Benzine 1 lira 70 kuruş zam geldi! Litre fiyatı 23 liraya dayandı - Haberler
Haberi Paylaş

Benzine 1 lira 70 kuruş zam geldi! Litre fiyatı 23 liraya dayandı

Haberler.com - Emre İliksiz - Ekonomi
 - Güncelleme:

Benzinin litre fiyatında bugünden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 70 kuruş fiyat artışı yapıldı. Zamla birlikte İstanbul'da benzin fiyatı 22.82 liraya yükselirken, Ankara ve İzmir'de ise 22.93 lira oldu.

Brent petrolün varil fiyatındaki dalgalanma ve döviz kurunun etkisiyle akaryakıt fiyatları sürekli değişkenlik göstermeye devam ediyor. Piyasadaki bu oynaklık pompaya zam ya da indirim olarak yansıyor. Son olarak benzin fiyatına zam geldi. Benzinin litre fiyatı 1 lira 70 kuruş arttı.

Zam sonrası benzin İstanbul'da 22.82 liraya; Ankara ve İzmir'de ise 22.93 liraya yükseldi.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Haberler.com / Emre İliksiz - Ekonomi

Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (17)

MAVİ.blue. YEŞİL.:

arabaya binemez olduk.bığğtıık yaaa...yeter daa

Apex LegendsTR:

Ukrayna Savaşı Bahane Zamlar şahane Hükümet Ekonomik krizi Ukrayna'ya Balayarak sıyrıldı ya helal Olsun Tabiki inanırsan

corci:

şu yaşadığımız dönem CHP iktidarda olsaydı yüzyıllar boyunca anlatılırdı. Şu an kimseden ses yok..

Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title