Haberi Paylaş

Son dakika haber... Fiyat İstikrarı Komitesi toplantısında küresel ve yurt içi ekonomik gelişmeler ele alındı

Son dakika haber... Fiyat İstikrarı Komitesi toplantısında küresel ve yurt içi ekonomik gelişmeler ele alındı

Ekonomi Haberleri

Son dakika habere göre Fiyat İstikrarı Komitesinin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında gerçekleştirilen ilk toplantısında küresel ve yurt içi ekonomik gelişmeler analiz edildi.

Fiyat İstikrarı Komitesinin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında gerçekleştirilen ilk toplantısında küresel ve yurt içi ekonomik gelişmeler analiz edildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, toplantıda, küresel enflasyon gerçekleşmeleri ile emtia piyasalarındaki gelişmelerin ele alındığı, yurt içi enflasyon gelişmeleri ve enflasyon görünümüne yönelik risklerin bütüncül bir bakış açısıyla ayrıntılı olarak değerlendirildiği ifade edildi.

Bu kapsamda, döviz kurlarında ve emtia fiyatlarında yaşanan gelişmelerle bunların fiyatlama davranışları üzerindeki etkisinin toplantıda detaylı olarak analiz edildiğine işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ekonomi politikalarımızın önceliklerinden birisi olan fiyat istikrarı çerçevesinde yönetilen/yönlendirilen fiyatlar vasıtasıyla bugüne kadar hayata geçirilen uygulamalar ile bundan sonraki süreçte atılacak adımlar görüşülmüştür. Önümüzdeki dönemde de enflasyon ile mücadele konusunda kurumlarımız tam uyum içerisinde koordineli hareket edecektir. Komite çalışmalarına düzenli ve sık aralıklarla devam edecektir."

Kaynak: AA / Zeynep Çetinkaya - Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanlığı Fiyat İstikrarı Komitesi Döviz Ekonomi Güncel Haberler Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title