Katar'dan ABD'ye İHA tepkisi: BAE'ye onay verdiniz, hayal kırıklığına uğradık - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Katar'dan ABD'ye İHA tepkisi: BAE'ye onay verdiniz, hayal kırıklığına uğradık

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Haberler | Ekonomi

Katar'ın İHA talebine yanıt vermeyen ABD, Birleşik Arap Emirlikleri'nin İHA satın alma talebine onay verdi. Katar yetkilileri ise ABD'nin taleplerine henüz cevap bile vermemesinden dolayı hayal kırıklığına uğradıklarını dile getirdi.

Amerikan gazetesi Wall Street Journal'da yer alan bir habere göre, Katar hükümetinden adı açıklanmayan bir kaynak, Katar'ın insansız hava araçları ( İha ) satın alma talebine ABD'nin yanıt vermemesi nedeniyle hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

KATAR'A YANIT VERMEDİLER

Katar'ın bir yıldan fazla bir süre önce ABD'ye dört Predator İHA satın almak için talepte bulunduğu bildirildi. Ancak gazeteye göre, ABD Dışişleri Bakanlığı henüz talebe yanıt vermedi ve yetkililer gecikmeyle ilgili herhangi bir açıklama yapmayı da reddediyor.

BAE'YE ONAY VERİLMESİ HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI

Katar'ın Afganistan'dan tahliyeler sırasında ABD'ye yardım etmesi ve Dışişleri Bakanlığı'nın Birleşik Arap Emirlikleri de dahil olmak üzere diğer bölgesel müttefiklerden gelen benzer talepleri onaylamasıyla, Katar'ın memnuniyetsizliğinin daha da arttığı belirtildi.

Gazetenin haberine göre Katar, terör faaliyetlerini önlemek, yaklaşan FIFA Dünya Kupası'nda güvenliği artırmak ve doğalgaz tesislerini izlemek için satın alınacak İHA'ları kullanmayı planlıyordu.

Gündem Editörü Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (4)
Serdar Akdeniz:dumur olma durumları... ama Amerikanvari hevesler bitmez... Cevap Yaz 0 10 Yayından Kaldır
Halil Kara:katar bizim dostumuz değil mi gelsin iha bizden alsın niye amerikadan dileniyor ki ? toprak alırken iyi değil mi ? bu kansızlara toprak satıyorlar bir de Cevap Yaz 16 48 Yayından Kaldır
ADANALI :bizde var iha siha verelim Cevap Yaz 1 24 Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title