Davıd Haye, KKTC'nin İngiltere Temsilciliği'nde

Davıd Haye, KKTC'nin İngiltere Temsilciliği'nde

KKTC'de Yaşayan ve Dünya Orta Sıklet Boks Şampiyonluğu'nu Kazandığı Maçta KKTC Bayraklı Şortu ile Türklerin Gönlünü Kazanan David Haye, Londra'daki KKTC Temsilciliği'nde Türk Basın Mensupları ile Bir Araya Geldi.

Davıd Haye, KKTC'nin İngiltere Temsilciliği'nde

KKTC'de yaşayan ve Dünya Orta Sıklet Boks Şampiyonluğu'nu kazandığı maçta KKTC bayraklı şortu ile Türklerin gönlünü kazanan David Haye, Londra'daki KKTC Temsilciliği'nde Türk basın mensupları ile bir araya geldi.

İngiliz boksör Haye, KKTC Londra Temsilcisi Dilek Yanık Yavuz ile David'in menajeri Adam Şeref Cevdet'in de hazır bulunduğu toplantıda KKTC sevgisini dilinden düşürmedi. 27 yaşındaki genç ve başarılı İngiliz boksör, geçtiğimiz yıl Mayıs ayından itibaren ailesi ile KKTC'de yaşadığını ve orada bulunmaktan çok büyük mutluluk duyduğunu anlattı. 'Tek Yumrukta Yere Yıkan' (Hayemaker) lakabıyla ring dünyasında tanınan Haye, KKTC bayrağı bulunan şortu ile dünya şampiyonu olduğu maçta giydiği forma nedeniyle tepki görüp görmediği konusundaki bir soruya, çok büyük tepkiler gelmediğini, yalnızca e-mail aracılığıyla az sayıda şikayet geldiğini söyledi. İlk olarak 2 günlük bir tatil için KKTC'ye gittiğini, ancak bu sürede KKTC'yi çok sevdiğini dile getiren Haye, özellikle de KKTC'nin yerel yemeklerine hayranlığını dile getirdi. Haye ayrıca, KKTC'nin temiz havası, taze ve organik gıdaları ve stresten uzak yaşam koşullarının kendisi gibi bir sporcu için oldukça önemli olduğunu ifade etti. Her sabah 07.00'de kalkıp 3 köpeği ile yürüyüş yaptığını, daha sonra da spor salonunda çalışma yaptığını ifade eden Haye, KKTC'de yaşamaktan duyduğu memnuniyeti tekrar tekrar dile getirdi. Kimsenin, yaşadığı yerin tanıtımını yapmaktan kendisini alıkoyamayacağını ifade eden İngiliz boksör, bu şekilde yaşadığı yere ufak da olsa bir teşekkür etmiş olabileceğini ifade etti.

KKTC'li sporculara uygulanan ambargoları da eleştiren Haye, bunu son derece acı ve utanç verici bulduğunu ifade etti. Sporun, eğlendirme ve insanları bir araya getirmek gibi amaçları olduğunu da sözlerine ekleyen Haye, KKTC'nin ismini, en azından şortundaki bayrak aracılığı ile milyonlara duyurabilmek istediğini söyledi.

Haye son olarak, İngiltere'de O2 Arena'da dünya şampiyonu olduğu maçta 25 bin kişinin ringde, milyonlarca insanın da televizyonlardan KKTC bayrağı bulunan şortunu apaçık bir şekilde gördüğüne dikkat çekti. Bu yıl Kasım ayında ilk kez ağır sıklette ringe çıkacak olan Haye, Amerika'da en iyi 10 boksörden biri ile dövüşecek.

(HU-OYK-OYK-NÇ-D)

Kaynak: İHA