Güne düşüşle başlayan gram altın 376,5 liradan işlem görüyor

Güne düşüşle başlayan gram altın 376,5 liradan işlem görüyor

Anadolu Ajansı - Haberler | Ekonomi

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 376,5 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 618 lira, cumhuriyet altını da 2.517 liradan satılıyor.

Dün, altınının ons fiyatı ve dolar kurundaki yükselişe paralel değer kazanan gram altın, günü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,4 artışla 381,7 liradan tamamladı. Yeni güne değer kaybıyla başlayan altının gram fiyatı, saat 18.40 itibarıyla 376,5 lira seviyesinde seyrediyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Aynı dakikalarda çeyrek altın 618 lira, cumhuriyet altını da 2.517 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı ise şu dakikalarda 1.723 dolar seviyesinde bulunuyor. Analistler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin iyileşen hasta sayısındaki olumlu gidişat ve en kötünün geride kaldığı inancının yatırımcıların risk iştahını artırdığını ve bu durumun altının ons fiyatı aşağı yönlü baskıladığını söyledi.

'GRAM ALTINDA 375-385 LİRA BANDI İZLENECEK'

Bugün, yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararı, yurt dışında ise küresel bazda Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) ve ABD'de haftalık işsizlik verileri başta olmak üzere yoğun veri takviminin yanı sıra ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın konuşmasının takip edileceğini aktaran analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.750 doların üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda 1.785 doların gündeme gelebileceğini bildirdi. Analistler, gram altında ise 375-385 lira bandının izleneceğini söyledi.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Güne düşüşle başlayan gram altın 376,5 liradan işlem görüyor

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title