Haberler

DEİK Türkiye-Peru İş Konseyi Peru'daki Yatırım Fırsatlarını Ele Aldı

Güncelleme:

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Peru İş Konseyi tarafından İstanbul'da düzenlenen etkinlikte Peru'daki yatırım fırsatları ele alındı. Peru'nun Ankara Büyükelçisi Cesar de las Casas ve DEİK Türkiye-Peru İş Konseyi Başkanı Lale Keşoğlu'nun da katıldığı etkinlikte Peru'nun madencilik, tarım, enerji ve turizm gibi sektörlerde yatırımcılara cazip fırsatlar sunduğu vurgulandı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Peru İş Konseyi tarafından İstanbul'da düzenlenen etkinlikte Peru'daki yatırım fırsatları ele alındı.

DEİK'ten yapılan açıklamaya göre, "Peru'da Yatırım Fırsatları Sunumu ve Gastronomi Resepsiyonu" başlıklı etkinliğe Peru'nun Ankara Büyükelçisi Cesar de las Casas ile DEİK Türkiye-Peru İş Konseyi Başkanı Lale Keşoğlu'nun yanı sıra çok sayıda iş insanı katıldı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Büyükelçi Cesar de las Casas, ülkesinin 2023 yılında madencilik, balıkçılık, petrol ve yan ürünler, tarım ve hayvancılık, tekstil, kimyasal ürünler, metal işleme, el sanatları, ahşap ve kağıt, deri ve çeşitli mücevherler üzerine ihracat gerçekleştirdiği anlattı.

Peru'nun bölgedeki en yüksek yatırım yapılabilir kredi notlarından birine sahip olduğunu belirten de las Casas, "Ülkemizde çok uluslu şirketlerin sayısı da artış gösterdi. 2023 yılında 2,3 milyar doları aşan 14 kamu-özel sektör ortaklı (KÖİ) proje gerçekleşti. Yol yapımı, elektrik üretimi ve liman altyapısı dahil olmak üzere 40 KÖİ projesinde 8 milyar dolar imtiyaz verilecek." ifadelerini kullandı.

"Peru, Latin Amerika'nın hızla büyüyen ekonomilerinden"

DEİK Türkiye-Peru İş Konseyi Başkanı Lale Keşoğlu da Latin Amerika'nın hızla büyüyen ekonomileri arasında yer alan Peru'nun, sadece doğal güzellikleriyle değil aynı zamanda ekonomik fırsatları ve eşsiz lezzetleriyle de ön plana çıktığını bildirdi.

Peru'nun madencilik, tarım, enerji ve turizm gibi çeşitli sektörlerde yatırımcılar için cazip fırsatlar sunduğunu kaydeden Keşoğlu, ülkenin politik istikrarı, güçlü ekonomik temelleri ve stratejik konumunun, Peru'yu uluslararası iş dünyası için önemli bir destinasyon haline getirdiğini anlattı.

Keşoğlu, Peru'nun dünyaca ünlü yemeklerinin bulunduğunu, ülkenin uluslararası alanda tanınan ve ödüllü şeflere ev sahipliği yaptığını açıkladı.

Ülkedeki yatırım fırsatları anlatıldı

Verilen bilgiye göre, Peru'nun Ankara Büyükelçisi Cesar de las Casas'ın sunumu katılımcıların bu ülkedeki yatırım ortamı ve fırsatları hakkında bilgi sahibi olmasına olanak sağladı.

Ülkedeki Chancay mega limanının uluslararası ticaret açısından öneminin anlatıldığı etkinlikte, bu limanın sadece Peru'da değil, Latin Amerika'nın geri kalanında da yeni iş fırsatları yaratma imkanı sunacağı anlatıldı.

Sunumun ardından, Peru'nun Ankara Büyükelçiliği'nin düzenlediği gastronomi etkinliği çerçevesinde bu ülkeye ait lezzetler katılımcılara ikram edildi.

Kaynak: AA / Ekonomi

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Madencilik İstanbul Türkiye Ankara Cesar Gastronomi Ekonomi Güncel Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bakmadan Geçme

18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title