Dışişleri Bakanlığı'ndan Açıklama

Dışişleri Bakanlığı'ndan Açıklama

Dışişleri Bakanlığı, AK Parti'nin Kızılcahamam Kampında Basın Kapalı Olarak Gerçekleştirilen Görüşmelerle İlgili Yapılan Haberlerin Büyük Bir Kısmının Gerçeği Yansıtmadığını Bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Açıklama

Dışişleri Bakanlığı, AK Parti'nin Kızılcahamam kampında basın kapalı olarak gerçekleştirilen görüşmelerle ilgili yapılan haberlerin büyük bir kısmının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, geçen haftasonu Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) milletvekillerinin katılımıyla Kızılcahamam'da gerçekleştirilen istişare toplantısında, dış politikaların ana unsurları ve bu çerçevede Türk-ABD ilişiklerinin de ele alındığı ifade edildi. Basına kapalı olarak yapılan bu görüşmelerdeki bazı hususların perde arkası niteliğinde yapılan haberlerle kamuoyuna yansıtıldığı ve bu haberlerin önemli bir bölümünün gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada, Dışişleri Bakanı Ali Babacan'a atfen bazı basın organlarında yer alan ve ABD Başkan Yardımcısını ilgilendiren birtakım ifadelerin doğru olmadığı bildirildi.

(MV-NÇ-Y)

Kaynak: İHA