DEMOKRATİK BÖLGELER PARTİSİ HABERLERİ

Demokratik Bölgeler Partisi Haberleri

Demokratik Bölgeler Partisi haber, Demokratik Bölgeler Partisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Demokratik Bölgeler Partisi - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
Cumhuriyet, 29 Ekim 1923'te Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) "Yaşasın" nidalarıyla kabul edildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 15.10.2020
Son Dakika | Terör örgütü PKK'ya katılımda HDP'nin rolü tanık ifadelerinde
Gelen son dakika haberine göre Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturmada, aralarında HDP ve DBP'li yöneticilerin de yer aldığı 32'si tutuklu 61 sanık hakkında hazırlanan iddianamede yer alan tanık ifadelerinde, terör örgütü PKK ile HDP'nin ilişkisi dikkati çekti.
Demokratik Bölgeler Partisi - 30.9.2020
Son dakika haber | Eski DBP Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan hakkında tahliye kararı
Son dakika haberi: Diyarbakır'da terör soruşturması kapsamında tutuklu yargılandığı davada eski Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan hakkında yurt dışına çıkış yasağı tedbiriyle tahliye kararı verildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 30.9.2020
6-8 Ekim soruşturması neden tartışılıyor?
6-8 Ekim (2014) olayları soruşturması yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da tartışılıyor. Avrupa'da Türkiye karşıtlığını en üst düzeyde dile getiren Fransa'nın yurt dışında en çok okunan gazetesi Le Monde bu konudaki haber analizine "Türkiye'de yargı Kürt muhalefetin 82 yöneticisinin tutuklanmasına hükmetti" başlığını attı. [1] Türk yargısının adım adım "ülkenin ikinci muhalefet partisi, solcu ve Kürt yanlısı HDP'nin kökünü kazıma işlevini sürdürdüğünü" öne süren gazete, bu olayları "Kobani'de karşı karşıya gelen PKK ve DAEŞ'ı birbirine kırdırmak için Ankara'nın hareketsiz kalmasına" halkın gösterdiği tepkiye bağlıyor. Le Monde Halkların Demokratik Partisi (HDP) Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu'nun "halkı sokağa, alan tutmaya ve harekete geçmeye" çağırırken PKK'nın bir gün önce yayımladığı metni kullanmasına "terör örgütüyle bağ ve şiddete çağrı" kriterleri bağlamında hiç değinmiyor. HDP ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yetkililerinin karar aleyhine yaptıkları açıklamaların da aktarıldığı analizde, ayrıca Sezgin Tanrıkulu'nun soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcısının nikah töreninden sonra eşiyle birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yaptığı ziyaretle ilgili sözlerine "düğün hediyesi" alt başlığıyla atıfta bulunuluyor ve yargının bu konuda talimatla harekete geçtiği ima ediliyor. Gerekçe olarak AK Parti'nin 2015'ten beri oy kaybederek "milliyetçi aşırı sağ" olarak nitelenen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile ittifak yapmak zorunda kalması gösteriliyor. Bu kayba neden olduğu imasıyla HDP ve kardeş partisi Demokratik Bölgeler Partisi'ne (DBP) düzenlenen operasyonlardan, "PKK ile gizli anlaşmaları gerekçesiyle" görevden alınan belediye başkanlarından söz ediliyor.
Demokratik Bölgeler Partisi - 8.9.2020
Terör örgütü PKK/KCK'nın "gölge baro" taktiği iddianamede
Gaziantep'te bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturmada, aralarında HDP ve DBP'li yöneticilerin de yer aldığı 32'si tutuklu 61 sanık hakkında hazırlanan 3 bin 253 sayfalık iddianamede, örgütün, gözaltına alınan mensupları için avukat ayarlamada izlediği yol detaylı şekilde anlatıldı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 4.9.2020
Kışanak ve Tuncel hakim karşısında
Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesince "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından haklarında verilen mahkumiyet kararı bozulan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve eski Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı...
Demokratik Bölgeler Partisi - 26.8.2020
Son dakika haberleri | Terör örgütü PKK/KCK'nın örgütsel iletişimdeki isim oyunu iddianamede
Son dakika haberleri... Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik, aralarında HDP ve DBP yöneticilerinin de yer aldığı 32'si tutuklu 61 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, terör örgütünün cezaevindeki üyelerine yönelik örgütsel mesaj yönteminin deşifre edildiği belirtildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 2.8.2020
Meclis'teki fezleke sayısı 1086 oldu
Meclis'e son olarak 29 Haziran'da 2 HDP'li, 2 CHP'li ve 1 İYİ Parti'li milletvekilinin dokunulmazlık dosyası sunuldu. 5 vekilin, Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edildi. Bununla birlikte 26'ncı Yasama Dönemi'nden devreden ve 27'nci Yasama Dönemi'nde Cumhurbaşkanlığı'nca TBMM Başkanlığı'na gönderilen yasama dokunulmazlığı tezkeresi sayısı 1086'ya ulaştı. HDP'li 54 milletvekilinin 774, CHP'li 95 milletvekilinin 225, AK Parti'li 9 milletvekilinin 11, MHP'li 5 milletvekilinin 9, İYİ Parti'li 6 milletvekilinin 10 dosyası yer alıyor. Ayrıca Türkiye İşçi Partisi'nden 2 milletvekilinin 7, Demokratik Bölgeler Partisi'nden 1 milletvekilinin 34, bağımsız milletvekillerine ait ise 16 dosya bulunuyor.
Demokratik Bölgeler Partisi - 24.7.2020
Terör örgütü PKK/KCK'nın HDP ve DBP ilişkisi iddianamede
Gaziantep'te bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik, aralarında HDP ve DBP yöneticilerinin de yer aldığı 23'ü tutuklu 61 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün siyasi partiyle iç içe geçtiği belirtildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 23.7.2020
TBMM Genel Kurulu
"Açık bir siyasi ayrımcılık" HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Diyanet İşleri Başkanlığının, Meclis'te grubu bulunan partilere Ayasofya Camisi'nin ibadete açılacağı cuma namazına katılmaları için davetiye gönderdiğini belirterek, "Diyanet İşleri Başkanlığı, Halkların Demokratik Partisi, Demokratik Bölgeler Partisi ve Türkiye İşçi Partisi milletvekillerine bu davetiyeyi göndermemiş, açık bir siyasi ayrımcılık yapmıştır.
Demokratik Bölgeler Partisi - 17.7.2020
Diyarbakır'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda 5 tutuklama
Diyarbakır'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 28 şüpheliden 5'i tutuklandı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 14.7.2020
TBMM Genel Kurulu
Buna göre Avrupa Birliği Uyum Komisyonuna Bağımsız İstanbul Milletvekili Nazır Cihangir İslam, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonuna Bağımsız İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonuna Demokratik Bölgeler Partisi Eş Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonuna Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman seçildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 14.7.2020
Diyarbakır'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyon: 23 gözaltı
Diyarbakır'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda, aralarında eski DBP'li Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan ve HDP'li meclis üyelerinin de bulunduğu 23 şüpheli gözaltına alındı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 14.7.2020
Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturmaZANLILARIN GÖZALTINA ALINMASI
Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturma kapsamında aralarında HDP İl Başkanı ile 2 muhtar ve 1 avukatın bulunduğu 33 kişi gözaltına alındı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 3.7.2020
Kışanak ve Tuncel hakim karşısında
Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesince "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından haklarında verilen mahkumiyet kararı bozulan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve eski Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı...
Demokratik Bölgeler Partisi - 8.6.2020
Diyarbakır'da terör operasyonu: 6 tutuklama 1 ev hapsi
DİYARBAKIR'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve mahkemeye çıkarılan 7 kişiden 6'sı tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 8.6.2020
Diyarbakır'daki PKK'ya yönelik operasyonda 6 şüpheli tutuklandı
Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan aralarında HDP'li ve DBP'li yöneticilerin de bulunduğu 7 şüpheliden 6'sı tutuklandı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 7.6.2020
Diyarbakır'da PKK'ya yönelik operasyonda 5 kişi yakalandı
Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda aralarında HDP'li ve DBP'li yöneticilerin de bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 6.6.2020
Aracında 2 kilo uyuşturucu ele geçirilen DİSA-DER Başkanı tutuklandı
VAN'da, jandarma ekiplerince gerçekleştirilen yol kontrolünde Van Dil Kültür ve Sanat Araştırmaları Derneği (DİSA-DER) Başkanı C.A.'nın aracında yapılan aramada motor kısmına gizlenmiş 2 kilo metamfetamin maddesi ele geçirildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 5.6.2020
Aracında uyuşturucu, başkanlığını yaptığı dernekte terörü öven kitap ele geçirildi
Van'da aracında yapılan aramada bin 990 gram metamfetamin maddesi, başkanlığını yaptığı dernekte de terör örgütünü öven 8 adet kitap ele geçirilen şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 5.6.2020
HDP'ye yakınlığıyla bilinen derneğin yöneticisi uyuşturucudan tutuklandı
Van'da HDP ve DBP yöneticileri ile terör örgütü PKK/KCK'nın sözde "yasama meclisi" olarak kabul edi·len Demokrati·k Toplum Kongresi· (DTK) üyelerinin katıldığı kongrede Van Dil Kültür ve Sanat Araştırmaları Derneği (DİSA-DER) başkanlığına seçilen C.
Demokratik Bölgeler Partisi - 4.6.2020
Aranan terör örgütü PKK/KCK şüphelisi Çanakkale'de yakalandı
Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan zanlı, Çanakkale'de gözaltına alındı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 24.5.2020
Diyarbakır'da PKK'ya yönelik operasyonda 12 şüpheli tutuklandı
Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 18 şüpheliden, eski DBP eş genel başkanları Mehmet Arslan ve Gülcihan Şimşek'in de aralarında bulunduğu 12'si tutuklandı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 22.5.2020
Diyarbakır'da PKK'ya yönelik operasyonda 18 şüpheli yakalandı
Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda eski DBP eş genel başkanları Mehmet Arslan ve Gülcihan Şimşek ile eski HDP Milletvekili Ayla Akat Ata'nın da aralarında bulunduğu 18 kişi gözaltına alındı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 22.5.2020
Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, eski DBP eş genel başkanları Mehmet Arslan...
Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, eski DBP eş genel başkanları Mehmet Arslan ve Gülcihan Şimşek ile eski HDP Milletvekili Ayla Akat Ata'nın da aralarında bulunduğu 18 kişi yakalandı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 22.5.2020
HDP Sözcüsü Ebru Günay'ın haftalık basın toplantısı Açıklaması
HDP Sözcüsü Ebru Günay, "Diliyorum ki Ramazan Bayramı Türkiye ve tüm Ortadoğu halkları ve toplumları için barış ve kardeşliğe, dünyada ise herkesin mücadele ettiği pandeminin bitmesine vesile olur.
Demokratik Bölgeler Partisi - 27.4.2020
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
TBMM Başkanvekili ve HDP Şanlıurfa Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş ile HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş'ın da aralarında bulunduğu 21 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığına sunuldu.
Demokratik Bölgeler Partisi - 12.3.2020
HDP'li Sürücü, Selçuk Mızraklı'nın hapis cezasını değerlendirdi Açıklaması
Sürücü, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 9 Mart'ta Malatya'da eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel'in duruşmasına katıldıklarını anlatarak "Mahkeme sırasında yargının nasıl siyasi intikam aracı haline getirildiği, mahkeme heyetinin ise nasıl yönlendirildiğini gördük.
Demokratik Bölgeler Partisi - 9.3.2020
Kışanak ve Tuncel'in yargılanmalarına devam edildi
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Gültan Kışanak ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) önceki dönem Genel Başkanı Sebahat Tuncel'in 'Terör örgütüne üye olmak' ve 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlarından yargılandığı davaya devam edildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 9.3.2020
Kışanak ve Tuncel hakim karşısında
Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesince, "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından haklarında verilen mahkumiyet kararı bozulan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı...
Demokratik Bölgeler Partisi - 20.2.2020
YPG/PKK'nın "Esed rejimiyle ilişkisi" teröristin itiraflarına yansıdı
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ikna çalışmaları sonucu teslim olan terör örgütü YPG/PKK mensubu M.K, örgütün Suriye'deki faaliyetleri, Esed rejimiyle olan ilişkisi ve HDP'nin desteklenmesine yönelik ideolojik eğitimlere dair itiraflarda bulundu.
Demokratik Bölgeler Partisi - 13.1.2020
Kışanak ve Tuncel yeniden hakim karşısında
Haklarında verilen hapis cezası kararının bir üst mahkeme tarafından bozulmasının ardından Gültan Kışanak ve Sabahat Tuncel'in yeniden yargılanmalarına Malatya'da başlanıldı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 13.1.2020
Kışanak ve Tuncel hakim karşısında
Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesince, "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından haklarında verilen mahkumiyet kararı bozulan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı...
Demokratik Bölgeler Partisi - 11.1.2020
HDP Eş Genel Başkanı Temelli, "Erken seçim" istedi
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Şimdi hodri meydan deme zamanıdır, şimdi erken seçim zamanıdır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Demokratik Bölgeler Partisi Haberleri | Demokratik Bölgeler Partisi Haber - Haberler - Demokratik Bölgeler Partisi haberleri, son dakika demokratik bölgeler partisi haber ve gelişmeleri burada. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 08:11:00. #1.14#
title