Davetliler görünce şaşırıp kaldı! Damada Bitcoin taktılar - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Davetliler görünce şaşırıp kaldı! Damada Bitcoin taktılar

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

Diyarbakır'da dünya evine giren Mahsum Yıldırım'a düğününde ağabeyi Mehmet Nur Yıldırım tarafından içinde bin TL'lik Bitcoin bulunan şifresi karekod formatında bastırılan hesap cüzdanı takıldı. Davetlilerin görünce şaşırdığı takı anı cep telefonu kameralarına yansıdı.

Ergani ilçesinde Ruken ve Mahsum Yıldırım çifti, bir düğün salonunda yapılan düğünle hayatlarını birleştirdi. Çiftin takı töreninde, para ve altının yanı sıra sanal para birimi Bitcoin de takıldı.

CEP TELEFONU KAMERALARINA YANSIDI

Kuyumculuk yapan Mehmet Nur Yıldırım, içinde bin TL'lik Bitcoin bulunan cüzdanın şifresini karekod formatında kağıda bastırarak kardeşi Mahsum Yıldırım'a taktı. O anlar davetliler tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Davetliler görünce şaşırıp kaldı! Damada Bitcoin taktılar

KAREKODU OKUTMASI YETERLİ

Kağıda karekod yöntemiyle basılan özel anahtar sayesinde kişi, cep telefonuyla karekodu okutarak, kendi Bitcoin cüzdanına tutarı aktarabiliyor.

Davetliler görünce şaşırıp kaldı! Damada Bitcoin taktılar

Demirören Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri

Nur Yıldırım, Türk Lirası, Bitcoin, Yaşam, Ekonomi, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (4)
bayram doğan:Teknolojiden Uzak kalan bir millet ezilmeye ve kaybetmeye mahkumdur. Diyarbakır'daki kardeşimizin böylesi zor bir zamanda yaptığı davranış örnek olmuştur.. tebrikler ?? Cevap Yaz 46 37 Yayından Kaldır
Cem Polat:buraya niye yazdın anlamadım kimse görmez , biraz da rahatlarım mı dedin. Kavimler göçü diye bir şey var tarihte araştır sebbei ne. Her ülkenin bir gelişmişlik iş kapasitesi ve hayat şartı vardır. Almanya ya Türklerin gitme sebebi ve senesi neymiş o arada Almanya neyden çıkmış bir araştır. Savaştan kaçanın dini hükmü neymiş git araştır. Ha o Hak ölüm derken ne demek istedin merak ettim doğrusu. Hayırdır . Amacın nedir , bilmek isteirm Cevap Yaz 15 9 Yayından Kaldır
baklavacı çeto :neden nakit vermiyorsun ki illa da işi zorlaştıracan malum gen yapımızda var bu. Cevap Yaz 15 46 Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title