DEMOKRATİK BÖLGELER PARTİSİ HABERLERİ

Demokratik Bölgeler Partisi Haberleri

Demokratik Bölgeler Partisi haber, Demokratik Bölgeler Partisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Demokratik Bölgeler Partisi - Dün
Eski DBP ilçe başkanı ve 2 kişi, Yunanistan'a kaçarken yakalandı
Eski DBP ilçe başkanı ve 2 kişi, Yunanistan'a kaçarken yakalandıDİYARBAKIR Ergani Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) eski ilçe başkanının da aralarında bulunduğu 3 kişi, Meriç Nehri üzerinden botla Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalandı.
Demokratik Bölgeler Partisi - Dün
PKK ile DEAŞ'ın kirli iş birliği ortaya çıktı
Yunanistan sınırını lastik botla geçmeye çalışırken yakalan 3 kişiden aralarında eski Ergani DBP ilçe başkanının da bulunduğu 2'sinin PKK, birinin ise DEAŞ üyesi olduğu tespit edildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - Dün
İçişleri Bakanlığı: "Eski Ergani DBP İlçe başkanının da aralarında bulunduğu 3 kişi Meriç Nehri'nden botla Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalandı."
İçişleri Bakanlığı: "Eski Ergani DBP İlçe başkanının da aralarında bulunduğu 3 kişi Meriç Nehri'nden botla Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalandı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 11.01.2021
Bahçeli: HDP, 6-8 Ekim olaylarının bedelini kanun önünde ödemeli
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "HDP, 6-8 Ekim olaylarının, hendek terörünün ve bölücülüğe mihmandarlık yapmasının bedelini kanun, millet ve tarih önünde kesinlikle ödemelidir.
Demokratik Bölgeler Partisi - 08.01.2021
Gizli tanıktan Kobani itirafı: "KCK'dan Demirtaş'a sokaklara çıkma talimatı verildi"
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Kobani olaylarına ilişkin hazırlanan iddianamede ifadesine yer verilen gizli tanık Mahir, "KCK Türkiye sözcüleri, Selahattin Demirtaş'tan, Kobani'nin savunulması, sahiplenilmesi ve destek verilmesi adına sokaklara, alanlara çıkmasını, Kobani'ye destek...
Demokratik Bölgeler Partisi - 07.01.2021
Eski örgüt mensubundan "Demirtaş'ın çağrısı olmasaydı ölümler yaşanmayabilirdi" itirafı
Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da aralarında olduğu 108 sanıklı Kobani iddianamesinde tanık olarak yer alan eski PKK/KCK mensubu K.G, Demirtaş ve diğer HDP'lilerin, Kobani bahanesiyle sokağa çıkma çağrıları yapmasalardı olaylarda insanların ölmeyeceğini ifade etti.
Demokratik Bölgeler Partisi - 07.01.2021
Kobani olaylarına ilişkin iddianameden: "İç savaş yaratılmasının amaçlandığı anlaşılmıştır"
İddianamede, otorite boşluğunun oluşturulma çabaları kapsamında ülke genelinde çeşitli eylemlerin gerçekleştirildiği hatırlatılarak, şunlar kaydedildi: "Ortaya çıkacak olan otorite boşluğundan faydalanarak, ülkemiz genelinde faaliyet gösteren başta PKK/KCK silahlı terör örgütü olmak üzere, diğer örgütler ile birlikte topyekun bir isyan başlatılmasının hedeflendiği yapılan çağrılardan anlaşılmış olup, çağrılar ile birlikte 2 Ekim 2014 tarihinden itibaren başta Doğu ve Güneydoğu illerimiz olmak üzere toplam 32 ilimizde bombalı, silahlı, molotoflu, taşlı, sopalı, havai fişekli şiddet eylemleri başlamış, yapılan çağrılar ile halk sokaklara çıkarılmış aynı zamanda eylemlerin devamlılığı için yeni çağrılar ile destek verilmiştir." Yapılan çağrılar sonrası öldürme olayları başladı İddianamede, ayrıca sanıkların çağrılarının ve örgütle bağlantılı yayın organlarından duyurulduğu anlatıldı. Bunun üzerine, başta örgütün sözde üst düzey yöneticisi "Bese Hozat" kod adlı Hülya Oran olmak üzere PKK/KCK silahlı terör örgütünün sözde yöneticilerinin çağrılarına, HDP eş başkanları ve MYK üyeleri, DBP (Demokratik Bölgeler Partisi), DTK (Demokratik Toplum Kongresi), HDK (Halkların Demokratik Kongresi) ve bazı siyasilerin de destek verdiği kaydedildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 06.01.2021
Kışanak ve Tuncel hakim karşısında
Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesince "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından haklarında verilen mahkumiyet kararı bozulan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve eski Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı...
Demokratik Bölgeler Partisi - 06.01.2021
Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası sürüyor
Gaziantep'te, bölücü terör örgütü PKK/KCK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında aralarında HDP ve DBP yöneticileri ile 2 CHP'li ilçe belediye meclisi üyesinin de bulunduğu 30 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 04.01.2021
Son dakika! Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası
Son dakika haberler: Gaziantep'te, bölücü terör örgütü PKK/KCK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında aralarında HDP ve DBP yöneticileri ile 2 CHP'li ilçe belediye meclisi üyesinin de bulunduğu 18'i tutuklu 30 sanığın yargılanmasına başlandı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 30.12.2020
Son dakika haberleri: PKK/KCK iddianamesinde "HDP'nin örgütün kurguladığı proje olduğu" vurgulandı
Son dakika gündem haberi... Gaziantep'te, terör örgütü PKK/KCK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında aralarında HDP ve DBP yöneticileri ile 2 CHP'li ilçe belediye meclisi üyesinin de bulunduğu 18'i tutuklu 30 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, bölücü terör örgütünün HDP ile ilişkisi yer aldı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 24.12.2020
Son dakika haberleri: Terör örgütü bağlantısı nedeniyle kapatılan dernekler, HDP çatısı altında faaliyetlerine devam etmiş
Son dakika haber... Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, terör örgütü bağlantısı nedeniyle KHK ile kapatılan bazı derneklerin, faaliyetlerine HDP çatısı altında devam ettiği belirtildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 13.12.2020
HDP adaylığı için terör örgütü PKK'ya yakınlık referans kabul edilmiş
Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında aralarında HDP ve DBP yöneticileri ile 2 CHP'li ilçe belediye meclisi üyesinin de bulunduğu 18'i tutuklu 30 sanık hakkında hazırlanan iddianamede HDP adaylığı için terör örgütüne yakınlığın referans kabul...
Demokratik Bölgeler Partisi - 12.12.2020
TBMM'ye Mithat Sancar ve 22 milletvekilinin dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ın da aralarında bulunduğu 23 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığına sunuldu.
Demokratik Bölgeler Partisi - 09.12.2020
Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK yapılanması soruşturmasında 2. iddianame hazırlandı
Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK yapılanmasına yönelik, HDP ve DBP yöneticileri ile 2 CHP'li ilçe belediye meclis üyesinin de arasında bulunduğu 18'i tutuklu 30 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, terör örgütünün şehir yapılanmasına yönelik bilgiler yer aldı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 08.12.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
Pandemi sürecinin bize öğrettiği en önemli şey, tarım ve hayvancılığın, bir ülkenin ve milletin hayatını devam ettirebilmesi için en stratejik sektör olduğudur. Anadolu'da 'Aşa dökülen yağın zararı olmaz' denir. Bu özdeyiş tam da tarım ve hayvancılık için söylenmiştir. Bazı yerdeki zararlar kar hanesine yazılır. Onun için, tarıma, çiftçiye, hayvancılık yapana verilen desteğin hiçbir zaman zarar olarak görülmemesi gerekir. Bundan 40 sene önce destek diye bir şey var mıydı? Eksikler yok mu? Var. Ama yapılanı da takdir edelim. Bir çiftçi olarak bunları söylüyorum." "Cumhuriyet dönüşmediği sürece tekçilik zihniyeti de değişmeyecektir" Demokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz de halkların meclisinin çatısı altında halkların bütçesinin konuşulmadığını öne sürdü.
Demokratik Bölgeler Partisi - 28.11.2020
Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası
Gaziantep'te bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturmada, aralarında HDP ve DBP'li yöneticilerin de yer aldığı 25'i tutuklu 61 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 26.11.2020
Son dakika haber! Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası
Son dakika haber... Gaziantep'te bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturmada, aralarında HDP ve DBP'li yöneticilerin de yer aldığı 25'i tutuklu 61 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 25.11.2020
Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası
Gaziantep'te bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturmada, aralarında HDP ve DBP'li yöneticilerin de yer aldığı 25'i tutuklu 61 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 25.11.2020
Teröristlerce dağa götürülen genç 8 ay hücrede kalmış
Diyarbakır'da 5 yıl önce 14 yaşındayken dağa götürülen ve bir süre önce güvenlik güçlerine teslim olan Y.Y, terör örgütü PKK'dan kaçmak istediği için teröristlerce 8 ay hücreye konulduğunu belirtti.
Demokratik Bölgeler Partisi - 25.11.2020
Son dakika haber: Mahkeme başkanından eski HDP yöneticisine: "Hiç şehit asker cenazesine gittin mi?"
Son dakika haber... Gaziantep 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ali Mustafa Çelik, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturma kapsamında tutuklu bulunan ve yargılanan eski HDP Şahinbey İlçe Başkanı İsmail Berkpınar'a "Hiç şehit asker cenazesine ve taziyesine gittin mi" diye sordu.
Demokratik Bölgeler Partisi - 24.11.2020
Gaziantep'teki terör örgütü PKK/KCK davası
Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK bağlantılı aralarında HDP ve DBP'li yöneticilerin de bulunduğu 25'i tutuklu 61 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 23.11.2020
Son Dakika | Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK davası başladı
Bir son dakika haberine göre Gaziantep'te bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturmada, aralarında HDP ve DBP'li yöneticilerin de yer aldığı 25'i tutuklu 61 sanığın yargılanmasına başlandı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 18.11.2020
Son dakika haberi: Kışanak ve Tuncel'in yargılanmasına devam edildi
Son dakika haberleri... GAZİANTEP Bölge Adliye Mahkemesince 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından haklarında verilen mahkumiyet kararı bozulan Diyarbakır eski Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve eski Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı...
Demokratik Bölgeler Partisi - 06.11.2020
Son dakika haber: Eski DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna hakkında 18 yıla kadar hapis istemi
Edinilen son dakika haberine göre Terör soruşturması kapsamında eski Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Emine Ayna hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama" suçlarından 9 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası...
Demokratik Bölgeler Partisi - 02.11.2020
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın da aralarında bulunduğu 18 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığına sunuldu.
Demokratik Bölgeler Partisi - 01.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
Cumhuriyet, 29 Ekim 1923'te Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) "Yaşasın" nidalarıyla kabul edildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 15.10.2020
Son Dakika | Terör örgütü PKK'ya katılımda HDP'nin rolü tanık ifadelerinde
Gelen son dakika haberine göre Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturmada, aralarında HDP ve DBP'li yöneticilerin de yer aldığı 32'si tutuklu 61 sanık hakkında hazırlanan iddianamede yer alan tanık ifadelerinde, terör örgütü PKK ile HDP'nin ilişkisi dikkati çekti.
Demokratik Bölgeler Partisi - 30.09.2020
Son dakika haber | Eski DBP Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan hakkında tahliye kararı
Son dakika haberi: Diyarbakır'da terör soruşturması kapsamında tutuklu yargılandığı davada eski Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan hakkında yurt dışına çıkış yasağı tedbiriyle tahliye kararı verildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 30.09.2020
6-8 Ekim soruşturması neden tartışılıyor?
6-8 Ekim (2014) olayları soruşturması yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da tartışılıyor. Avrupa'da Türkiye karşıtlığını en üst düzeyde dile getiren Fransa'nın yurt dışında en çok okunan gazetesi Le Monde bu konudaki haber analizine "Türkiye'de yargı Kürt muhalefetin 82 yöneticisinin tutuklanmasına hükmetti" başlığını attı. [1] Türk yargısının adım adım "ülkenin ikinci muhalefet partisi, solcu ve Kürt yanlısı HDP'nin kökünü kazıma işlevini sürdürdüğünü" öne süren gazete, bu olayları "Kobani'de karşı karşıya gelen PKK ve DAEŞ'ı birbirine kırdırmak için Ankara'nın hareketsiz kalmasına" halkın gösterdiği tepkiye bağlıyor. Le Monde Halkların Demokratik Partisi (HDP) Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu'nun "halkı sokağa, alan tutmaya ve harekete geçmeye" çağırırken PKK'nın bir gün önce yayımladığı metni kullanmasına "terör örgütüyle bağ ve şiddete çağrı" kriterleri bağlamında hiç değinmiyor. HDP ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yetkililerinin karar aleyhine yaptıkları açıklamaların da aktarıldığı analizde, ayrıca Sezgin Tanrıkulu'nun soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcısının nikah töreninden sonra eşiyle birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yaptığı ziyaretle ilgili sözlerine "düğün hediyesi" alt başlığıyla atıfta bulunuluyor ve yargının bu konuda talimatla harekete geçtiği ima ediliyor. Gerekçe olarak AK Parti'nin 2015'ten beri oy kaybederek "milliyetçi aşırı sağ" olarak nitelenen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile ittifak yapmak zorunda kalması gösteriliyor. Bu kayba neden olduğu imasıyla HDP ve kardeş partisi Demokratik Bölgeler Partisi'ne (DBP) düzenlenen operasyonlardan, "PKK ile gizli anlaşmaları gerekçesiyle" görevden alınan belediye başkanlarından söz ediliyor.
Demokratik Bölgeler Partisi - 08.09.2020
Terör örgütü PKK/KCK'nın "gölge baro" taktiği iddianamede
Gaziantep'te bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturmada, aralarında HDP ve DBP'li yöneticilerin de yer aldığı 32'si tutuklu 61 sanık hakkında hazırlanan 3 bin 253 sayfalık iddianamede, örgütün, gözaltına alınan mensupları için avukat ayarlamada izlediği yol detaylı şekilde anlatıldı.
Demokratik Bölgeler Partisi - 04.09.2020
Kışanak ve Tuncel hakim karşısında
Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesince "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından haklarında verilen mahkumiyet kararı bozulan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve eski Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı...
Demokratik Bölgeler Partisi - 26.08.2020
Son dakika haberleri | Terör örgütü PKK/KCK'nın örgütsel iletişimdeki isim oyunu iddianamede
Son dakika haberleri... Gaziantep'te terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik, aralarında HDP ve DBP yöneticilerinin de yer aldığı 32'si tutuklu 61 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, terör örgütünün cezaevindeki üyelerine yönelik örgütsel mesaj yönteminin deşifre edildiği belirtildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 02.08.2020
Meclis'teki fezleke sayısı 1086 oldu
Meclis'e son olarak 29 Haziran'da 2 HDP'li, 2 CHP'li ve 1 İYİ Parti'li milletvekilinin dokunulmazlık dosyası sunuldu. 5 vekilin, Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edildi. Bununla birlikte 26'ncı Yasama Dönemi'nden devreden ve 27'nci Yasama Dönemi'nde Cumhurbaşkanlığı'nca TBMM Başkanlığı'na gönderilen yasama dokunulmazlığı tezkeresi sayısı 1086'ya ulaştı. HDP'li 54 milletvekilinin 774, CHP'li 95 milletvekilinin 225, AK Parti'li 9 milletvekilinin 11, MHP'li 5 milletvekilinin 9, İYİ Parti'li 6 milletvekilinin 10 dosyası yer alıyor. Ayrıca Türkiye İşçi Partisi'nden 2 milletvekilinin 7, Demokratik Bölgeler Partisi'nden 1 milletvekilinin 34, bağımsız milletvekillerine ait ise 16 dosya bulunuyor.
Demokratik Bölgeler Partisi - 24.07.2020
Terör örgütü PKK/KCK'nın HDP ve DBP ilişkisi iddianamede
Gaziantep'te bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik, aralarında HDP ve DBP yöneticilerinin de yer aldığı 23'ü tutuklu 61 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün siyasi partiyle iç içe geçtiği belirtildi.
Demokratik Bölgeler Partisi - 23.07.2020
TBMM Genel Kurulu
"Açık bir siyasi ayrımcılık" HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Diyanet İşleri Başkanlığının, Meclis'te grubu bulunan partilere Ayasofya Camisi'nin ibadete açılacağı cuma namazına katılmaları için davetiye gönderdiğini belirterek, "Diyanet İşleri Başkanlığı, Halkların Demokratik Partisi, Demokratik Bölgeler Partisi ve Türkiye İşçi Partisi milletvekillerine bu davetiyeyi göndermemiş, açık bir siyasi ayrımcılık yapmıştır.
Demokratik Bölgeler Partisi - 17.07.2020
Diyarbakır'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda 5 tutuklama
Diyarbakır'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 28 şüpheliden 5'i tutuklandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Demokratik Bölgeler Partisi Haberleri | Demokratik Bölgeler Partisi Haber - Haberler - Demokratik Bölgeler Partisi haberleri, son dakika demokratik bölgeler partisi haber ve gelişmeleri burada. Eski DBP ilçe başkanı, Yunanistan'a kaçarken yakalandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.1.2021 04:04:32. #1.14#
title