Destek alamadığını söyleyerek kazan fırlatan çaycıya bugüne kadar 5 bin lira destek verildi

Destek alamadığını söyleyerek kazan fırlatan çaycıya bugüne kadar 5 bin lira destek verildi

Haberler.com - Haberler | Ekonomi

Salgın tedbirleri kapsamında 17 gün sürecek tam kapanma nedeniyle işletmesi kapatıldığı için geçinemediğini öne süren ve devlet desteği alamadığını belirten kişi, çay kazanını sokağa attı. Olayla ilgili açıklama yapan Manisa Valiliği, eylemi gerçekleştiren vatandaşa bugüne kadar 5 bin 100 lira destek ödemesi yapıldığını belirtti.

Saruhanlı ilçesinde kıraathane işleten Ufuk Üçkan, koronavirüs salgını nedeniyle ülke genelinde uygulanan tam kapanma döneminde geçinemediğini ve desteklemeden yararlanmadığını öne sürerek çay kazanını sokağa attı.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA GELDİ

Manisa Valiliği'nden sosyal medyada yayılan görüntülerin ardından açıklama geldi. Valilik'ten yapılan açıklamada, salgınla mücadele sürecinde vefat ve vaka sayılarını düşürebilmek için bazı esnafın iş yerlerinin faaliyetlerine geçici olarak ara verildiği, bazılarına ise belirli kısıtlamalarla faaliyetine devam etmesine izin verildiği hatırlatıldı.

"5 BİN 100 LİRALIK DESTEK ALDI"

Kısıtlamalardan mağdur olduğunu öne süren Saruhanlı ilçesinde kıraathane işleten Ufuk Üçkan'a çeşitli tarihlerde destekleme ödemeleri yapıldığının kaydedildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu süreçte Ufuk Üçkan'a Saruhanlı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 19 Nisan 2020 tarihinde bin lira, 15 Aralık 2020 tarihinde 600 lira olmak üzere toplamda bin 600 lira, Saruhanlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından 'Gelir Kaybı Desteği' adı altında 3 ay boyunca biner lira olmak üzere toplam 3 bin lira ve Saruhanlı Belediye Başkanlığınca 500 lira nakdi yardım yapılmıştır. İçinde bulunduğumuz Kovid-19 salgınıyla mücadelede ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ile faaliyetlerine ara veren ve gelir kaybı yaşayan esnafımıza devletimiz çeşitli desteklerde bulunmaktadır. Hep birlikte tedbir ve kısıtlamalara uyarak salgınla mücadelede başarılı olacağımıza ve tüm kısıtlamaların en kısa sürede kaldırılacağına inanıyoruz."

Destek alamadığını söyleyerek kazan fırlatan çaycıya bugüne kadar 5 bin lira destek verildi
Haber Yorumları (10)
SP _0054: Ya 2 yıla yaklaştı bu süreç 2 yılda 5000tl nedir Allah aşkına haber yapıyorsunuz sizde savunacağım diye bir doğalgaz faturası geliyor 600-700 lira 2 parça şey alıyorsun marketten 200-300 lira bakın şu an ülkede stagflasyon yaşanıyor tam anlamıyla bilmeyenler yazsın Google 'ye baksın stagflasyon nedir.
DAVUT TAN: 13 ayda 5500 tl. aylık 500 tl yani. Kirası da çalışıyorsa battı
HAKAN SOYADİ: yardımlar kurallar çok hemde çok yetersizken 1 senedir aynı hikaye ya sadece kendilerini tatmin ediyorlar açıklamaları ile halk herşeyi görüyor kendi kendinizi daha ne kadar çalıp oynayacaksınız göreceğiz.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title