Haber : PTT, ayçiçek yağını daha ucuza satan şirkete dava açıyor - Haberler

Haberi Paylaş

PTT, ayçiçek yağını daha ucuza satan şirkete dava açıyor

 - Güncelleme:

PTT, e-ticaret sitesinde sattığı ayçiçek yağını, kendi sitesinde yüzde 25 daha ucuza satan şirkete dava açıyor. Ayrıca PttAVM.com, ayçiçek yağının satışını da durdurdu.

Ptt'nin e-ticaret sitesi PttAVM.com sitesi üzerinden satış yapan Helvacızade Gıda İlaç Kimya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ne PttAVM.com hukuki süreç başlattı.

Şirketin aralık ayında resmi başvuru yaparak internet üzerinde kendi yağlarını satmaya başladığı sitesinde 10 litrelik teneke ambalajdaki ayçiçeği yağı, 164,90 TL iken indirimli olarak 145,90TL'ye satılıyordu. PTT'nin sitesinde ise aynı ürün satış fiyatı 194,90 TL görünüyor ve yüzde 9 indirim yapıldığı iddiası ile vatandaşa 176,89 TL'den satılıyor.

Anka'nın haberine göre; PttAVM.com Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, "PttAVM, Türkiye'de faaliyet gösteren birçok e-ticaret sitesi gibi yüzlerce tedarikçiye açık bir şekilde hizmet veren bir pazar yeri uygulaması ve e-ticaret platformudur. Tedarikçiler, ürünlerini platformumuz üzerinden son tüketiciye ulaştırır, bu hizmeti sunarken de serbest piyasa koşullarında fiyatları kendileri belirler" dedi. Şirket ile ilgili yasal süreci başlattıklarını ifade eden Hakan Çevikoğlu, şunları söyledi:

"Son günlerde gündeme gelen ayçiçek yağı ile ilgili fiyatların belirlenmesi konusu da bu çerçevede değerlendirilmelidir. Platformumuz üzerinden hizmet veren Helvacızade Gıda firması, PTTAVM üzerinden sunduğu 10 litrelik teneke ambalajdaki ayçiçek yağını 176,89 TL'den satışa sunmuş ancak kendi internet sitesi üzerinden 145,90 TL'ye satışa sunmuştur. Her iki fiyatın belirlenmesinde sorumluluk tamamen üreticinin kendisine aittir ve dolayısıyla PTTAVM'nin ayçiçek yağını daha pahalıya sattığı iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Öte yandan ayçiçek yağının fiyatı ile ilgili manipülasyon yaptığı tespit edilen söz konusu firma ile ilgili her türlü hukuki işlem başlatılmıştır.

Diğer yandan her ne kadar e-ticaret sitesi olarak hizmet verse de PTTAVM, bir kamu iştirakidir ve kamu iştiraki olmanın verdiği sorumlulukla hareket ederek, vatandaşa ucuz ve sağlıklı gıda ulaştırabilmek için de kamunun diğer kurumlarıyla iş birliğine devam etmektedir.Bu kapsamda vatandaşlar, Atatürk Orman Çiftliği, Tarım Kredi Kooperatifleri gibi kurumların uygun fiyatlarla sunduğu gıda ürünlerini platformumuz üzerinden rahatlıkla tedarik edebilmektedir."

Haberler.com - Ekonomi

Helvacızade Gıda Türk Lirası Ticaret PTT Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (49)

Ferdi çakıroğlu:

Artık türkiyeyi yönetenler tarih 2021 ama biz vatandaş olarak 1980 leri yaşamaya başlıyoruz galiba geçmiş olsun sevgili ülkem eskiden neye hasret kaldıysak şimdilerde bunları yaşıyoruz hayır tarih yapay zakaları yazıyor biz hala yag ve patates soganları yazıyoruz aslında bu ülke çok şanslı okadar güzel insanımız varki yabancıyıda seviyor ama bizler avrupada yaşasak aç kalsak belki bir kişi bakar ondan sonra kapı önüne koyarlar ama biz hala yag şeker ve meyve sebzeleri bekliyoruz biraz denge olsa kimse sorun yapmaz marketi ayrı bakkalı ayrı manavı ayrı herkesin sorunu aynı ama fiyatı çok fazla yemem gerekirse ama zaten kazandığımız bu fazlası yok ben sabah 10:30 akşam 8:00 çalışıyorum günah degilmi braz daha yardımcı olun hayırlı geceler herkese Allah saglık verdisin.

tokatli:

insanlar alışveriş yapmayı bilmiyorlar. burada Ayçiçek yağının kilosu 19 tl ye geliyor. Halbuki piyasada kaliteli markalrın ortalama fiyatı 12 tl kg.

ali kıl:

Petrol ofisi de önümüzdeki günlerde ayçiçek yağı satışlarına başlayacakmış.

Tüm 49 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title