Haberler

230 vergi müfettişi 50 ilde sahaya indi! 17 milyar liralık sahte faturaya inceleme

Güncelleme:

Vergi kaçağını sıkı takibe alan Hazine ve Maliye Bakanlığı, 17 milyar liralık sahte faturaya inceleme başlattı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in talimatıyla, maliye ekipleri sahte faturaya yönelik inceleme yapıyor.

Kayıt dışı ile mücadeleyi gündeme alan Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni bir çalışma başlattı. Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı'na bağlı 230 vergi müfettişi 50 ilde sahaya indi.

HEDEFTE 5100 MÜKELLEF VAR

Sahte belge kullanarak vergi kaçıran 5100 mükellefle ilişkili 17 milyar liralık sahte fatura mercek altında alındı. Bu mükellefler nezdinde sahte belge kullanma incelemeleri yürütülecek.

POS CİHAZIYLE YAPILAN TAHSİLATLAR DA MALİYENİN RADARINDA

Öte yandan; Bakan Şimşek geçtiğimiz günlerde, POS cihazlarıyla yapılan tahsilatların da incelemeye alındığını açıklamıştı. Şimşek, "Gelir İdaresi Başkanlığımız, POS cihazlarından gerçekleştirdiği tahsilatın hasılat kaydını yapmayan 3 bin 662 kişiyi tespit etti. Bu kişilerin 5 milyar liralık POS hasılatının beyan edilmesi sağlandı" dedi.

Haberler.com / Ayça Elal - Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanlığı İnceleme Maliye Hukuk Finans Ekonomi Haberler

Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı! Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi

Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı! Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi

Filistin'i resmen tanıyan Norveç'ten bir adım daha: Topraklarımıza adım atarsa Netanyahu'yu tutuklayacağız

Filistin'i resmen tanıyan Norveç'ten bir adım daha: Topraklarımıza adım atarsa Netanyahu'yu tutuklayacağız

Şimşek, bakanlığın 15 katlı bina kiraladığı iddiasına ilişkin konuştu: Kiralanan bina eskiden

Şimşek, bakanlığın 15 katlı bina kiraladığı iddiasına ilişkin konuştu: Kiralanan bina eskiden

Can Yaman, Dubaili aileden gelen 1 milyon euroluk teklifi reddetti

Can Yaman, Dubaili aileden gelen 1 milyon euroluk teklifi reddetti

500

Yorumlar (33)

hakan sorgular:

sen esnafı vergi diye didik didik ediyorsun birilerinin milyar dolarlık vergileri siliniyor şimşek bırak bir kaşık suda boğulma okyanus var dibinde oraya bak birazda

429
33
yanıtYanıtla
Güray Dilli :

Açıklanan tasarruf toplamı 3 milyar lirayı geçmez. Çerez parası. Siz asıl İthalat Baronlarını , vergi borçlarını affettiğiniz devlet ihalelerine abone şirketleri, hele bir ödemeyin , yabancı hakem tepenize çöker valla denilen garantili ödemeleri vb cezalandırın...

yanıt42
yanıt3
Orhan Dik :

Ben de esnafım. %100'e yakın vergilendirilmiş kazancımız var. Ama, 300 kişiyi, 3000 kişiyi, 300bin kişiyi istihdam eden firmalar var. Ve bunlar sgklarını ödüyorlar, maaşları da üst seviyede veriyorlar, düz esnaf gibi asgariden değil. Bunlara planlanmış vergi teşviği sağlanmazsa, Romanya gibi ucuz ülkelere fabrikalarını, ya da vergi 0 ülkelere merkezlerini taşırlar. O zaman daha çok ağlarız.

yanıt16
yanıt6
Alper:

Siz müfettişleri esnafa yollayacağınıza, Maliye murakıplarını saraya ve bakanlıklara yollayın da, değil 17 milyarı ihalelerde usulsüz dağıtılan yüzlerce milyarı, göz açıp kapayana kadar nasıl buluyorlar görün.

203
15
yanıtYanıtla
Vodafone KARDELEN:

helal gardaş ollay bu

yanıt62
yanıt2
VATANDAŞ:

Oraya girerse oturdugu koltukta duramaz :D

yanıt26
yanıt2
Melike aman:

Vergi müfettişi esnafa yollanmaz vergi müfettişleri orta ve büyük ölçekli mükellefe bakarlar holding şirket vb gibi. esnafa vergi dairesi bakar.

yanıt2
yanıt2
Anil Ulker:

Hükümet oy kaybetmek için elinden geleni yapıyor . Vatandaş açık açık dedi benim cebime dokunma diye ama anlayan yok

190
27
yanıtYanıtla
Barış CİNGÖZ:

Vergi adaleti getirilmediği müddetçe, çabanız havanda su dövmekten başka bir şey değil. Fakir fukara, memur işçi zaten vergiyi veren zaten veriyor. Zenginden almaya bakalım, silinen vergiler neden siliniyor onun bir açıklamasını yapalım. Vergi müfettişleri denetime çıktıklarında arkalarından birde telefon edenler var geri dönün diye... Mutlak surette vergi müfettişleri dokunulmaz ve bağımsız olmalı.

102
4
yanıtYanıtla
Orhan Dik :

Ben de esnafım. %100'e yakın vergilendirilmiş kazancımız var. 30bin kişiyi istihdam eden firmalar var. Ve bunlar sgklarını ödüyorlar, maaşları da üst seviyede veriyorlar, düz esnaf gibi asgariden değil. Bunlara planlanmış vergi teşviği sağlanmazsa, Romanya gibi ucuz ülkelere fabrikalarını, ya da vergi 0 ülkelere merkezlerini taşırlar. O zaman daha çok ağlarız. Denetim yapılan firmalar, kendileri 2-3 ayrı özel firmaya da denetletip ceza kapılarını kapattırıyor zaten

yanıt2
yanıt2
Tüm 33 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title