ERKEN SEÇİM 2018 HABERLERİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı ile CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi’nden oluşan Millet İttifakının katıldığı 2019’da yapılması planlanan ancak 24 Haziran‘a alınan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri sonuçlandı. Haberler.com 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 27. dönem Milletvekili seçimi sonuçlarını, seçim sonuçları (secim.haberler.com) sayfasında, toplam sandık, açılan sandık, katılım oranı, toplam seçmen ve kullanılan oy verilerini, Milletvekili yoğunluk haritaları ile birlikte takipçileriyle buluşturuyor. Ayrıca seçim sayfasında yurtdışı seçim sonuçları bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
HDP kapatılırsa oylar kime gidecek? Ünlü anketçi sonuçları paylaştı

MetroPOLL Araştırma Şirketi sahibi Özer Sencar, kapatma davası devam eden HDP'nin kapısına kilit vurulması durumunda, partinin oylarının nasıl dağılacağına ilişkin yapılan araştırmanın sonuçlarını paylaştı. Sencar, HDP'nin kapatılması durumunda dağılan seçmenlerin büyük bir bölümünün CHP'ye gideceğini söyledi. Sencar, HDP'nin kapatılmasının AK Parti'ye de oy kaybettireceği görüşünü savundu.

22.06.2021 19:21
Erdoğan'ın masasındaki son anket! İYİ Parti'de yükseliş var, MHP'nin oranı dikkat çekici

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve kamuoyu araştırmacısı Mustafa Şen, yaptırdıkları anketin sonuçlarını açıkladı. AK Parti'nin oyunu yüzde 20 civarı gösteren anketçilere tepki gösteren Şen, "Benim elimdeki verilere göre AK Parti 38-40 arasında değişiyor. CHP ise yüzde 22-25 civarında. MHP 8 ve 9'u görmek ile birlikte 10 üzerinde son aylarda görmedim. HDP, tam böyle 10'u taht edinmiş durumda. İYİ Parti'de bir yükseliş var, 11 civarında çıkıyor" dedi.

22.06.2021 01:34
Son anket sonuçlarında büyük sürpriz! Seçimin kaderini belirleyecek parti baraj altı kaldı

ORC Araştırma Şirketi, son yaptığı anketin sonuçlarını paylaştı. ORC tarafından yapılan genel seçim anketinde AK Parti yüzde 33. 9, CHP 25. 3, İYİ Parti yüzde 12, MHP yüzde 10.4 oldu. Seçimin kaderini belirleyeceği düşünülen HDP ise yüzde 8.1 ile baraj altı kaldı.

16.06.2021 17:04
Bahçeli'den muhalefetin erken seçim çağrısına yanıt: Bunun iki yolu vardır

Parti grubunda konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, son dönemlerde muhalefet tarafından sıklıkla dillendirilen erken seçim çağrısıyla ilgili "Erken seçimin iki yolu vardır; ilkin TBMM'nin karar alması, ikincisi Cumhurbaşkanı'nın iradesidir. Sayısal çoğunluğu olmayanların erken seçim kararı çıkarması mümkün değildir. Sayın Cumhurbaşkanı'nın yok dediği de ortadadır" ifadelerini kullandı.

15.06.2021 11:30
12

Erken Seçim 2018 haberleri ve Erken Seçim 2018 son dakika gelişmelerini dakika dakika Erken Seçim 2018 haber sayfamızdan takip edin.

title