Elektrik faturalarında yeni dönem! Kademeli tarife uygulaması vatandaşların cebini rahatlatacak - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Elektrik faturalarında yeni dönem! Kademeli tarife uygulaması vatandaşların cebini rahatlatacak

Haberler.com, Servet Uzun - Ekonomi

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik faturalarıyla ilgili vatandaşları sevindiren bir açıklama yaptı. Vatandaşlara yeni yıl müjdesi veren Bakan Dönmez, "1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla uygulamaya koyacağımız kademeli tarife uygulaması ile evinde elektriği az tüketen vatandaşlarımız daha az fatura ödeyeceklerdir." ifadelerini kullandı.

TBMM'de bugün Enerji ve Tabii Kaynaklar ile Gençlik ve Spor Bakanlıkları ile bağlı kuruluşların bütçeleri görüşüldü. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, konuşmasında elektrik ve doğalgaz faturaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

TRT PAYI VE ENERJİ FONU

TRT payı ve Enerji Fonu'na değinen Bakan Dönmez, "2021-2026 yatırım döneminde 367 yerleşim yerine daha doğal gaz ulaştırılacak. Elektrik faturalarındaki TRT ve Enerji Fonu'nu da kaldırarak vatandaşlarımıza yıllık yaklaşık 3 milyar liralık bir destek vermiş olacağız." diye konuştu.

KADEMELİ TARİFE DÖNEMİ

Yeni yıl müjdesi veren Bakan Dönmez, "Ayrıca, 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla uygulamaya koyacağımız kademeli tarife uygulaması ile evinde elektriği az tüketen vatandaşlarımız daha az fatura ödeyeceklerdir." ifadelerini kullandı.

Servet Uzun
Haberler.com Haberler.com - Ekonomi

Fatih Dönmez, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Ahmet emir Demir:

Soruyorum 2 kişilik bir aile ile 5 kişilik bir aile, hele de 3 ü çocuk olan bir aile nasıl aynı elektriği yakar. 5-6 kişilik bir aile ne kadar tasarruflu kullansa da 2 kişilik bir aile kadar az elektrik harcayamaz. 2 kişilik bir ailede müsrif bile davransa 5-6 kişilik bir aile kadar elektrik harcayamaz. Fikir güzel uygulama bence yanlış. Tek kriter bu olmamalı. Gelir durumu, hanede yaşayan insan sayısı, çocuk sayısı. Bunlar göz önünde bulundurularak tarife ayarlanmalı.

buradayım ulan:

her türlü girecek bize böyle değişikliklerde gizli zam yapılır bu ülkede bunu bilmeyen amatördür

Emre Efekan:

Bizde bunu yiyeceğiz öylemi. )))

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title