Van Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Van Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Şırnak Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Şırnak Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Sivas Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Sivas Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Sinop Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Sinop Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Siirt Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Siirt Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Şanlıurfa Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Şanlıurfa Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Samsun Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Samsun Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Sakarya Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Sakarya Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Rize Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Rize Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Osmaniye Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Osmaniye Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Ordu Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Ordu Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Nevşehir Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Nevşehir Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Muş Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Muş Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Muğla Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Muğla Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Dışişleri Bakanı Fidan'dan Rusya-Ukrayna savaşı uyarısı: Köprüden önceki son çıkış olabilir

Dışişleri Bakanı Fidan'dan Rusya-Ukrayna savaşı uyarısı: Köprüden önceki son çıkış olabilir

500

Yorumlar (26)

İlhan Fırat:

Neye güveneceksin başka ? Üretim mi var ? Devletin işlettiği herhangi bir fabrikasımı kaldı ? Sizin güveneceğiniz tek şey gariban halktan toplayacağınız vergiler. Başka gelir kaynağınız mı var.

234
69
yanıtYanıtla
YalancıSavar:

Yapmak istedikleri her şeye karşı çıkanların soracağı soru mu bu?

yanıt53
yanıt89
hayrettin ozkan:

Ülkemizin başına örülen çorapları düşün de öyle yorum yap

yanıt24
yanıt83
Babayaro:

Mevcut ekonomi sisteminde sıcak para gereksiz, zengin iş insanları sıcak para bulundurmaz, tüm sermayesi yatırımda dır. Üstelik zaten devlet fabrika işletmemeli, sadece fabrika kurulmasını teşvik etmeli. Elbette devletin ana geliri vergidir. Ekonomiden anlamayan yorum yapmasın lütfen.

yanıt42
yanıt38
Özcan Özcan:

AKP İÇİNDE GÜVENDİĞİM VE SEVDİĞİM ADAMLARDAN BİRİ .ÇARE ŞİMŞEK POLİTİKALARI.

67
158
yanıtYanıtla
Sedat Açıkgöz:

emekliyi yakan bakan

111
54
yanıtYanıtla
YalancıSavar:

Emekliyi CHP yaktı. EYT konusunda hükümeti zorladı ve çıkmasına sebep oldu

yanıt119
yanıt141
Özcan Özcan:

BU ADAMIN SUÇU YOK ,EMEKLİ ZORDA AMA KANSER-KEMOTERAPİ GİBİ SEBEP FAİZ DÜŞÜRÜMÜ SONUÇ BATIŞ VE DİĞER SONUÇ MAAŞLARA ZAM YAPAMAMA.

yanıt20
yanıt33
Mengele:

Yalanci savar sana katiliyorum eyt hazineyi batirdi 40 yasinda emekli olunurmu Almanya bir ara 63 yasinda 45 yil calisma hayati sart koydu bu günlerde 63 yasinda emekli olunamiyacak 67 yasina kadar 50 sene is hayatin yani 50 yil emekli kasasina ödeme yapmis olman sart emekli ayligi aldigin maas üzerinden hesaplanir ileri yillarda almanyada aldigin emekli maasi 500 euro ancak olur 1250 euro asgari ücret

yanıt31
yanıt34
Doğrucu:

Kapı kapı gezen kimdi :)

37
7
yanıtYanıtla
Tüm 26 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title