AK Partili Hamza Dağ'dan dikkat çeken enflasyon açıklaması: Hızlı bir şekilde düşeceğini ifade etmek çok iddialı olur - Haberler
Haberi Paylaş

AK Partili Hamza Dağ'dan dikkat çeken enflasyon açıklaması: Hızlı bir şekilde düşeceğini ifade etmek çok iddialı olur

Haberler.com - Mesut Şahin - Ekonomi
 - Güncelleme:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, katıldığı bir televizyon programında enflasyonla ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Yüzde 70'e dayanan enflasyonun bir anda düşmeyeceğini düzelmenin adım adım olacağını belirten Dağ, "Enflasyonun çok hızlı bir şekilde düşeceğini ifade etmek çok iddialı olur." dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CNN Türk ekranlarında ekonomi gündemine ilişkin soruları yanıtladı. Dağ; enflasyon, asgari ücret ve konut kiralarında fahiş artışlar konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Yüzde 70'e dayanan enflasyon rakamlarının adım adım düşürüleceğini söyleyen Hamza Dağ, "Bizim en önemli gündemimiz ekonomidir. Bunu da birçok alt versiyonları var. Bir kısmında netice aldık. İstihdamla ilgili veriler iyi geliyor. En temel mücadelemiz enflasyon. Hem onu düşürmeye yönelik yapılacak hamleler önce stabil kalması sonrada düşüşe geçirmek. İkincisi de vatandaşın alım gücü. Enflasyonun çok hızlı bir şekilde düşeceğini ifade etmek çok iddialı olur. Adım adım düşmesini sağlarken o süreçte de vatandaşın yanında olacağız" ifadelerini kullandı.

Asgari ücrete ikinci zam konusunda da konuşan Dağ, "Çalışma bakanımızın açıklamalarını takip etmek daha doğru olur" diye konuştu.

Fahiş kira fiyatları sonrası yapılacak düzenlemelere ilişkin bilgi de veren Hamza Dağ, "Vatandaşın gündeminde olan her konu AK Parti'nin ve ilgili bakanlıkların gündemindedir. Ev fiyatlarındaki artış direkt gündemimize geldi. Bakanlıklarımız bu konuda bir çalışma yaptı. Çalışmayı da son noktaya doğru getirmeye çalışıyorlar. Burada nasıl bir çalışma olacağı kamuoyuyla paylaşılacak. Sıkıntıların farkındayız." ifadelerini kullandı.

Mesut Şahin
mesut.sahin@haberler.com Haberler.com - Ekonomi

Enflasyon AK Parti Politika Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (22)

Aytaç Inan:

Siz mazotun bir kısmını sübvanse ederseniz onlarca kalem maldan kar edersiniz. Direkt tüm zamları yansıtmakla enflasyonu düşüremezsiniz. Öncelikle maliyet kalemleri düşük olacak ki, piyasada bolluk olsun ve tüketici fiyatları düşsün. Bunları ortaokula giden bir öğrenci bile bilir.

Aytaç Inan:

Tamam sn. vekil bizde bunun farkındayız ama ne yapıyorsunuz bu durumu düzeltmek için? Mesela ekilmedik 1 karış toprak bırakmamaya, en azından çiftçiye mazotu 5 liraya vermeye ne dersiniz? Maliyet kalemleri düşük olursa bu enflasyonun da düşmesini sağlar.

MUSTAFA KEMAL:

YAPARSA AKEPE YAPAR. :))))))))))))))))

Tüm 22 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title