Erdoğan: "Zincirlikuyu'daki Arazi Satışa Çıktı"

Erdoğan: "Zincirlikuyu'daki Arazi Satışa Çıktı"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Zincirlikuyu'daki Karayolları'na Ait Arazinin Satışına Dikkati Çekerek, "Böyle Birçok Yerler Var. Onları Zaman İçinde Aynı Şekilde Halledeceğiz" Dedi.

Erdoğan:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Zincirlikuyu'daki Karayolları'na ait arazinin satışına dikkati çekerek, "Böyle birçok yerler var. Onları zaman içinde aynı şekilde halledeceğiz" dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, Malatyalılar Gecesi'nde yaptığı konuşmada, birilerinin istikrar sürecine gölge düşürmek için vargücüyle çalıştığını ve siyaseti eski usulüne getirmek isteyenlerin varolduğunu belirterek, eski yaraların kaşınarak Türkiye'nin zayıf bırakılmak istendiğini kaydetti. Erdoğan, "Türkiye, halkın gücüyle o karanlık tünelden çıkıp ışığa ve aydınlığa kavuşmuştur" diye konuştu.

Erdoğan, konuşmasında Zincirlikuyu'daki Karayolları'na ait arazinin satışına da değinerek, İstanbul'da, Zincirlikuyu'daki Karayolları'na ait arazinin satışa çıktığını, birilerinin çıkıp 'niye satıyorsun?' dediğini belirtti.

Bu arazide Karayolları'nın araçları ve lojmanlarının bulunduğunu hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Soruyorum size hangi işadamı böyle kaliteli bir yeri adeta bir garaj, bir lojman gibi kullanır? Biz ne yaptık, ihaleye çıkardık. Dediler ki 'burası fazla etmez, 200-300 milyon dolar ederse eder'. 800 milyon dolara gitti. İş bilenin, kılıç kuşananın. Bu parayı duble yollara, Karayolları'nın attığı adımlara ayırıyoruz."

Erdoğan, burada bulunan garajın farklı bir yere kaydırıldığını da ifade ederek, şöyle konuştu:

"Böyle kıymetli yeri bu şekilde tutamazdık. Böyle birçok yerler var. Onları zaman içinde aynı şekilde halledeceğiz. Ancak şimdi bundan sonraki süreç önemli. Birileri de çıkar, hemen Danıştay'a gidiverir. Takip edin bunu duyacaksınız, göreceksiniz. Ne olursa olsun, biz kararlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz."

Kaynak: AA