Haberler

Çelik konstrüksiyon yapıda Orta Asya ve Avrupa'ya, As Steel ile Türk imzası

Güncelleme:

AS Steel Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Sezer, bütün Dünya'nın Türk çeliğinin kalitesini bildiğini belirterek, "Bu sebeple üretimimizin yüzde 85'ini yurt dışına ihraç ediyoruz.

AS Steel Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Sezer, bütün Dünya'nın Türk çeliğinin kalitesini bildiğini belirterek, "Bu sebeple üretimimizin yüzde 85'ini yurt dışına ihraç ediyoruz. Yurt dışı pazarının ağırlık merkezimiz Özbekistan. Bunun yanı sıra, Türkmenistan, Azerbaycan, Gürcistan, Irak, Katar, Kuveyt, Rusya ve Kuzey Makedonya'da ahır ve sera konstrüksiyon malzemeleri satışımızla birlikte kurulumlarını yapmaktayız." dedi.

Türk çelik sektörünün önemli şirketlerinden AS Steel, gelecek dönem hedeflerini açıkladı. Hedeflerinin Orta Asya'da büyümek olduğunu belirten AS Steel Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Sezer, "Küresel iklim değişikliklerinden dolayı dünyada çiftlik, depo, ahır ve seralara her rakımda, her yüzeyde ve her koşulda sürekli ihtiyaç duyuluyor. Dünyada kolay kurulum ve zamandan sağlanan avantaj ile çelik konstrüksiyon depolar tercih ediliyor. Sektördeki bu iş potansiyelinin uzun yıllar devam edeceğini düşünüyoruz. Türk çeliğinin kalitesini bütün dünya biliyor. Bu sebeple üretimimizin yüzde 85'ini yurt dışına ihraç ediyoruz" dedi.

Şirketin yurt dışı pazarının ağırlık merkezinin Özbekistan olduğunu belirten Sezer, "Bunun yanı sıra, Türkmenistan, Azerbaycan, Gürcistan, Irak, Katar, Kuveyt, Rusya ve Kuzey Makedonya'da ahır ve sera konstrüksiyon malzemeleri satışımızla birlikte kurulumlarını yapmaktayız. Yurt dışı pazarında da yüzde 90 oranında çelik konstrüksiyon depolar, işyerleri ve çiftlikler kuruyoruz." şeklinde konuştu.

"Özellikle deprem bölgelerinde çelik yapılar tercih edilmeli"

Türkiye'de kentleşmenin büyük çoğunluğu 1'inci ve 2'inci derecede deprem bölgesinde yoğunlaştığını belirten Erkan Sezer, "Buna karşın çok üstün mekanik özelliklere, statik yeteneklere sahip olan çelik konstrüksiyon yapı sistemleri henüz yeteri kadar talep edilmiyor yaşam alanı olarak. Çelik yapılar diğer taşıyıcı sistemlere göre çok üstün mekanik özelliklere, statik yeteneklere ve uygulama kolaylığına sahiptir. Çelik konstrüksiyon, hızlı, güvenli ve ekonomik olması ve belirli standartlara sahip olması nedeniyle hızla yaygınlaşan çelik yapı sistemidir. Özellikle deprem bölgelerinde çelik yapılar tercih edilmelidir" diye ekledi. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Haberler

Bakmadan Geçme

Survivor neden yok? 23 Şubat Cuma Survivor neden yayınlanmadı? Kızılcık Şerbeti CANLI İZLE! Show TV Kızılcık Şerbeti 52. bölüm canlı izle! Kızılcık Şerbeti son bölümde neler oldu? Show TV Canlı izle! Yalı Çapkını CANLI İZLE! 23 Şubat Yalı Çapkını 59. bölüm CANLI YAYIN! Yalı Çapkını FULL İZLE! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 23 Şubat 2024 İstanbul su kesintisi listesi! Yalı Çapkını Pelin ölüyor mu, diziden ayrılacak mı? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 23 Şubat 2024 İzmir su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 23 Şubat 2024 Ankara su kesintisi listesi! 24 Şubat 2024 Günlük Burç Yorumları: 24 Şubat Cumartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? İdris Nebi Hatipoğlu kimdir? AK Parti Eskişehir Belediye Başkan adayı kimdir? CANLI maç izle! TÜM MAÇLAR! Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 23 Şubat GÜNÜN MAÇLARI CANLI İZLE! Mehmet Sekmen kimdir? AK Parti Erzurum Belediye Başkan adayı Mehmet Sekmen kimdir? Şahin Şerifoğulları kimdir? AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları kimdir? Eşi ve iki kızını öldüren adam kim? Suat Güney tutuklandı mı? Olay ne zaman oldu? Union Saint-Gilloise hangi ülkenin takımı? Union Saint-Gilloise hangi ligde oynuyor? Konferans ligi maçları ne zaman? Eşleşmeler belli oldu mu?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title