Haberi Paylaş

"Gerekirse yarım kilo et yeriz" diyerek vatandaşa nasihatte bulunan milletvekili maaşından yakındı

Ekonomi Haberleri

Daha önce "Gerekirse iki kilo yerine yarım kilo et yeriz" sözleriyle tepki çeken AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, katıldığı bir programda milletvekili maaşlarından yakındı. Temmuz ayında gelecek zamla birlikte 56 bin lira maaş alması beklenen Demirbağ, "Vicdanı olan bir insan o milletvekili maaşıyla milletvekilliği yapamaz, çok zor. Şu anda utanıyorum. Niye? Danışmanlarıma borçlanmışım maaşımı bekliyorum." dedi.

Tv42'de yayınlanan "Sümen Altı" programının bu haftaki konuğu "Ayda 2 kilo et yiyorsak, yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız" diyerek hayat pahalılığından şikayet eden vatandaşlara öneride bulunan ve bu çıkışıyla eleştiri oklarının hedefi olan AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ oldu.

Milletvekili maaşıyla geçinemediğini ve danışmanlarından borç almak zorunda kaldığını ifade eden Demirbağ, "Bayram öncesi verilecek maaşı bekliyoruz. Öyle değil, dışarıdan göründüğü gibi değil. İçi giden, vicdanı olan bir insan o milletvekili maaşıyla milletvekilliği yapamaz, çok zor. Şu anda utanıyorum. Niye? Danışmanlarıma borçlanmışım maaşımı bekliyorum. Şimdi ben İstanbul Belediyesi'nde bürokrattım. Yönetim kurulu üyeliği de alıyordum bir denetim, bir yönetim. Valla şu ankinden çok çok iyiydi benim durumum. İki tane de kooperatife girdim ev sahibi oldum ben İstanbul'da. Şimdi? Şimdi mümkün değil, nasıl yapacaksınız?" şeklinde konuştu.

AK Partili Demirbağ, artan gıda fiyatlarına karşı ekonomik krizle boğuşan vatandaşlara "Diyelim ki normal şartlarda ayda bir kilo, iki kilo et yiyorsak, yarım kilo yeriz. Domates iki kilo alıp, yarısını diyelim ki dikkatli kullanmadığımız zaman çöpe gidiyor, iki tane alırız ya. Kış günü, iki tane, üç tane alırız. Turfanda olarak bu sebzeyi kullanmak zaten sağlığa da çok faydalı değil. Biber alacaksak üç tane alırız, bir kilo alacağımıza…" önerisinde bulunmuştu.

Öte yandan Demirbağ ve diğer mevcut milletvekillerinin maaşının, bu ay artarak 40 bin liradan 56 bin liraya yükselmesi bekleniyor.

AK Parti Politika Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (65)

Rasim Yilmaz:

Vatandaslarin genelinin hakkini helal etmediği bu milletvekilligi maaşı .Yiyene az yemiyene çok.Birde milleti ne yerine koyuyorlar belli değil yazık.

murat namlı:

resmen dalga geciyor halk ile allah gözünüzü doyursun.

Bulent Yildirim:

bende utanıyorum 3150 emekli maasi aliyorum siz emekli olunca 30 bin tl emekli maasi alacaksın 40 bin tl gecinemiyosan 30 bin hiç yetmez sayın vekilim sen sakin emekli olma.millet vekilliğine devam et tabiki sandıkta oy alırsanız.

Tüm 65 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title