Erdinç ve Aurelıo Basın Toplantısı Düzenledi

Erdinç ve Aurelıo Basın Toplantısı Düzenledi

13. Avrupa Şampiyonası Finallerinin Hazırlıklarını Sürdüren (A) Milli Futbol Takımı'nda, Golcü Oyunculardan Mevlüt Erdinç ve Orta Alanın Başarılı İsmi Mehmet Aurelio, Basın Toplantısı Düzenlediler.

Erdinç ve Aurelıo Basın Toplantısı Düzenledi

13. Avrupa Şampiyonası finallerinin hazırlıklarını sürdüren (A) Milli Futbol Takımı'nda, golcü oyunculardan Mevlüt Erdinç ve orta alanın başarılı ismi Mehmet Aurelio, basın toplantısı düzenlediler.

Nyon kenti yakınlarında bulunan ve millilerin antrenman yaptığı spor merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Mevlüt Erdinç, kadroda kalmasının kendisi için sürpriz olduğunu belirterek, ' 'Almanya'da çok iyi bir kamp dönemi geçirdik. Çok iyi bir ortam vardı. Portekiz maçı için hazırlanıyoruz. Şimdilik herşey yolunda gidiyor. Bizim için ilk maç çok önemli. Bu maçı alırsak diğer karşılaşmalar kolay olabilir. Çok iyi hazırlanıyoruz ve kendimize güveniyoruz'' dedi.

Milli takımdaki sistemin kendisi için değişik bir durum olduğuna dikkati çeken golcü oyuncu, ''Benim için değişik bir sistem. Sağda da oynadım. Benim için sorun değil. (A) Milli Takım için sağ kanatta seve seve oynarım. Ben sağ kanat oynarsam, Portekiz'e karşı elimden geleni yaparım. Benim için sağ kanatta oynamak zor değil. Çünkü orada da oynamaya alışkınım. Kendime güveniyorum'' dedi.

Basın toplantısına katılan milli takımın başarılı orta alan oyuncusu Mehmet Aurelio ise Almanya'da iyi bir hazırlık kampı geçirdiklerini belirterek, hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu söyledi.

Aurelio, hazırlık maçlarında eksiklerini görme fırsatı bulduklarını dile getirerek, ''Bizim grup, zor bir grup. Ancak bizim takım da çok iyi. Portekiz çok önemli bir futbol ülkesi. Türk Milli Takımı da önemli bir takım. Böyle bir karşılaşmada şansı olduğunu düşünüyorum. Şimdi hedefimiz gruptan çıkmak'' dedi.

Grupta 3 zorlu karşılaşma yapacaklarını vurgulayan Aureilo, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Portekiz, Çek Cumhuriyeti ve İsviçre ile 3 zorlu maç yapacağız. Ama bizim hocamız futbolu çok iyi biliyor. Her gün bizimle toplantı yapıyor. Bizim için ilk maç çok önemli. Biz bu maçtan 3 puan alırsak, çok iyi olur. İnşallah bu gruptan çıkacağız.''

Kaynak: AA