Haberler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Hak-İş Genel Başkanı Arslan'ı ziyaret etti

Abone Ol

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan'a ziyarette bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan'a ziyarette bulundu.

Karaismailoğlu, Hak-İş Genel Merkezi'ne gerçekleşen ziyarette yaptığı konuşmada, son 20 yıldır Türkiye'de çok büyük bir ulaştırma ve altyapı yatırımı ve atılımı yapıldığını ifade etti.

Ülkede son 3 ayda bile dünyanın en önemli projelerini hizmete aldıklarına işaret eden Karaismailoğlu, bu sürede teknik açıdan çok değerli olan 1915 Çanakkale Köprüsü ve Rize-Artvin Havalimanı gibi birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Karaismailoğlu, proje çalışmalarının artarak devam edeceğini vurgulayarak, "Son 20 yılda 172 milyar dolarlık ulaştırma altyapı yatırımı yaptık. Yaptığımız yatırımlar sonucunda üretime 1 trilyon dolar, milli gelire de 520 milyar dolarlık katkı sağladık. 2053'e kadar da tam 198 milyar dolarlık ulaştırma altyapı yatırımını da planladık." ifadelerini kullandı.

Söz konusu yatırımlarda ülke genelindeki 700 bin çalışanın emeği bulunduğunu kaydeden Karaismailoğlu, emek gösterenlere karşılığının verilmesinin de görevleri olduğunu ifade etti.

Karaismailoğlu, 14 Haziran'da Türksat 5B'yi hizmete alacaklarını ve bunun ülke açısından çok önemli bir adım olduğunu dile getirerek, Bakanlığın uydu ve uzay çalışmaları hakkında bilgiler paylaştı.

"Türksat ve BTK ile imzaladığımız sözleşmeler ülkemizde örnektir"

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan da konfederasyona bağlı sendikaların Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında da önemli sayıda işçiyi temsil ettiğini söyledi.

Bakanlığa bağlı kuruluşlarda çalışan yaklaşık 18 bin üyeleri olduğunu belirten Arslan, "Bakanlığa bağlı Türksat ve BTK ile imzaladığımız sözleşmeler gerçekten ülkemizde örnektir. Bakanlığımız, hem yaptığı çalışmalarla hem de çalışanlara gösterdiği büyük ilgi ve destekle bizim için önemli bir misyonu temsil etmektedir." diye konuştu.

Kaynak: AA / Ekonomi

Ekonomi Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 7-8 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 7-8 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 7-8 Aralık Bursa su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 7-8 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 7-8 Aralık İzmir su kesintisi listesi! TikTok Türkiye Sözcüsü Emir Gelen kimdir? Tiktok kapatılacak mı? Tiktok ne zaman kapatılacak? Tiktok yasaklandı mı? 7 Aralık Cuma Hutbesi yayınlandı! 7 Aralık Cuma Hutbesi tam metni! Diyanet 7 Aralık Cuma Hutbesi! Masterchef eleme adayları kimler? Haftanın 3. eleme adayları kimdir? 7 Aralık 2023 Masterchef haftanın eleme potasındaki isimleri kimler oldu? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 7-8 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! 7 Aralık Masterchef dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Masterchef 2023 Mavi takım mı Kırmızı takım mı kazandı? Masterchef bugün kazananı kim? Hangi Yunan adalarına vizeler kaldırıldı? Vizesiz gidilebilen Yunan adaları hangileri? Yunan adalarına vize var mı, vizeler kaktı mı? Yunanistan ile vize anlaşması detayları! Hudutsuz Sevda CANLI izle! Hudutsuz Sevda 11. Bölüm FOX TV CANLI izle! Gazze'de kaç kişi öldü? İsrail'in saldırıları sonucu Gazze'de kaç kişi hayatını kaybetti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title