Büyük Maç Başladı

Büyük Maç Başladı

Euro 2008'in Yarı Finalinde 21.45'te Milli Takımımız Almanya Karşısına Final İçin Çıkıyor...

Büyük Maç Başladı

EURO 2008'İN YARI FİNALİNDE 21.45'TE MİLLİ TAKIMIMIZ ALMANYA KARŞISINA FİNAL İÇİN ÇIKIYOR...

İşte kadrolar:

Türkiye: Rüştü Reçber(K), Hakan Balta, Gökhan Zan, Mehmet Topal, Aurelio, Semih Şentürk, Uğur Boral, Kazım Kazım, Ayhan Akman, Sabri Sarıoğlu, Hamit Altıntop.

Yedekler: Tolga, Gökdeniz, Tümer, Mevlüt.

Almanya: Lehman, Friedrich, Rolfes, Schweisteiger, Klose, Ballack(K), Hitzlsperger, Lahm, Mertesacker, Podolski, Metzelder.

Yedekler: Enke, Adler, Jansen, Fritz, Westermann, Frings, Gomez, Neuville, Trochowski, Borowski, Odonkor, Kuranyi.

Canlı Anlatım...

Karşılaşmaya Almanya başladı... Ay-Yıldızlı ekibimize rakibi karşısında başarılar diliyoruz...

1. Dakika: Busacca'nın düdüğüyle maça Almanya başladı. Başarılar çocuklar... Almanya beş orta saha oyuncusu ile sahada.

2. Dakika: Almanya kendi yarı sahasında top yapıyor ve oyun kurmaya çalışıyor. Almanya'nın ilk atak girişiminde araya Ayhan girdi ve topun sahibi oldu.

3. Dakika: Sabri'nin kendi yarı sahamızdan uzun oynadığı top Lehmann'a kadar gitti.

4. Dakika: Türk taraftarlar ilk dakikadan itibaren yoğun bir şekilde Ay Yıldızlı ekibimizi destekliyor.

5. Dakika: İlk ciddi atak bizden geldi. Sol kanattan çizgiye kadar inen Uğur'un sert ortasını defans güçlükle uzaklaştırdı. Devam eden pozisyonda bu sefer ortayı Kazım yaptı bunu da defans uzaklaştırdı.

7. Dakika: Orta alandan topla ilerleyen Kazım sert bir şutla golü aradı. Kazım'ın şutu iyi yer tutan Lehmann'da kaldı.

8. dakika. Millilerimiz Hamit ile gole çok yaklaştı. Almanya'da Kaleci Lehmann'ın ceza sahası içindeki Lahm'a elle bıraktığı topu Hamit kaptı. Bu futbolcumuz sağ çarprazda kaleci ile karşı karşıya pozisyonda yerden vuruşunu yaptı. Lehmann iyi kapanarak gole izin vermedi. Net bir fırsattan sonuç alamadık.

10. dakika. Ay-Yıldızlı ekibimiz güçlü rakibi karşısında başabaş bir mücadele ortaya koyuyor. Maçta 0-0 eşitlik devam ediyor.

12. dakika. Millilerimiz'in atağında sol kanattan Uğur Boral önündeki boş alanı kullanarak süratle rakip ceza sahasına sokulup ortasını yaptı. Semih'ten önce araya giren Metzelder tehlikeyi taçla uzaklaştırdı.

13. dakika. Millilerimiz ard arda iki kez gole çok yaklaştı. Sağ kanattan gelişen atakta ceza sahası içinde topla buluşan Ayhan Akman geriden gelen Kazım'a pasını bıraktı. Bu futbolcunun şutunda meşin yuvarlak üst direkte patladı.

Sol kanattan ceza eden atağımızda Hakan Balta yerden ön direğe pasını çıkarttı. Semih'ten önce savunma ayak koydu. Top kale direğnini hemen yanından kornere çıktı.

15. dakika. Millilerimiz bu ana kadar Almanya karşısında iyi bir futbol ortaya koyuyor. Rakibimizi ceza sahamıza bile yaklaştırmadık. Ay-Yıldızlı ekibimiz etkili ataklarda rakip kaleyi zorluyor. Gole yakın bir görüntü sergileyen taraf Milli Takımımız...

17. dakika. Almanya sağ kanattan Hitzlsperger ile serbest vuruş kullandı. Ceza sahamıza inen topu Rüştü çıkarak rakiplerinin üzerinden kontrol etti.

Aynı dakika içinde Millilerimiz savunmadan çıkarken top kaybı yaptık. Zor anlar yaşadığımız Alman atağında sol kanattan Lahm ceza sahasına ortasını yaptı. Mehmet Topal, Ballack'tan önce ayak koyarak tehlikeyi kornerle uzaklaştırdı.

19. dakika. Millilerimiz savunmadan uzun topla çıktı. Kazım topu kafa ile Semih'in önüne indirmek istedi. Hızlı giden top Kaleci Lehmann'da kaldı.

20. dakika. Karşılaşmada tempo zaman zaman yükselse de daha çok orta saha oyunu oluyor. Golsüz eşitlik devam ediyor.