DİSK'ten asgari ücret açıklaması: İnsan onuruna yaraşır bir zam olmalı - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

DİSK'ten asgari ücret açıklaması: İnsan onuruna yaraşır bir zam olmalı

AA / Lokman Akkaya - Haberler | Ekonomi

3.800 liralık asgari ücret önerisini yineleyen DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, "İnsan onuruna yaraşır bir asgari ücret istiyoruz." dedi.

Çerkezoğlu, Beylikdüzü'nde, DİSK'e üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarıldıklarını iddia ederek eylem yapan tekstil fabrikası işçilerine yaptığı ziyarette, yeni yılda asgari ücretin 3 bin 800 lira olması yönündeki talebini yineledi.

"ASGARİ ÜCRET BİR GEÇİM ÜCRETİ OLMALIDIR"

Asgari ücretle ilgili taleplerine değinen Çerkezoğlu, "İnsan onuruna yaraşır bir asgari ücret istiyoruz. Asgari ücret, uluslararası standartlara uygun biçimde, bir işçinin ailesiye birlikte geçinebileceği bir ücret olmalıdır. Asgari ücretin yıllar içerisindeki kayıpları giderilmelidir. Asgari ücret bir geçim ücreti olmalıdır." diye konuştu.

"ASGARİ ÜCRET VERGİDEN MUAF TUTULMALI"

Arzu Çerkezoğlu, asgari ücretin tümüyle vergi dışı bırakılması gerektiğini dile getirerek, "Bütün kesinti yükü Hazine tarafından karşılanmalıdır ve 2021 yılında asgari ücret 3 bin 800 TL olmalıdır. Bunun mücadelesini hep birlikte sürdürüyoruz." ifadesini kullandı.

AA / Lokman Akkaya - Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (14)
DAMPERLİ KAMYON:3800 İ BIRAK 2800 BİLE OLMAZ DURMAK YOK YOLA DEVAM Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
SEKOCAN:2640. 70 TL BAŞKADA YOK DİSK MİSK HİKAYE AMELELİĞE DEVAM Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
HALK:Millet zaten belli bir asgari ücret istemiyor zam ları ödeyip kendi ihtiyacını giderebilecek bir asgari ücret istiyor ama hala asgari ücret şu kadar olacak diyorlar arkadaş cebim de kalmadıktan sonra 10bin yapsan ne fark eder ???? Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title