DEMOKRATİK BÖLGELER PARTİSİ HABERLERİ

Demokratik Bölgeler Partisi Haberleri

Demokratik Bölgeler Partisi haber, Demokratik Bölgeler Partisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Demokratik Bölgeler Partisi - 26.02.2021
Kışanak ve Tuncel hakim karşısında
Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesince "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından haklarında verilen mahkumiyet kararları bozulan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve eski Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel...
Demokratik Bölgeler Partisi - 25.02.2021
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Hakkı Saruhan Oluç'un da arasında bulunduğu 25 milletvekiline ait 33 dokunulmazlık dosyası TBMM Başkanlığına sunuldu.
Demokratik Bölgeler Partisi - 23.02.2021
HDP'li 5 milletvekili hakkında soruşturma başlatıldı
VAN Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP'li 5 milletvekilin sosyal medyadaki paylaşımlarını incelemeye aldı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 20.02.2021
Gaziantep'teki PKK/KCK davasının görülmesine devam edildi
Gaziantep'te, bölücü terör örgütü PKK/KCK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında aralarında HDP ve DBP yöneticileri ile görevden uzaklaştırılan 2 CHP'li ilçe belediye meclisi üyesinin de bulunduğu 91 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 18.02.2021
Son dakika... Terörün tahrip ettiği Cizre'deki dönüşüm göz kamaştırıyor
Bir son dakika haberine göre Terör örgütü PKK'nın 5 yıl önceki saldırılarıyla büyük yıkıma uğrattığı Cizre ilçesinde, devlet eliyle sağlanan dönüşüm göz kamaştırıyor.
Demokratik Bölgeler Partisi - 16.02.2021
Son dakika haber: Gaziantep merkezli terör operasyonunda gözaltına alınan 43 zanlı adli kontrolle serbest bırakıldı
Son dakika gündem haberi... Gaziantep merkezli 6 ilde terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 43 şüpheli adli kontrol şartıyla salıverildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 13.02.2021
6 ilde PKK operasyonu: 42 gözaltı
GAZİANTEP merkezli 6 ilde, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 42 kişi gözaltına alındı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 13.02.2021
Gaziantep merkezli 6 ilde terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyon: 42 gözaltı
Gaziantep merkezli 6 ilde bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda, haklarında gözaltı kararı verilen 49 şüpheliden 42'si yakalandı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 03.02.2021
Eski DBP Diyarbakır İl Başkanı Garip Kandemir 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı
Eski Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır İl Başkanı Garip Kandemir yargılandığı terör davasında, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 29.01.2021
Van'da izinsiz yürüyüşe katılan HDP ve DBP milletvekilleri hakkında soruşturma başlatıldı
Van'da Demokratik Bölgeler Partisi İl Başkanlığınca düzenlenen izinsiz gösteri yürüyüşüne katılan DBP Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz ile HDP'nin 8 milletvekili hakkında soruşturma başlatıldı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 25.01.2021
Son dakika haberleri: Terör soruşturmasında aranan zanlının HDP'li milletvekiliyle fotoğrafları dava dosyasında
Son dakika haber: Gaziantep'te bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik 91 sanıklı dava dosyasında, 3 farklı terör soruşturmasından aranan Erol D. ile HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca'nın yan yana çekilmiş fotoğraflarına yer verildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 15.01.2021
Eski DBP ilçe başkanı ve 2 kişi, Yunanistan'a kaçarken yakalandı
Eski DBP ilçe başkanı ve 2 kişi, Yunanistan'a kaçarken yakalandıDİYARBAKIR Ergani Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) eski ilçe başkanının da aralarında bulunduğu 3 kişi, Meriç Nehri üzerinden botla Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalandı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 15.01.2021
PKK ile DEAŞ'ın kirli iş birliği ortaya çıktı
Yunanistan sınırını lastik botla geçmeye çalışırken yakalan 3 kişiden aralarında eski Ergani DBP ilçe başkanının da bulunduğu 2'sinin PKK, birinin ise DEAŞ üyesi olduğu tespit edildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 15.01.2021
İçişleri Bakanlığı: "Eski Ergani DBP İlçe başkanının da aralarında bulunduğu 3 kişi Meriç Nehri'nden botla Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalandı."
İçişleri Bakanlığı: "Eski Ergani DBP İlçe başkanının da aralarında bulunduğu 3 kişi Meriç Nehri'nden botla Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalandı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 11.01.2021
Bahçeli: HDP, 6-8 Ekim olaylarının bedelini kanun önünde ödemeli
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "HDP, 6-8 Ekim olaylarının, hendek terörünün ve bölücülüğe mihmandarlık yapmasının bedelini kanun, millet ve tarih önünde kesinlikle ödemelidir.
Demokratik Bölgeler Partisi - 08.01.2021
Gizli tanıktan Kobani itirafı: "KCK'dan Demirtaş'a sokaklara çıkma talimatı verildi"
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Kobani olaylarına ilişkin hazırlanan iddianamede ifadesine yer verilen gizli tanık Mahir, "KCK Türkiye sözcüleri, Selahattin Demirtaş'tan, Kobani'nin savunulması, sahiplenilmesi ve destek verilmesi adına sokaklara, alanlara çıkmasını, Kobani'ye destek...
Demokratik Bölgeler Partisi - 07.01.2021
Eski örgüt mensubundan "Demirtaş'ın çağrısı olmasaydı ölümler yaşanmayabilirdi" itirafı
Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da aralarında olduğu 108 sanıklı Kobani iddianamesinde tanık olarak yer alan eski PKK/KCK mensubu K.G, Demirtaş ve diğer HDP'lilerin, Kobani bahanesiyle sokağa çıkma çağrıları yapmasalardı olaylarda insanların ölmeyeceğini ifade etti.
Demokratik Bölgeler Partisi - 07.01.2021
Kobani olaylarına ilişkin iddianameden: "İç savaş yaratılmasının amaçlandığı anlaşılmıştır"
İddianamede, otorite boşluğunun oluşturulma çabaları kapsamında ülke genelinde çeşitli eylemlerin gerçekleştirildiği hatırlatılarak, şunlar kaydedildi: "Ortaya çıkacak olan otorite boşluğundan faydalanarak, ülkemiz genelinde faaliyet gösteren başta PKK/KCK silahlı terör örgütü olmak üzere, diğer örgütler ile birlikte topyekun bir isyan başlatılmasının hedeflendiği yapılan çağrılardan anlaşılmış olup, çağrılar ile birlikte 2 Ekim 2014 tarihinden itibaren başta Doğu ve Güneydoğu illerimiz olmak üzere toplam 32 ilimizde bombalı, silahlı, molotoflu, taşlı, sopalı, havai fişekli şiddet eylemleri başlamış, yapılan çağrılar ile halk sokaklara çıkarılmış aynı zamanda eylemlerin devamlılığı için yeni çağrılar ile destek verilmiştir." Yapılan çağrılar sonrası öldürme olayları başladı İddianamede, ayrıca sanıkların çağrılarının ve örgütle bağlantılı yayın organlarından duyurulduğu anlatıldı. Bunun üzerine, başta örgütün sözde üst düzey yöneticisi "Bese Hozat" kod adlı Hülya Oran olmak üzere PKK/KCK silahlı terör örgütünün sözde yöneticilerinin çağrılarına, HDP eş başkanları ve MYK üyeleri, DBP (Demokratik Bölgeler Partisi), DTK (Demokratik Toplum Kongresi), HDK (Halkların Demokratik Kongresi) ve bazı siyasilerin de destek verdiği kaydedildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 06.01.2021
Kışanak ve Tuncel hakim karşısında
Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesince "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından haklarında verilen mahkumiyet kararı bozulan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve eski Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı...
Demokratik Bölgeler Partisi - 06.01.2021
Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası sürüyor
Gaziantep'te, bölücü terör örgütü PKK/KCK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında aralarında HDP ve DBP yöneticileri ile 2 CHP'li ilçe belediye meclisi üyesinin de bulunduğu 30 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 04.01.2021
Son dakika! Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası
Son dakika haberler: Gaziantep'te, bölücü terör örgütü PKK/KCK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında aralarında HDP ve DBP yöneticileri ile 2 CHP'li ilçe belediye meclisi üyesinin de bulunduğu 18'i tutuklu 30 sanığın yargılanmasına başlandı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 30.12.2020
Son dakika haberleri: PKK/KCK iddianamesinde "HDP'nin örgütün kurguladığı proje olduğu" vurgulandı
Son dakika gündem haberi... Gaziantep'te, terör örgütü PKK/KCK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında aralarında HDP ve DBP yöneticileri ile 2 CHP'li ilçe belediye meclisi üyesinin de bulunduğu 18'i tutuklu 30 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, bölücü terör örgütünün HDP ile ilişkisi yer aldı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 24.12.2020
Son dakika haberleri: Terör örgütü bağlantısı nedeniyle kapatılan dernekler, HDP çatısı altında faaliyetlerine devam etmiş
Son dakika haber... Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, terör örgütü bağlantısı nedeniyle KHK ile kapatılan bazı derneklerin, faaliyetlerine HDP çatısı altında devam ettiği belirtildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 13.12.2020
HDP adaylığı için terör örgütü PKK'ya yakınlık referans kabul edilmiş
Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında aralarında HDP ve DBP yöneticileri ile 2 CHP'li ilçe belediye meclisi üyesinin de bulunduğu 18'i tutuklu 30 sanık hakkında hazırlanan iddianamede HDP adaylığı için terör örgütüne yakınlığın referans kabul...
Demokratik Bölgeler Partisi - 12.12.2020
TBMM'ye Mithat Sancar ve 22 milletvekilinin dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ın da aralarında bulunduğu 23 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığına sunuldu.
Demokratik Bölgeler Partisi - 09.12.2020
Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK yapılanması soruşturmasında 2. iddianame hazırlandı
Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK yapılanmasına yönelik, HDP ve DBP yöneticileri ile 2 CHP'li ilçe belediye meclis üyesinin de arasında bulunduğu 18'i tutuklu 30 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, terör örgütünün şehir yapılanmasına yönelik bilgiler yer aldı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 08.12.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
Pandemi sürecinin bize öğrettiği en önemli şey, tarım ve hayvancılığın, bir ülkenin ve milletin hayatını devam ettirebilmesi için en stratejik sektör olduğudur. Anadolu'da 'Aşa dökülen yağın zararı olmaz' denir. Bu özdeyiş tam da tarım ve hayvancılık için söylenmiştir. Bazı yerdeki zararlar kar hanesine yazılır. Onun için, tarıma, çiftçiye, hayvancılık yapana verilen desteğin hiçbir zaman zarar olarak görülmemesi gerekir. Bundan 40 sene önce destek diye bir şey var mıydı? Eksikler yok mu? Var. Ama yapılanı da takdir edelim. Bir çiftçi olarak bunları söylüyorum." "Cumhuriyet dönüşmediği sürece tekçilik zihniyeti de değişmeyecektir" Demokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz de halkların meclisinin çatısı altında halkların bütçesinin konuşulmadığını öne sürdü.
Demokratik Bölgeler Partisi - 28.11.2020
Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası
Gaziantep'te bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturmada, aralarında HDP ve DBP'li yöneticilerin de yer aldığı 25'i tutuklu 61 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 26.11.2020
Son dakika haber! Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası
Son dakika haber... Gaziantep'te bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturmada, aralarında HDP ve DBP'li yöneticilerin de yer aldığı 25'i tutuklu 61 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 25.11.2020
Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası
Gaziantep'te bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturmada, aralarında HDP ve DBP'li yöneticilerin de yer aldığı 25'i tutuklu 61 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 25.11.2020
Teröristlerce dağa götürülen genç 8 ay hücrede kalmış
Diyarbakır'da 5 yıl önce 14 yaşındayken dağa götürülen ve bir süre önce güvenlik güçlerine teslim olan Y.Y, terör örgütü PKK'dan kaçmak istediği için teröristlerce 8 ay hücreye konulduğunu belirtti.
Demokratik Bölgeler Partisi - 25.11.2020
Son dakika haber: Mahkeme başkanından eski HDP yöneticisine: "Hiç şehit asker cenazesine gittin mi?"
Son dakika haber... Gaziantep 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ali Mustafa Çelik, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturma kapsamında tutuklu bulunan ve yargılanan eski HDP Şahinbey İlçe Başkanı İsmail Berkpınar'a "Hiç şehit asker cenazesine ve taziyesine gittin mi" diye sordu.
Demokratik Bölgeler Partisi - 24.11.2020
Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası
Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK bağlantılı aralarında HDP ve DBP'li yöneticilerin de bulunduğu 25'i tutuklu 61 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 23.11.2020
Son Dakika | Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK davası başladı
Bir son dakika haberine göre Gaziantep'te bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturmada, aralarında HDP ve DBP'li yöneticilerin de yer aldığı 25'i tutuklu 61 sanığın yargılanmasına başlandı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 18.11.2020
Son dakika haberi: Kışanak ve Tuncel'in yargılanmasına devam edildi
Son dakika haberleri... GAZİANTEP Bölge Adliye Mahkemesince 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından haklarında verilen mahkumiyet kararı bozulan Diyarbakır eski Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve eski Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı...
Demokratik Bölgeler Partisi - 06.11.2020
Son dakika haber: Eski DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna hakkında 18 yıla kadar hapis istemi
Edinilen son dakika haberine göre Terör soruşturması kapsamında eski Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Emine Ayna hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama" suçlarından 9 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası...
Demokratik Bölgeler Partisi - 02.11.2020
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın da aralarında bulunduğu 18 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığına sunuldu.
Demokratik Bölgeler Partisi - 01.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Demokratik Bölgeler Partisi Haberleri | Demokratik Bölgeler Partisi Haber - Haberler - Demokratik Bölgeler Partisi haberleri, son dakika demokratik bölgeler partisi haber ve gelişmeleri burada. Kışanak ve Tuncel hakim karşısında.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.3.2021 01:45:45. #1.15#
title