Haberi Paylaş

Temmuz ayında asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? İşte kulislerde dillendirilen rakam

Ekonomi Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün yaptığı açıklamada asgari ücrete bir ara zam olacağını belirterek temmuz ayını işaret etti. Peki asgari ücrete ne kadar zam olacak? Kulislerde konuşulanlara göre; 8 bin 500 lira olan asgari ücretin 10 bin TL seviyelerine çekileceği tahmin ediliyor.

En düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılmasının ardından gözler asgari ücrete çevrildi. Seçimlerden önce asgari ücrete ara zam yapılacağı tartışmaları başladı.

Asgari ücrete ara zam yapılıp yapılmayacağı tartışmalarına son noktayı ise çarşamba günü Cumhurbaşkanı Tayyip koydu. Erdoğan yaptığı açıklamada, ''Temmuz'da asgari ücrete ara zam yapılacak.'' ifadelerini kullandı.

Bu açıklamanın ardından kulislerde ara zamla birlikte asgari ücretin ne kadar olacağı konuşulmaya başlandı. Buna göre kulislerde; ocak ayında yapılan zamla birlikte şu an 8 bin 500 TL olan asgari ücretin, temmuz ayında yapılacak olan ara zamla birlikte 10 bin liraya çıkarılacağı dillendiriliyor.

Asgari ücrete 2022'yılının Ocak ayında normal zam, temmuz ayında ise ara zam yapılmıştı. Bu ara zammın sebebi olarak enflasyon rakamlarının ani yükselişi gösterilmişti.

Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (27)

Serkan Ilkeli:

AKP gideceğini anladı ve son ataklarını yapıyor.Tutarsa hoş.Ama tutmazsa yeni gelecek olana yük binsin mantığında.

Cevap Yaz35Yayından Kaldır
Mutlu Mesut:

İnsan kendi kendine yük bindirir mi? :))) 20 yıldır olduğu gibi herşeyin planı yapılmıştır sen yorma...

11Yayından Kaldır
mekanci1 genc:

KİT LERE KADROYU NEDEN VERMEDINIZ 5 SENEDIR OYALIYOSUNUZ BIZI ARTIK YETER SÖZÜNÜZDE DURUN

Cevap Yaz57Yayından Kaldır
Tüm 27 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title