Google Haritalar'da yeni dönem! Kalem kalem tüm ücretleri gösterecekler - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Google Haritalar'da yeni dönem! Kalem kalem tüm ücretleri gösterecekler

Google Haritalar, sürücülerin işini kolaylaştırmak adına yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Haritalarda köprü ve yol ücretlerinin gösterilmesiyle, sürücüye istediği yoldan cebine uygun geçme fırsatı verilecek.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte özellikle yol bulma konusunda en çok tercih edilen uygulamaların başında gelen Google Haritalar, sürücülerin işlerinin daha da kolaylaştırmak adına yeni güncellemeler üzerinde çalışıyor. Google Haritalar'ın üzerinde çalıştığı son güncellemeye ilişkin detaylar da ortaya çıktı.

Şu anda beta kapsamında testleri devam eden özellik, oluşturulan rota üzerindeki ücretli yolların fiyatlandırmalarını da gösteriyor.

Böylece köprü ya da otoyollardan geçişler öncesinde rakamlar doğrudan harita uygulamasından takip edilebiliyor. Yani ek olarak bir araştırma yapmaya gerek kalmıyor.

Google Haritalar şu anda hem genel haritada hem de rotalarda ücretli yolların varlığını tanımlıyor. Ancak ön izleme programına kayıtlı üyeler an itibarıyla otoyol ücretlerini de takip edebiliyor.

Barış Yahya Çinçin
Gündem Editörü Haberler.com - Ekonomi Haberleri
Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Boğaziçi Köprüsü, otoyol, Google, Teknoloji, Ekonomi, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (1)
Mehmet :Google mapsa güvenip yola çıkmayın, sizi mö5000 yılından kalma yollardan götürebilir, yolunuzun ortasında 15 yıl önce baraj yapılmış olabilir, yada yol geçmez dağın başına çıkarabilir, gitmeden iyi araştırın diğer navigasyon uygulamalarından da gerekirse bilgi alın, google maps güncellenmiyor 8 yıl önce yapılmış asfalt cillop gibi yolları görmüyor güncellenme sorunu var Cevap Yaz 0 6 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title