Haberi Paylaş

Son Dakika: İhracat, 23,4 milyar dolarla tüm zamanların haziran ayı rekorunu kırdı

Ekonomi Haberleri

Son dakika: Dış ticaret rakamlarını açıklayan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, ihracatın haziran ayında yüzde 18,5 artışla 23,4 milyar dolara çıktığını söyledi. Bakan Muş, "Bu rakam, tüm zamanların en yüksek aylık ihracat rakamıdır!" ifadelerini kullandı.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, haziran ayına ilişkin dış ticaret rakamlarını açıkladı. Bakan Muş, "Haziran ayı dış ticaret rakamlarımızı Erzurum'da açıkladık. Haziran ayında ihracatımız, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre %18,5 artışla 23,4 milyar $ olmuştur. Bu rakam, tüm zamanların en yüksek aylık ihracat rakamıdır! Hayırlı olsun.." ifadelerini kullandı.

Son Dakika: İhracat, 23,4 milyar dolarla tüm zamanların haziran ayı rekorunu kırdı

EN FAZLA İHRACAT ALMANYA'YA YAPILDI

Açıklanan verilere göre en fazla ihracat yapılan ülkeler sırasıyla Almanya, ABD ve Irak oldu. En fazla ihracat yapılan fasıllar ise motorlu kara taşıtları, kazanlar ve makineler ile demir ve çelik olarak sıralandı.

Ekonomi İhracat Ekonomi Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (12)

Rifat Yılmaz:

Halbuki hiçbir üretim yapılmıyor. Değil mi CHP'li, İYİ PARTİ'li dostlar? İhracat rakamları da kesin yalandır(!) Yoksa nnnaaayır! Nnn'olamaz! Nasıl olabilir?

tamer topaloglu:

Uzun zamandır ithalat rakamları verilmiyordu. Aylık 23 bin TL kazanan kişi 31 bin TL harcıyorsa bu rakamlardan memnun olmamız mümkün olmuyor 7 bin TL yi nasıl ödersiniz...

Ahmet Ozturk:

Akıl edemeyen insanlar için yazıyorum. Eskiden 100 tır ürünü 1 milyon dolara satıyorsak, şimdi 500 tır malı 1 milyon dolara satıyoruz. Ülkenin ici boşaltılıyor. Kısacası yağmalanıyoruz, yok pahasına mal satılıyor.

Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title