Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'ye dönüş yolunda asgari ücret mesajı: Vatandaşımıza sözümüz var

Ekonomi Haberleri

NATO Zirvesi sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün açıklanması beklenen asgari ücrete ek zamla ilgili de konuştu. Erdoğan, "Asgari Ücret Tespit Komisyonu en ideal seviyeyi belirleyecek. Hiçbir vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme sözümüz, kararlığımız var" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya'da gerçekleşen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları zirvesi sonrası basın mensuplarıyla soru-cevap şeklinde bir söyleşi gerçekleştirdi.

"KOMİSYON EN İDEAL SEVİYEYİ BELİRLEYECEK"

Bugün açıklanması beklenen yeni asgari ücret tutarıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışıyor. İnşallah arkadaşlarımız çalışmayı efradını cami ağyarını mani bir şekilde bitirirler. Biliyorum ki Asgari Ücret Tespit Komisyonu en ideal seviyeyi belirleyecek. Biz de inşallah müjdeli haberi işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşırız. Hiçbir vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme sözümüz, kararlığımız var. Şartlara göre ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

YENİ RAKAMI KENDİSİ AÇIKLAYACAK

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücrete yapılacak ara zammın belirlenmesi için çalışmalarını tamamladı. Komisyon dün ikinci kez toplanırken yeni asgari ücret rakamını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TÜRK-İŞ Genel Başkan Ergün Atalay ve TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ile açıklaması bekleniyor.

Politika Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

Doğrucu Davud:

Doktorlarının maaşını, hakimlerin savcıların Yüzbaşıların Albayların kıdemli assubayların mühendistlerin tüm idare kadrolardakilerin maaşlarının çok çok altında tutmaya azmetmiş bir hükümetimiz var.

Umit Cetin:

halkını düşünen tek kişi bu vatan sana minnettar

ERKAN :

hayal dünyasındasın

Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title