Haberler

Türkiye'nin ünlü gıda firması Mandıracı Amca iflas etti

Güncelleme:

Küresel ekonomik krizden son olarak nasibini bir Türk firması aldı. Ankara merkezli gıda şirketi Mandıracı Amca resmen iflas etti. Şirket şubelerini teker teker kapatırken, onlarca kişi de işsiz kaldı.

Küresel ekonomik kriz hem vatandaşı hem de şirketleri etkilemeye devam ediyor. Hem dünyada hem de Türkiye'de birçok şirket krizden etkilenmiş durumda. İflas kervanına son olarak Türkiye'nin ünlü gıda firması Mandıracı Amca dahil oldu.

ŞUBELERİNİ KAPATIYOR

Son aylarda artış gösteren iflas haberleri ve konkordato taleplerine bir yenisi eklendi. Ankara merkezli satış yapan ve çok sayıda şubesi bulunan Mandıracı Amca, iflas nedeniyle tüm şubelerini kapatmaya başladı.

KONKORDATO TALEPLERİ REDDEDİLMİŞTİ

7 Nisan 2023 tarihinde Mandıracı Amca firmasının konkordato talebi Ankara 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından reddedilmişti.

ONLARCA KİŞİ İŞSİZ KALDI

Yaz aylarında şubelerini kapatma kararı alan Mandıracı Amca firmasının çok sayıda şubesi geçtiğimiz günlerde kepenk indirmeye başladı. Alınan karar sonrasında onlarca işçi işsiz kaldı.

Kaynak: Haberler.com Haber Merkezi / Ekonomi

Ankara Ekonomi Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

26 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 26 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! DEM Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Gümüşhane adayı Gülşen Işık ve Abdulsamed Gültekin kimdir? DEM Parti Giresun Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Giresun adayı Feride Kızgit ve Ümit Bozan kimdir? DEM Parti Gaziantep Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Gaziantep adayı Selman Tutumlu ve Ayfer Yılmazer kimdir? DEM Parti Eskişehir Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Eskişehir adayı Gamze Toprak ve İzzettin Altun kimdir? Mahsun j. 7. bölüm ne zaman? Mahsun j. 7. bölüm hangi gün, saat kaçta yayınlanacak? Mahsun j. yeni bölüm ne zaman? Grace Kelly neden öldü? Grace Kelly ölüm sebebi ne, ne zaman öldü? Grace Kelly biyografisi! Yarın kabine toplantısı var mı? Yarın kabine toplantısı yapılacak mı, saat kaçta yapılacak? Survivor Merve hamile mi? Survivor All Star Merve Aydın hamile iddiaları gerçek mi, yanıt geldi mi? İzmir deprem mi oldu? Az önce deprem mi oldu? Son dakika depremleri! 25 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! AZ ÖNCE DEPREM NEREDE OLDU SON DAKİKA! Bugün nerede deprem oldu? AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler 25 Şubat listesi! İstanbulspor - Beşiktaş maçı kaç kaç? İstanbulspor - Beşiktaş maçı bitti mi, ilk yarı mı, ikinci yarı mı? Bahar dizisi hangi gün? Bahar dizisi saat kaçta, hangi kanalda yayınlanıyor? İSTANBULSPOR – BEŞİKTAŞ CANLI: İstanbulspor – Beşiktaş maçı nereden, nasıl izlenir? İstanbulspor Beşiktaş canlı yayın linki! Hudutsuz Sevda son fragman İZLE! Hudutsuz Sevda 21. bölüm fragmanı yayınlandı mı?
500

Yorumlar (10)

Mevlüt Çolak:

Adını ilk defa duydum

275
18
yanıtYanıtla
Can Bayraktar:

Bende

yanıt154
yanıt10
Marko Apostolidis:

türkiye'nin ünlü marketimi? hiç duymadım....

212
13
yanıtYanıtla
Safe Coin List:

Haber yanlış, Mandıracı Amca Ağustos 2022 de konkordato ilan etti ve şirketin içini boşaltarak şimdi iflas ettiğini duyurdu dolayısı ile de bir sürü mağdur yarattı.

78
8
yanıtYanıtla
Şerif Ali:

AKP ile 2800 yer kapandı, daha da kapanmaya devam edecek. Çünkü yönetmiyorlar, yönetmeyi beceremiyorlar...

39
44
yanıtYanıtla
DİYARBEKİR:

chp olsaydı şuan adın john ali idi

yanıt19
yanıt32
Şerif Ali:

AKP de önce de 80 yıldır Türkiye Cumhuriyeti vardı. O dönemde babanın adı jon, toni coni, hans olmamış, Annenin adı da juliyet, cesika, Riycel olmamış keza deden ninende olmamıştır. Eğer olmuşsa AKP döneminde değiştirmişseniz onuda bilemem.

yanıt4
yanıt5
ebru elmas:

ilginç ilk defa duydum..

22
1
yanıtYanıtla
ebru elmas:

ilginç ilkdefa adını duydum...

19
1
yanıtYanıtla
er ak:

zarari yok hollanda dan ithal eder bunlar. calisanlar da kurye olur mis.

8
7
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title