Haberler

Cakarta-Bandung YHT'si 58.000 Yolcu Taşıdı

Güncelleme:

Cakarta-Bandung yüksek hızlı trenini (YHT) inşa eden ve işleten Endonezyalı ve Çinli firmalar arasındaki ortak girişim konsorsiyumu PT Kereta Cepat Indonesia-China'nın (KCIC) kurumsal iletişim müdürü Emir Monti, türünün ilk örneği olan YHT'nin ticari olarak faaliyete geçmesinden bu yana 58.000 yolcu taşıdığını söyledi.

CAKARTA, 28 Ekim (Xinhua) -- Cakarta- Bandung yüksek hızlı trenini (YHT) inşa eden ve işleten Endonezyalı ve Çinli firmalar arasındaki ortak girişim konsorsiyumu PT Kereta Cepat Indonesia-China'nın (KCIC) kurumsal iletişim müdürü Emir Monti, türünün ilk örneği olan YHT'nin ticari olarak faaliyete geçmesinden bu yana 58.000 yolcu taşıdığını söyledi.

Yerel olarak "Whoosh" olarak bilinen Çin yapımı YHT, bu ayın başlarında ticari faaliyetine başladı.

Monti, Cuma günü yerel medyaya verdiği demeçte bugüne kadar 58.000 biletin satıldığını ve halkın yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını söyledi.

"Ortalama yüzde 90 doluluk oranıyla birlikte günde yaklaşık 7.000 yolcumuz var. Bu da halkın yüksek hızlı trene olan ilgisinin çok iyi olduğunu gösteriyor" dedi ve KCIC'nin tren seferlerini günde 14'ten 25'e çıkardığını sözlerine ekledi.

Monti, ani yolcu artışının, KCIC'nin şu anda tek yön yolculuk için 150.000 Endonezya rupisi (yaklaşık 9 ABD doları) promosyon fiyatı vermesinden kaynaklandığını açıkladı. Monti promosyonun 18 Ekim - 30 Kasım tarihleri arasında geçerli olduğunu söyledi.

Saatte 350 km tasarım hızına sahip YHT'nin işlediği 142,3 km'lik demiryolu, Güneydoğu Asya ülkesi Endonezya'nın başkenti Cakarta ile Batı Cava'daki Bandung arasındaki yolculuğu üç saatten fazla süreden yaklaşık 40 dakikaya indirecek.

Kaynak: Xinhua / Ekonomi

Bandung Yht İnşaat Ekonomi Haberler

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakmadan Geçme

CUMA MESAJLARI 14 Haziran: En anlamlı, en yeni Cuma mesajları neler? Hadisli ve dualı Cuma sözleri! Kısa, ayetli ve dualı Cuma mesajları hangisi? Survivor kupası altın mı, değeri ne kadar? 14 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 14 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 14 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Ogeday babası kimdir? Survivor Ogeday'ın babasının adı ne, kaç yaşına? #129300 14 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini 'Uygunsuz' buldu, öğrenciler törene alınmadı

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini "Uygunsuz" buldu, öğrenciler törene alınmadı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title