Gaziantep: DYP Lideri Ağar Gaziantep'te...(3)

Gaziantep: DYP Lideri Ağar Gaziantep'te...(3)

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Millet Benim Ne Dediğimi Harfiyen Anlamıştır" Dedi.

Gaziantep: DYP Lideri Ağar Gaziantep'te...(3)

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Millet benim ne dediğimi harfiyen anlamıştır" dedi.

Partisinin Royal Otel'de verdiği iftar yemeğine katılan Ağar, burada partililerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Ağar'ın konuşması partililer tarafından sık sık kesilerek, 'Başbakan Ağar' ve 'Hükümet istifa' sloganları atıldı. İftar yemeğinde konuşan Ağar, Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu'nun sözleriyle ilgili olarak şunları söyledi:

"Ben ne söylediğimi bilirim. Söylediğim sözlerin cümlesini, kelimesini, harfini, virgülünü bilirim. Birilerinin kapasitesi bunu anlamaya yetemeyebilir. Ama milletin böyle bir problemi yoktur. Millet benim ne dediğimi harfiyen anlamıştır."

"Türkiye'de ne zamanki silahla belayla karşı karşıya kaldıysam, onların üstesinden gelmeyi Allah bana nasip etti" diye konuşan Ağar, "Bugünün Türkiye'sinde, aziz ve mübarek ata mirası toprakların üzerinde bütün bu meseleleri, Türkiye'nin kardeşliği, birlikteliği, bütünlüğü ve değişmez Üniter Devlet Yapısı içerisinde silahsız, sükunetle, güzellikle, kardeşçe, siyaset yoluyla çözmeyi Allah Mehmet Ağar'a ve Doğru Yol iktidarına nasip edecektir" şeklinde konuştu.

Hükümetin 4 yıldır çiftçilerin yüzünü güldüremediğini ileri süren Ağar, "Siyaset bir mübarek iştir. Bir namus işidir. Haysiyetli iştir. 4 yıldan beri yüzü gülmeyen, gözyaşı içerisinde alın terlerini toprağa döken çiftçinin ıstırabını dindirmek benim ve partimin işidir. Ağlayan fındık dallarının yerini burada da fıstık ağaçları almış" diye konuştu.