Haberler

ABD Enflasyon Verisinin Ardından Uzmanlar Uyardı: Satış Dalgası Sürebilir

Abone Ol

– Küresel piyasaların beklediği ABD enflasyon verilerinin beklenenin üzerinde gelmesinin ardından, uzmanlar enflasyonla borsalarda tetiklenen satış dalgasının devam edebileceği konusunda uyarıyor.

–  Küresel piyasaların beklediği ABD enflasyon verilerinin beklenenin üzerinde gelmesinin ardından, uzmanlar enflasyonla borsalarda tetiklenen satış dalgasının devam edebileceği konusunda uyarıyor.

The Guardian gazetesine konuşan ETX Capital Uzman Piyasa Analisti Neil Wilson Dow Jones ve S&P 500 endekslerinde verinin açıklanmasının ardından ciddi düşüşler yaşandığını belirterek, "TÜFE verilerinin beklentilerin üzerinde gelmesi enflasyonun tetiklediği satış dalgasını devam ettirebilir. Daha önce de belirttiğimiz gibi piyasalardaki yükselişe tam ikna olunmamıştı ve piyasalar görünümün daha da zayıflayabileceği konusunda endişeli. Enflasyon verisi de risklerden kurtulmayı destekleyen bir etken" dedi.

S&P 500 verilerin açıklanmasıyla yüzde 0.24'lük bir düşüş kaydederken, Nasdaq Endeksi'nde düşüş yüzde 0.20'yi buldu. Dow Jones endeksinde ise düşüş yüzde 0.27'yi buldu.

"ABD ekonomisi yüzde 3 büyüyecek"

Nationwide şef ekonomisti David Berson ise verilere ilişkin CNBC'ye yaptığı açıklamada, "Geçen yılın büyük bir çoğunluğunda kaydedilen daha hızlı ekonomik büyüme istihdam piyasasını ve ürün pazarlarını sıkılaştırarak fiyatların daha hızlı yükselmesine neden oldu" dedi. Nationwide tarafından yayınlanan notta "GSYH büyümesinin bu yıl genel trendden daha hızlı olmasını ve enflasyonun destekleyici etkisi ile yüzde 3 civarında olmasını bekliyoruz" denildi.

Capital Economics uzman ABD ekonomisiti Michael Pearce ise "Genel olarak Ocak ayı TÜFE verisindeki artışın yılın geri kalanında göreceklerimizin bir işareti olarak görüyoruz" dedi. - İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

Amerika Birleşik Devletleri The Guardian Nationwide Dow Jones Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Devrim Özkan oynadığı, rol aldığı diziler ve filmler neler? Devrim Özkan kimdir hangi dizilerde oynadı? Ne Gemiler Yaktım dizi oyuncuları! SON DAKİKA AZ ÖNCE DEPREM NEREDE OLDU? 5 Aralık en son depremler kaç şiddetinde oldu? Kandilli Rasathanesi ve AFAD deprem listesi! Ne Gemiler Yaktım YENİ BÖLÜM (2. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Ne Gemiler Yaktım yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? MÜGE ANLI CANLI İZLE! 5 Aralık Müge Anlı Canlı İzleme Linki! Müge Anlı son bölüm neler oldu? BEN BU CİHANA SIĞMAZAM YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Ben Bu Cihana Sığmazam yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Yabani YENİ BÖLÜM (13. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Yabani yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Aile YENİ BÖLÜM (23. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Aile yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Üç Kız Kardeş YENİ BÖLÜM (65. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Üç Kız Kardeş yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (5 ARALIK SALI) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 5 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Threads çöktü mü? 5 Aralık Threads neden açılmıyor, mu var? Threads sayfa neden yenilenmiyor? Resmi Gazete Atama Kararları | 5 Aralık 2023 Resmi Gazete'de yayınlandı mı, bugünün kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title