CALİFORNİA ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

California Üniversitesi Haberleri

California Üniversitesi haber, California Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

California Üniversitesi - 16.06.2018
Öte Gezegenlerin Uydularında Yaşam İzi Arayışı
ABD'nin California Üniversitesi ile Avustralya'nın Güney Queensland Üniversitesinden bilim adamları, "The Astrophysical Journal" dergisinde yayınladıkları makalede, NASA'nın Kepler Uzay Teleskobunun 2009 yılından bu yana keşfedip kayda geçirdiği öte gezegenler arasında, Güneş Sistemi'ndeki Jüpiter ve Satürn gibi, kütlesinin çoğu gazlardan oluşan dev gezegenlerin uydularının canlı yaşamına elverişli olabileceğini ileri sürdü.
California Üniversitesi - 09.03.2018
Alzaymırı Önleyebilecek Yeni Bir Reseptör Hücre Keşfedildi
Şinhua ajansının haberine göre, Fucien Tıp Üniversitesi, Şiamın Üniversitesi, Texas Üniversitesi, California Üniversitesi ve Sanford Burnham Prebys Tıp Keşif Enstitüsünün ortak yürüttüğü çalışmada, yeni keşfedilen Trem2 adlı bir reseptör hücre harekete geçirildiğinde alzaymıra neden olan zehirli amiloid beta proteinine karşı mikroglia bağışıklık hücrelerini uyararak, mikrogliaların alzaymır hastalığı ve belirtilerine karşı koyma gücü artıyor.
California Üniversitesi - 06.03.2018
ABD'de Türk Akademisyene Başarı Ödülü
California Üniversitesi, Berkeley'de kürsü kuran bir profesör olan ve akademik işlerden sorumlu dekan yardımcılığı görevinde bulunan Erdem, 2006 yılından bu yana New York Üniversitesi Stern Business School'da pazarlama ve işletme alanlarında dersler veriyor.
California Üniversitesi - 19.12.2017
Gelir Düzeyi Mutluluk Algısını Belirliyor
ABD'nin California Üniversitesinden araştırmacılar, ülke nüfusunu demografik olarak temsil eden bin 519 kişilik grupla yaptıkları anket çalışmasında, kişilerin gelir düzeyinin mutluluk tanımlarını nasıl etkilediğini inceledi.
California Üniversitesi - 30.11.2017
Otizmli Müzik Dehası"Nın Hukuk Mücadelesi
Hukuk mücadelesi başlattılar İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cengiz Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlu Raci'nin tam perde müzik kulağına sahip olduğunu ve California Üniversitesi'nin "Perfect Pitch" adı verilen testlerinde tam puana yakın notlar aldığını, notalarına hiç bakmadan sayısız parçayı çalabildiğini belirtti.
California Üniversitesi - 28.11.2017
Boyner'de Üst Düzey Atama
Boyner açıklamasına göre, Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan Öztap, aynı üniversitede işletme yüksek lisansını tamamladıktan sonra, California Üniversitesi Irvine'da dijital pazarlama programına katıldı.
California Üniversitesi - 22.11.2017
Şekerin Sağlığa Zararının Gizlenmeye Çalışıldığı Ortaya Çıktı
ABD'nin California Üniversitesinden araştırmacılar, tarihi dokümanlar üzerinde yaptıkları incelemede, şeker endüstrisinin kurduğu "Uluslararası Şeker Araştırma Vakfı" (ISRF) adlı kuruluşun, 1968 yılında aşırı sakkaroz tüketiminin kalp hastalıklarına ve hatta mesane kanserine yol açabileceğine dair bulgularının üzerini örttüğünü belirledi.
California Üniversitesi - 02.11.2017
Grönland'daki Buzulların Erime Riski Tahminlerin Ötesinde
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ile California Üniversitesi araştırmacıları, Grönland fiyortlarının zemin kesitlerinin ayrıntılı kabartma haritalarını yayımladı.
California Üniversitesi - 30.10.2017
Adesso, Yazılım Gelişiminin Son 20 Yılını Mercek Altına Alıyor
Etkinlikte konuşacak yazılım mühendisliği uzmanları arasında şu önemli isimler bulunuyor: Massachusetts Üniversitesi'nden Profesör Leon J. Osterweil, KTH Teknoloji Kraliyet Enstitüsü'nden Profesör Ivar Jacobson, California Üniversitesi'nden Profesör Richard N.
California Üniversitesi - 08.10.2017
Uluslararası İslam Dünyası Sempozyumu
Söz konusu panellerde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın "İslam Ümmeti: Problemler ve Cevaplar" başlıklı bir sunum gerçekleştirmesi beklenirken, sempozyumun yabancı katılımcıları arasında Georgetown Üniversitesi'nden Dr. Jonathan Brown ve Dr. John Esposito, Toledo Üniversitesi'den Dr. Ovamir Anjum, Long Island Üniversitesi'nden Dr. Dalia Fahmy, California Üniversitesi'nden Dr.
California Üniversitesi - 06.10.2017
2017 Kemik Sempozyumu"
Southern California Üniversitesi'nden Prof.
California Üniversitesi - 29.08.2017
Kurutlu Köyündeki Milyon Yıllık Fosillere Uluslararası İlgi
Erkman, kazı alanında sürekli yeni buluntuların ortaya çıktığını dile getirerek, şunları belirtti: "Miyosen döneme tarihlendirilen bir proje bu. Özellikle üst miyosene tarihlendiriliyor. Çalışmalarımız sadece yurt içi ile sınırlı eğil. Zürih Üniversitesi, Berlin Doğa Tarihi Müzesi, California Üniversitesi, İspanya Doğa Tarihi Müzesi'nden profesörlerin başkanlık ettiği ekiplerle kazılarımızı sürdürüyoruz.
California Üniversitesi - 10.07.2017
Haftanın Tarihine Bakış
2015 - California Üniversitesi ve Gladstone Kalp ve Damar Hastalıkları Enstitüsü araştırmacıları, yetişkin bir insandan aldıkları deri dokularından elde edilen kök hücrelerinden büyüyen ve atan kalp dokusu elde etti.
California Üniversitesi - 20.06.2017
Amerikalı Öğrenciler, Yee'nin Türkçe Yaz Okuluna Katılacak
Yunus Emre Enstitüsünün (YEE) her yıl temmuz ve ağustos aylarında Türkiye'de düzenlediği "Türkçe Yaz Okulu" programına bu yıl ilk kez ABD'den katılacak California Üniversitesi öğrencileri, Los Angeles'taki bilgilendirme toplantısında bir araya geldi.
California Üniversitesi - 17.06.2017
23. Lisans ve Lisansüstü Mezuniyet Töreni
İlk ödülün fen, mühendislik ve tıp bilimleri alanında tüm dünyada ses getiren çalışmaları münasebetiyle California Üniversitesi ve Howard Hughes Sağlık Enstitüsü'nde görev yapan bilim insanı Prof.
California Üniversitesi - 05.06.2017
Hassas Kavramaya Sahip Robot Üretildi
California Üniversitesi Berkeley Kampüsündeki Robot Bilimi Fakültesinden Profesör Ken Goldberg ve araştırmacı Jeff Mahler'in geliştirdiği "DexNet 2.
California Üniversitesi - 06.04.2017
Sebze-meyveler Hipertansiyonu Düşürüyor
Güney California Üniversitesi (USC) Keck Tıp Fakültesinden hücre ve nörobiyoloji profesörü Alicia McDonough'un yaptığı çalışmaya göre, tatlı patates, avokado, ıspanak, muz, fasulye hatta kahve gibi potasyum açısından zengin sebze ve meyve tüketimi, yüksek tansiyonun düşürülmesinde yardımcı oluyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: California Üniversitesi Haberleri | California Üniversitesi Haber - Haberler - Sayfa 3 - California Üniversitesi haberleri, son dakika california üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. ABD'deki Üniversitelerden Suudi Fonları Sessizliği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.1.2021 20:52:50. #1.15#
title