Büyük Erkekler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

- Büyük Erkekler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası sona erdiRİZE - Rize Yeni şehir Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen Büyük Erkekler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası bugün sona erdi.

- Büyük Erkekler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası sona erdi

RİZE - Rize Yeni şehir Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen Büyük Erkekler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası bugün sona erdi. Şampiyonanın 4. gününde 63 kiloda Abdurrahman Altan, 77 kiloda Serkan Akkoyun, 97 kiloda Cenk İldem final müsabakalarında rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu oldu. Milli sporcu Rıza Kayaalp ise 130 kilo final müsabakasında mücadele ettiği Ramazan Sarı'yı 8-0 yenerek Türkiye Şampiyonu oldu.
Müsabakalar sonunda bir açıklama yapan Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, "Rize'de olmaktan son derece mutluyuz. 4 gün boyunca Rizeli hemşehrilerimiz bizleri ve sporcularımızı misafir etti. Çok iyi ağırlandık ve bugün son günümüzde finalleri de yaptıktan sonra şampiyona son buldu. Ben buraya gelen bütün antrenör ve sporcularımıza teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.
Kayaalp: "Cumhurbaşkanımızın memleketinde olmaktan mutluyuz"
Milli Sporcu Rıza Kayaalp ise yaptığı açıklamada, "Öncelikle güreşe desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Her müsabaka sonunda kendisi bizleri arayıp tebrik etmiştir ve onun memleketinde olmaktan son derece mutluyum. Bundan sonraki süreçte ise 2020'de yapılacak olan Tokyo Olimpiyatları'na katılmak için çalışmalarımız sürecek ve oradan mutlaka başarılarla döneceğimize inanıyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA