Birlik Beraberlik Mesajı Verdiler

Birlik Beraberlik Mesajı Verdiler

Bursa'nın İznik İlçesi'nde meydana gelen olaylardan üzüntü duyduklarını belirten Roman vatandaşlar, "Biz kardeşiz ve dostuz."

Birlik Beraberlik Mesajı Verdiler

Bursa'nın İznik İlçesi'nde meydana gelen olaylardan üzüntü duyduklarını belirten Roman vatandaşlar, "Biz kardeşiz ve dostuz. Hepte öyle kalacağız. Bir kaç kişinin hatası yüzünden masum olan kesim zor durumda kaldı" açıklaması yaparak birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

İznik'de akşam saatlerinde yapılan basın açıklamasında Roman vatandaşlar adına konuşan Ali Ardıç, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Ardıç, "Bu topraklarda büyüdük. Aynı havayı soluduk. Aynı çarşıda dolaştık. Kardeşçe yaşadık ve öylede kalacak. Yaşanan olay bizi derinden üzmüştür. Ölen kardeşimizin acısını en derin duygularımızla paylaşıyor, Allah'tan rahmet, kederli aileye başsağlığı diliyoruz. Olayı yapanlar, yakalanarak adalet önünde hesap vermiştir. Güzel İznik'imizde çok iyi dost olduğumuz ve konuştuğumuz arkadaşlarımız var. Paylaştığımız bir çok şey var. Bizler toplum olarak, herkesle dost olarak kalmak istiyoruz. Aynı okula, aynı camiye, aynı mezarlığa ve aynı çarşıya gitmek istiyoruz. Kardeşçe yaşamak herkesin hakkı. Kimseye kinimiz yok. ne mutlu ki, ne kadar güzel ki, vatanımız Türkiye, milletim Türk, dinimiz islam. Gurur duyuyoruz. Atalarımız İznikli. Bizler İznikliyiz. Evimiz, barkımız, işimiz, gücümüz İznik'te. Biz İznik halkını çok seviyoruz. Hepimiz kardeşiz. Paylaştığımız ortak noktalar var. Allah hepimizi bir yarattı. Farklı farklı olalım diye yaratmadı. tek bayrak altında tek milletiz" dedi. - İznik

Kaynak: DHA