Haber : Fikri Sağlar kimdir? Fikri Sağlar kaç yaşında, nereli? Fikri Sağlar hayatı ve biyografisi! - Haberler

Haberi Paylaş

Fikri Sağlar kimdir? Fikri Sağlar kaç yaşında, nereli? Fikri Sağlar hayatı ve biyografisi!

 - Güncelleme:
Fikri Sağlar kimdir? Fikri Sağlar kaç yaşında, nereli? Fikri Sağlar hayatı ve biyografisi!

Siyaset gündemine dair yorumları ile dikkatleri çeken Fikri Sağlar izleyicilerin merak konusu oldu. Peki, Fikri Sağlar kaç yaşında, nereli? Fikri Sağlar hayatı ve biyografisi! Fikri Sağlar kimdir?

Çarpıcı yorumları ve tespitleri ile katıldığı programlarda dikkatleri çeken Fikri Sağlar hakkında araştırmalar yapılıyor. Fikri Sağlar kimdir? Fikri Sağlar kaç yaşında, nereli? Fikri Sağlar hayatı ve biyografisi!

FİKRİ SAĞLAR KİMDİR?

Doğum tarihi: 1953

69 yaşında

Mut

1 Ocak 1953'te Mersin'de doğdu.

Hacettepe Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi Bölümünü bitirdi.

Yöneticilik ve çiftçilik yaptı. SHP Genel Sekreterliği ve SHP Genel Başkan Yardımcılığı, Genel Sekreter Yardımcılığı, CHP Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Çeşitli türlerde yayımlanmış makaleleri ve kitapları bulunmaktadır. Birgün gazetesinde köşe yazarlığına devam etmektedir. Çeşitli kurum ve kuruluşlardan aldığı ödüller vardır.

17, 18, 19 ve 20. Dönemde Mersin Milletvekili seçildi. TBMM Başkanlık Divanı Üyeliği; Kültür, Sanat ve Yayın Kurulu; Plan ve Bütçe, Kamu İktisadi Teşekkülleri, Milli Savunma, Milli Eğitim Komisyonu üyelikleri görevlerinde bulundu. Horzum ve Anadolu Bankası Usulsüzlük Komisyonu ve Susurluk Kazası ve Çeteleşmeyi Araştırma komisyonlarında görev yaptı. 49, 50 ve 52. Hükümetlerde Kültür Bakanlığı ile Denizcilikten Sorumlu Devlet Bakanlığı görevlerini üstlendi. Halen CHP Parti Meclisi Üyesidir.

Sağlar, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Fikri Sağlar Gündem Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title