Bal üreticisi, arı kovanlarının önüne halı serdi! Sebebini duyan şaştı kaldı

Bal üreticisi, arı kovanlarının önüne halı serdi! Sebebini duyan şaştı kaldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, baharın yağışlı başlaması arıcıları mutlu ederken, geçtiğimiz sezonda balların iyi para yapması da büyük sevinç yarattı. Arılarına gözü gibi bakan bal üreticisi Ragıp Sarıçalı'nın kovanların önüne serdiği halılar ise herkeste şaşkınlık yarattı. Arıları itibar görsün diye kovanların önüne halı serdiğini belirten Sarıçalı, "İyi mal iyi para yapsın diye hijyenik ortamda ballarımızı çıkarabilmek için arılarımızın önüne halı serdik. Sezon çok güzel geçecek" dedi.

Geçtiğimiz sezonda balların iyi para kazandırması arıcıları sevindirirken, arılara olan itibarı da artırdı. 66 yaşındaki Ragıp Sarıcalı evindeki fazla halıları getirip arı kovanlarının önüne serdi.

Balıkesir'de bal para yapınca arıların önüne halı serdiler

"15 LİRAYA 20 LİRAYA BAL OLMAZ"

Arı kovanlarının önüne serdiği halılarla arıların itibar kazandığını söyleyen Ragıp Sarıçalı, "15 yıldan beri arıcılık yapıyorum. Köyde altımıza kıl çul bulamazken arılar itibar görsün diye kovanların önüne halı serdik. İyi mal iyi para yapsın diye hijyenik ortamda ballarımızı çıkarabilmek için arılarımızın önüne halı serdik. Sezon çok güzel geçek. Arılar çok güzel çalışıyor. Geçtiğimiz sezonda bal iyi para yaptı. Daha iyi ürün alabilmek için arılarımızın önüne halı serdik. Temiz hijyenik ortamda bal üretebilmek için çalışıyoruz. İyi mal iyi para. Şunu söylemek istiyorum. 15 liraya 20 liraya bal olmaz. Böyle satan kişilerden bal almamanızı rica ediyorum. Şu anda bal iyi para yaptığı için arılara itibar ediyoruz" dedi.

Balıkesir'de bal para yapınca arıların önüne halı serdiler

"ARILARA GÖSTERİLEN İTİBARIN GÖSTERGESİ"

Balın iyi para yapmasının arıya olan itibarı artırdığını söyleyen 60 yaşındaki Ramazan Salı da, "Ragıp arkadaşımız da arıların önüne halı serdi. Bu da arılara gösterilen itibarın göstergesi. İnşallah iyi bir sezon bekliyoruz" dedi.

Bal üreticisi, arı kovanlarının önüne halı serdi! Sebebini duyan şaştı kaldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (8)
BULENT : Otlar büyümesin diye sermiştir.
RECEP AYKUN: ver glikozu al balı. millete bal diye glikoz yediriyorsunuz ama arada dürüst arıcılar gerçek balını gerçek fiyatından satamıyorlar
OMER TURAN: saray yapsaydın kardeşim.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title