Yeni dönem pazartesi başlıyor! Sütün fiyatı kalitesine göre belirlenecek - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Yeni dönem pazartesi başlıyor! Sütün fiyatı kalitesine göre belirlenecek

İhlas Haber Ajansı / Fatih Ak - Haberler | Ekonomi

Avrupa uyum yasaları çerçevesinde sütün kalitesine göre fiyatlandırılması sistemine pazartesiden itibaren Bursa'da başlanıyor. Pilot bölge olarak Yenişehir ilçesi seçildi. Sütün fiyatı yapılan tahlil sonucunda belirlenecek.

Sütte yeni dönem başlıyor. Sütün kalitesine göre fiyatlandırılacağı sisteme Bursa'nın Yenişehir ilçesinde geçiliyor. Pilot bölge olarak Yenişehir'in seçildiğini belirten Yenişehir İznik Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Tuna, fiyat uygulamasının pazartesiden itibaren başlayacağını belirtti.

FİYAT TAHLİLLE BELİRLENECEK

Yenişehir İznik Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Tuna, "Avrupa uyum yasaları çerçevesinde sütün kalitesine göre fiyatlandırılması sistemine Türkiye'de geçildi. Önümüzdeki pazartesi gününden itibaren bu sistem ülkemizde başlıyor. Üreticilerimizin ürettiği sütlerden İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri nezaretinde bu numuneler alınacak. Bursa'nın tamamı, Adapazarı, Bilecik ilinin tamamını kapsayacak şekilde Yenişehir bölge laboratuvarı seçildi. Biz birlik olarak burada laboratuvar kurduk. Burada sütün yağ ve protein oranı belirlenecek. Çıkan sonuçlar makine sayesinde Tarım Bakanlığına ve üreticiye anında bildirilecek. Tahlil sonunda süt fiyatları belirlenecek ve devlet desteği de ona göre yapılacak" diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Fatih Ak - Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (3)
ZAFER ALTUNTAŞ :ÇOK SAÇMA UYGULAMA BİZİM TÜRK MİLLETİ TAHLİLE EN KALİTELİ SÜTÜ GÖTÜRÜP , EN KALİTESİZ SÜTÜ AYNI PAKETE KOYUP KALİTELİ FİYATTAN SATAR.TÜRKİYEDE KONTROL MEKANİZMASI YOK Cevap Yaz 0 14 Yayından Kaldır
omer turan:çok iyi bir uygulama. süt kalitesi yükselir. Cevap Yaz 8 7 Yayından Kaldır
Orhan Erol:denemekten zarar gelmez Cevap Yaz 4 4 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title