Detoks Haberleri

Detoks haber, Detoks son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Detoks - 12.06.2020
Sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam karaciğer yağlanmasını artırıyor
Türkçe açılımı ile "alkole bağlı olmayan karaciğer yağlanması" olarak tanımlanan NASH hastalığının özellikle bel çevresindeki kalınlaşma ile direkt ilgili olduğuna işaret eden Terekeci, "Bunun yanı sıra gün içerişinde çok sayıda ilaç almak zorunda kalan bireylerin de karaciğerini koruması gerekiyor. Çünkü kimyasalların detoksifikasyonu karaciğer üzerinde gerçekleşiyor.
Detoks - 01.05.2020
Koronavirüste gizli tehlike: Evde kalmak, ortopedik sorunlara yol açıyor
BESLENME UZMANINDAN YAŞLILARA 9 ÖNERİ Anadolu Sağlık Merkezi beslenme ve diyet uzmanı Ulaş Özdemir, ideal beslenme düzenini yakalamak için 65 yaş üzeri kişilere dokuz öneride bulundu. Dengeli beslenin: Tek tip beslenmeyin, olabildiğince sebze ve meyve çeşitliliği katmanızda fayda var. Öğün atlamayın: Uzun açlıklar ve detokslar bu dönem doğru beslenme sistemi değildir.
Detoks - 11.04.2020
Evlerinde kalanlar sağlıklı ve güvenli beslenecekleri ev aletlerine yöneldi
"Sağlıklı beslenme ürünlerine talep arttı" Son yıllarda birçok farklı ürünle sağlıklı beslenmeye katkı sunduklarını ifade eden Yıldız, bu dönem bu ürünlerin satışında önemli artışlar olduğunu vurgulayarak, "Tüketicilerimizin çoğu uzun süredir sağlıklı beslenmeye özenle yaklaşıyordu. Bu süreçte bu sayıda önemli bir atış görüyoruz. Örneğin detoks içeceklerinden sağlıklı birçok içeceği 3-4 dakika içinde kolayca hazırlayabileceğiniz Shake'n Take Kişisel Blender'imiz çok hızlı talep gördü.
Detoks - 25.03.2020
Bağışıklık sisteminin dostu; Kırmızı Pancar
Sindirimi düzenler Kırmızı pancar posası sayesinde bağırsak hareketlerini düzenliyor. Böylece kabızlık, hazımsızlık, karında şişlik gibi sorunların önüne geçiyor. Pancar sindirim sistemini düzenleyen iyi bir lif kaynağıdır. Kan temizlenmesi ve karaciğerin zehirlerden arınmasına yardımcı olduğu için detoks olarak kullanılabilen aynı zamanda iltihap önleyici- azaltıcı etkiye de sahiptir.
Detoks - 17.03.2020
Koronavirüs'e karşı direncinizi artırın
Kara; "Koronavirüs kaynaklı enfeksiyonlardan korunmak için doğru bir şekilde hazırlanmış en az %10 oranında saf Anadolu Propolisi içeren propolis özütünden günde en az 20 damla kullanılması ve propolisli arı sütlü ham ballı karışımlardan da günde en az 1-2 tatlı kaşığı tüketilmesi çok önemli. Propolis ve arı sütü hem bağışıklığı desteklemek hem de virüslerin vücutta çoğalarak enfeksiyona yol açmasını engellemek adına önemli gıdalardır. Eğer enfeksiyona yakalanırsanız kullandığınız damla sayısını 4 katına yani 80-100 damlaya kadar çıkarmanızda yarar var. Zira hastalık döneminde vücut daha fazla toksin ürettiği için bu toksinlerin atılımını sağlamakta da daha fazla antioksidana ihtiyaç oluyor. Propolis doğa da bilinen en güçlü antioksidanlardan biri ve düzenli tüketildiğinde vücuda detoks etkisi yaratıyor" diye konuştu.
Detoks - 16.03.2020
Virüs Kaynaklı Enfeksiyonlara Karşı Propolis ile Bariyer Oluşturun
Propolisin bilinen en güçlü doğal bağışıklık destekleyici gıdalardan biri olduğunu belirten Gıda Yüksek Mühendisi Propolis Uzmanı Aslı Elif Tanuğur Samancı; "Popolis ham halde tüketilemez ve mutlaka özütlenmesi gereklidir. Bu özütleme işlemi çok önemlidir. Gıda Mühendisleri tarafından kontrollü koşullarda, doğru bir şekilde hazırlanmış, en az %10 oranında saf Anadolu propolisi içeren propolis özütünden, yetişkinler günde en az 20 damla, çocuklar günde en az 10 damla kullanmalıdır. Propolis bağışıklığı desteklerken, virüslerin vücutta çoğalarak enfeksiyona yol açmasını da engeller. Eğer enfeksiyona yakalanırsanız kullandığınız damla sayısını 4 katına kadar çıkarmanızda yarar var.Propolis detoks etkisi ile vücuttaki bozulmuş hücreleri, kanser hücrelerini, toksinleri, virüs ve zararlı bakterileri vücuttan uzaklaştırır.
Detoks - 07.03.2020
Ünlü oyuncu annesiyle ilgili acı gerçeği ilk kez anlattı!
"Projekoliğim aslında…"  Nasıl projeler bunlar? Sürekli kafamda proje ürer. Zorlanmıyorum. Kafa çalışınca hayatım daha rahat, ne kadar hızlı olursa o kadar rahat oluyor. Bu toplumsal bir şey… Kişisel dertlenmelerden uzağım, hemen detoksumu yaparım.
Detoks - 17.02.2020
Ozon ile gelen güzellik
Ozon uygulama şekline ve dozuna göre değişik hastalıkların tedavisinde kullanılabilir. Bunun yanında anti-aging, detoks ve zayıflama etkisi de vardır.
Detoks - 13.02.2020
 'Ruhsal detoks güzelliğiniz için şart' 
Sağlıklı yaşam ve beslenme denince ilk akla gelen isimlerden Dr. Ender Saraç, uluslararası eğitim veren Güzellik Akademisi, Altier Academy'nin güzellik uzmanlığı bölümü öğrencileriyle buluştu.
Detoks - 05.02.2020
Kış mevsiminde mutlaka tüketilmesi gereken 10 besin!
Zerdeçal Zerdeçal uzun yıllar Hindistan'da tıbbi amaçlarda kullanılmış bir baharat. İçerisinde 'curcuminoid' adı verilen güçlü antioksidan bileşenler bulunuyor. Anti inflamatuar etkisiyle vücudun onarımına katkı sağlarken, vücutta detoks etkisi de yaratarak cilt sağlığını koruyor.
Detoks - 28.01.2020
Sağlıklı yaşam bilgilerini sorgulayan yeni bir rehber!
İyi Diyet Diye Bir şey Var mı? Glüten Gerçekten Kötü mü? Kitap, özellikle sağlık çevre­lerinde sıkça konuşulan komplo teorilerini, ne­denselliğe karşı korelasyon gibi önemli kavramları faydalı ve iyi tasarlanmış bir çalışmayla anlatıyor. "Bilimsel olarak kanıtlanmış en iyi diyet diye bir şey var mı? Glüten gerçekten bu kadar kötü mü? Detokslar toksik olabilir mi? Organik ne zaman "aşırı"ya kaçar?" gibi insanların yapmaya devam ettiği, beklenmedik sonuçları olabilecek en popüler alışkanlıklarından bazılarından bahseden kitap, takıntılı bir hale geldiğimiz pek çok konuda neyin ger­çek, neyin balon olduğunu ortaya çıkarmayı hedefliyor.
Detoks - 21.01.2020
Mide sağlığınıza 7 öneriyle yeniden kavuşun
Sindirime Yardımcı Çay 20 gr. Papatya 20 gr. Meyan Kökü 10 gr. Rezene Hazımsızlık ve Mide Rahatlatıcı Çay 20 gr. Papatya 20 gr. Meyan Kökü 10 gr. Nane Yaprağı Sindirim Sistemi Rahatlatan Detoks Çayı 10 gr.
title