Cumhurbaşkanı Erdoğan: Faiz-enflasyon dayatmasını kurtuluş reçetesi olarak önümüze koyanlar haindir - Haberler
Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Faiz-enflasyon dayatmasını kurtuluş reçetesi olarak önümüze koyanlar haindir

Haberler.com - Olgun Kızıltepe - Ekonomi
 - Güncelleme:

Ekonomiye ilişkin dikkat çeken mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünyanın hiçbir yerinde ilişkisi kalmayan gösterge, faiz-enflasyon dayatmasını tek kurtuluş reçetesi gibi önümüze koyanların bir kısmı zırcahil, bir kısmı ise alenen haindir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DEİK Merkez Ofisi açılışında ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Enflasyondaki yükselişe değinen Erdoğan, kur ve enflasyon sorununun üstesinden gelineceğini belirterek hiç kimsenin çöküşüne izin verilmeyeceğini söyledi.

Ekonomi programını doğru yolda olduğunu belirten Erdoğan, "Kur ve enflasyon sorununun üzerinden elbette geleceğiz. Hiçbir insanımızın çöküşüne izin vermeyeceğiz. Bir yandan insanlarımızın günlük hayatlarını etkileyen fiyat artışlarının önüne geçerek, bir taraftan gelirleri artırarak gelir seviyesindeki düşüşün derhal önüne geçeceğiz. Unutmayın hepimiz aynı gemideyiz. Şayet Türkiye gemisi su alırsa bunun sonuçlarını hepimiz yaşayacağız. Biz tüm dikkatimizi Türkiye'nin aydınlık geleceğine yöneltmiş durumdayız. Üretim tarafında istihdamda, ihracatta gayet iyi durumdayız" dedi.

Açıklamasının devamında cari açıktaki dengelerin bozulmasının tek sebebinin artan enerji giderleri olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Cari açıktaki dengelerin bozulmasının tek sebebi, tüm dünyada olduğu gibi artan enerji giderleridir. İstihdamda küçük oynamalara rağmen, sosyal kırılmalara sebep olacak bir riskle karşı karşıya değiliz. Bizim uyguladığımız ekonomi programımız doğru yoldadır. Kendi ülkesinin yanında yer almak yerine emperyalist güçlere kuyruk sallayan siyasetçileri de milletimize havale ediyoruz" şeklinde konuştu.

Faiz-enflasyon dayatmasını tek kurtuluş reçetesi gibi önlerine koyanları "Hain" olarak nitelendiren Erdoğan, şöyle devam etti: "Dünyanın hiçbir yerinde ilişkisi kalmayan gösterge, faiz-enflasyon dayatmasını tek kurtuluş reçetesi gibi önümüze koyanların bir kısmı zırcahil, bir kısmı ise alenen haindir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Politika Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (9)

Es ruzgar:

Faiz artmaliydi çünkü Avrupa Rusya bile artırdı faizi paraların değeri artmasi için hükümet mutahitleri düşünüyor

Musa Mut:

Kur korumalı sistem fakirin vergisini zengine vermek helalmidir

Mustafa Güneş:

Nas a göre faiz haram diyordunuz. Haydi şu faizi kaldırın da biz de rahat edelim. Hemde dinin kurallarını yerine getirmiş olursunuzuz. Yoksa nasa inanmıyor musunuz?

Tüm 9 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title