Elon Musk, Tesla Roadster modeli aracını uçurmayı planlıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Elon Musk, Tesla Roadster modeli aracını uçurmayı planlıyor

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Dünya

ABD'nin ünlü girişimcisi Elon Musk, katıldığı bir radyo programında yeni nesil Tesla Roadster modeli aracının uçurma çalışmalarını yaptığını açıkladı. Musk aracı için, "Bu şeyi insanları öldürmeden nasıl havada tutacağımı çözmeye çalışıyorum" dedi.

SpaceX ve Tesla Motors'un CEO'su Elon Musk, katıldığı bir radyo programında Tesla Roadster model aracının güncelleştirilmiş yeni nesil halini uçurmak istediğini dile getirdi.

"BİR METRE YUKARIDA UÇABİLİR"

Musk programda, "Bu şeyi insanları öldürmeden nasıl havada tutacağımı çözmeye çalışıyorum. Belki uçurabiliriz diye düşündüm ama çok yükseğe değil. Yani belki yerin bir metre kadar yukarıda uçabilir ya da onun gibi bir şey" şeklinde konuştu.

Elon Musk, Tesla Roadster modeli aracını uçurmayı planlıyor

2022'DE SEVKİYAT BAŞLAYACAK

Tesla şirketi, birkaç yıldır Roadster modelinin üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Musk, şirketin bu modelin mühendisliğini bu yıl bitirmeyi ve 2022'de sevkiyatına başlamayı umduğunu açıkladı. Musk, katıldığı programda denemelerinde başarılı olabilirse Roadster'ın uçabileceğinin altını çizdi.

Elon Musk, Tesla Roadster modeli aracını uçurmayı planlıyor
Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (7)
yav hehe:kafasızlara soyluyorum turkiyede uçan araba yapmaya başladı 2023de çıkar diye tahmin ediyorum (tam tarihi bilmiyorum)
Radyo değil Podcast:Radyo değil Podcast. . .
MERSİN 33:Elin oğulları insanlık için neler yapabiliriz diye uğraşırken, biz insansız tekne yüzerken 8 km mesafeden insanı nasıl öldürürüz diye uğraşıyoruz . . . Gâvur işte nooollcek
500
title