Haberler

Çin limanlarındaki konteyner işlem hacmi yüzde 4,7 arttı

Güncelleme:

Çin Ulaştırma Bakanlığı verilerine göre, ülke limanlarındaki konteyner işlem hacmi 2022 yılında bir önceki yıla göre yüzde 4,7 arttı. Taşımacılık sektörünün gelişimine ilişkin olarak bakanlık tarafından yayımlanan yıllık rapora göre, geçen yıl ülke limanlarında konteyner işlem hacmi toplam 296 milyon TEU (1 TEU, 20 feetlik konteyneri ifade ediyor) seviyesinde gerçekleşti.

Çin Limanlarında Konteyner İşlem Hacmi 2022'de Yüzde 4,7 ArttıHavadan çekilen fotoğrafta, Çin'in güneyindeki Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi'nin Qinzhou şehrinde yer alan Qinzhou Limanı'nın otomatik konteyner terminali ve bir demiryolu konteyner dağıtım merkezi görülüyor, 11 Mayıs 2023. (Fotoğraf: Zhang Ailin/Xinhua)

BEİJİNG, 24 Haziran (Xinhua) -- Çin Ulaştırma Bakanlığı verilerine göre, ülke limanlarındaki konteyner işlem hacmi 2022 yılında bir önceki yıla göre yüzde 4,7 arttı.

Taşımacılık sektörünün gelişimine ilişkin olarak bakanlık tarafından yayımlanan yıllık rapora göre, geçen yıl ülke limanlarında konteyner işlem hacmi toplam 296 milyon TEU (1 TEU, 20 feetlik konteyneri ifade ediyor) seviyesinde gerçekleşti.

Bakanlık, Çin limanlarındaki kargo işlem hacminin ise bir önceki yıla göre yüzde 0,9 artışla yaklaşık 15,69 milyar tona ulaştığını açıkladı.

Ülkenin kıyı limanlarındaki kargo işlem hacmi yıllık yüzde 1,6 artışla 10,13 milyar tona yükselirken, iç limanlarda işlem gören mallar ise yüzde 0,3 düşüşle 5,55 milyar tona geriledi.

Kaynak: Xinhua / Ekonomi

ulaştırma bakanlığı Ekonomi Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title