Çin Süper Ligi, 18 Nisan'da yeniden başlayacak - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Çin Süper Ligi, 18 Nisan'da yeniden başlayacak

Haberler.com - Haberler | Spor

Koronavirüs salgınının ortaya çıktığı Çin Halk Cumhuriyeti normale dönerken, Çin Futbol Federasyonu ertelenen ligin 18 Nisan'da yeniden başlamasına karar verdi.

Çin Futbol Federasyonu, koronavirüs vakalarının hızla azalmasının ardından kararını verdi.

Daha önce 22 Şubat'ta başlamasına karar verilen ancak koronavirüs salgınının ülkeyi derinden vurması nedeniyle süresiz etelenen Çin Süper Ligi'nin 18 Nisan'da yeniden başlamasına karar verildi.

Çin Süper Ligi'ne Qingdao Huanghai - Shijiazhuang Ever Bright karşılaşmasıyla start verilecek.

İtalya ile Dünya Kupası şampiyonluğu yaşayan efsane futbolcu Fabio Cannavaro, koronavirüs üzerine açıklamalarda bulundu. Çin'de Guangzhou Evergrande takımında teknik direktörlük yapıyor.

İtalya'da başka bir ülkeden gelen insanların 2 hafta karantinada tutulduğunu söyleyen Cannavaro, "İtalya'ya gelir gelmez, bir teste tabi tutuldum. 3. kez teste girdim, ateşim de ölçüldü. Sonra son birkaç ayda nerelerde bulunduğum, virüsü kapmış kimseyle etkileşime geçip geçmediğimi belirttiğim bir form doldurdum. Bu noktada, bir ülkeden başka ülkeye geçen insanlar 2 haftalığına karantina altına alınıyor. Eğer kalacak bir yeriniz varsa, orada kalıyorsunuz, aksi takdirde bir otele götürülüyorsunuz." şeklinde konuştu

Çinlilerin koronavirüse karşı verdikleri mücadeleyi öven İtalyan futbol adamı, "Çinlilerin virüsle savaşma metodları tüm İtalyanlar için bir örnek ve pozitif bir gelişme. Böylesine bir canavarla karşı karşıya olmak kolay değildi çünkü daha önce belirtileri yoktu. Bu uğurda yapılan fedakarlıklar, dün dünyaya ders olmalı." dedi.

Haberler.com - Spor Haberleri

Çin Halk Cumhuriyeti, Futbol, Nisan, Spor, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (3)
dünya:çine neden hiç bir yaptırım uygulamıyor dünyaya böyle belayı sarmanın hiç bir cezası olmayacak mı yani çinle bütün dünya ekonomik ve siyasi ilişkileri tamamen kesmeli çine her türlü ekonomik yaptırım uygulanmalı virüsün yayıldığı vahşi hayvan pazarını da çin tekrar açmış ders de almıyorlar Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
BUNAK:KİMBİLİR TEDBİR KAPSAMINDA NE İŞKENCELER YAPMIŞLARDIR LOO. TÜRK DÜŞMANI ÇİNN Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
adiçin:virüsü çıkaran virüsün ilk bulunduğu ülke ilk önce virüsten kurtulan ülkedir ne tesadüf ki. Allah topunuzun belasını versin ki insanlığa böyle bir durum yaşatıp insanların canıyla alay ediyorsunuz. Allah hepinize öyle bir virüs verir ki inşallah hepinizi helak olur gidersiniz. Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title