Haber : Her bütçeye en uygunu küçükbaş hayvan... Fiyatları 2 bin 500 ile 7 bin lira arasında değişiyor - Haberler

Haberi Paylaş

Her bütçeye en uygunu küçükbaş hayvan... Fiyatları 2 bin 500 ile 7 bin lira arasında değişiyor

 - Güncelleme:

Her bütçeye en uygunu küçükbaş hayvan... Fiyatları 2 bin 500 ile 7 bin lira arasında değişiyor Kurbanlık hayvan yetiştiricisi Emre Tınaz: "Hayvanın kalitesine, kilosuna, verilen kesim hizmetine ve pazarına göre fiyatlar değişiklik gösteriyor"ESKİŞEHİR Eskişehir'de küçükbaş hayvan...

Her bütçeye en uygunu küçükbaş hayvan... Fiyatları 2 bin 500 ile 7 bin lira arasında değişiyor

Kurbanlık hayvan yetiştiricisi Emre Tınaz: "Hayvanın kalitesine, kilosuna, verilen kesim hizmetine ve pazarına göre fiyatlar değişiklik gösteriyor"

ESKİŞEHİR Eskişehir'de küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Emre Tınaz, Kurban Bayramı'na sayılı günler kala hayvan fiyatlarını değerlendirerek, "Küçükbaştaki fiyat aralığı bu yıl 2 bin 500 ile 7 bin lira arasında olacak gibi, bizdeki rakamlar böyle. Hayvanın kalitesine, kilosuna, verilen kesim hizmetine ve pazarına göre fiyatlar değişiklik gösterecek" dedi.

Dini bayramlardan biri olan Kurban Bayramı'na kısa süre kalmasından dolayı, ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşların kurbanlık hayvan arayışları sürüyor. Küçükbaş ve büyükbaş olarak ayrılan kurbanlık hayvanlar, vatandaşların kendi bütçelerine göre seçiliyor. Eskişehir'de uzun yıllardan beri küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Emre Tınaz, bayrama sayılı günler kala kurbanlık fiyatlarını değerlendirdi. Üretim maliyetlerindeki artışlardan da bahseden Tınaz, şunları anlattı;

"Hayvanın kalitesine, kilosuna, verilen kesim hizmetine ve pazarına göre fiyatlar değişiklik gösteriyor"

"Üretim maliyetlerini kimse hesaplamıyor. 'Ete çok zam geldi, süte çok zam geldi' diyorlar. Ete ve süte çok zam gelmedi. Bunlar normal seviyesinde de gitmedi. Bizim üretim maliyetlerimize bakıldığında bizim geçen yıl 1 çuval yemi 130 TL'ye alırken, şu anda 430-450 TL gibi fiyatlara alıyoruz. Bizim yemimizin çuvalı, maliyetimizin 3 katı artmışken, mazot zaten ülkemizin en büyük sıkıntısı. Bizim geçen yıl 2 bin liraya sattığımız hayvanlar bu sene 3 bin lira. 2 bin 500'e sattıklarımız, 4 bin-4 bin 500 lira bandında. Küçükbaştaki fiyat aralığı bu yıl 2 bin 500 ile 7 bin lira arasında olacak gibi. Bizdeki rakamlar böyle. Hayvanın kalitesine, kilosuna, verilen kesim hizmetine ve pazarına göre fiyatlar değişiklik gösterecek."

İhlas Haber Ajansı / Şevket Can Çikot - Ekonomi

Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title